etechblog

Přeskočit oprávnění a umožnit přehrávačům videa na libovolném webu přejít na celou obrazovku [Chrome]


Přehrávače médií zabudované na webových stránkách mají všechny tlačítko celé obrazovky, které rozšiřuje přehrávač médií tak, aby zaplnil celou obrazovku. Pokaždé, když povolíte přehrávači médií přejít na celou obrazovku, v zásadě umožníte webové stránce, do které je vložen, přejít na celou obrazovku. Může to být nepříjemné, protože většina webů bude k vkládání videí používat Vimeo, YouTube nebo ve vzácných případech DailyMotion, a to všechno jsou weby, jejichž přehrávačům médií jsme již povolili přístup na celou obrazovku. Protože je video vloženo na jiný web, Chrome nás žádá, abychom webu povolili zobrazení na celou obrazovku, i když je přehrávač médií YouTube. Pokud vás zpráva „Povolit celou obrazovku“ obtěžuje, zde je jednoduchý způsob, jak ji vypnout.

  Co je to koncertní ekonomika a proč je tak kontroverzní?

Upozorňujeme, že to umožní všem přehrávačům médií na jakékoli webové stránce, kterou navštívíte, přejít po kliknutí na tlačítko do režimu celé obrazovky. Nebudete požádáni, abyste to povolili nebo zakázali. Přejděte do Nastavení Chrome kliknutím na tlačítko nabídky hamburgeru vpravo nahoře. Klikněte na Zobrazit rozšířená nastavení a v části Ochrana osobních údajů klikněte na Nastavení obsahu. Vyhledejte možnost Celá obrazovka a klikněte na tlačítko Spravovat výjimky. Alternativně můžete do adresního řádku napsat chrome://settings/contentExceptions#fullscreen.

Zde můžete vidět dlouhý seznam webových stránek, kterým jste povolili přístup na celou obrazovku. Vyberte kteroukoli z položek a upravte ji na;

*://*/*

Záznam, který jste upravili, se již v tomto seznamu nezobrazí a to je znamení, že jste seznam úspěšně upravili. Upozorňujeme, že to nelze zvrátit bez resetování Chromu, takže to nedělejte, pokud nejste připraveni se zavázat. Můžete to vrátit resetováním Chrome, což však mimo jiné povede k resetování všech souborů cookie, motivů, výchozího vyhledávače a stránky Nová karta. Vaše rozšíření a záložky zůstanou nedotčeny.

  Jak odstranit zvuk z videa pomocí VLC Player

x