Přesnější odhad provozu v roce 2022?

Posouzení online výkonnosti vaší firmy se neobejde bez řádných měřítek – od celkového trhu až po statistiky konkurence, musíte pochopit, jak vypadá výkon ostatních.

Přesto nikdo nebude sdílet tento druh informací – i když soutěžíte s veřejnými společnostmi, nemají tendenci zveřejňovat odhady návštěvnosti nebo konverzí. Proto se musíte obrátit na nástroje třetích stran, které odhalí, co se děje ve vašem konkurenčním prostředí.

V tomto příspěvku se zaměříme na dva klíčové nástroje pro konkurenční analýzu – Similarweb a Semrush – abychom odpověděli na následující otázky:

 • Jak přesné jsou odhady návštěvnosti stránek; a
 • Který nástroj – Similarweb nebo Semrush – odvede lepší práci při poskytování statistik návštěvnosti konkurence.

Mohou nástroje třetích stran nabídnout přesné odhady návštěvnosti webu?

V dokonalém digitálním světě byste chtěli mít přístup k údajům o vašich konkurentech podobným Google Analytics. To se však jen stěží může stát – tento druh informací je důvěrný a žádný podnik, při zdravém rozumu, tato čísla jednoduše neposkytne široké veřejnosti.

Zde přicházejí na řadu nástroje jako Semrush nebo Similarweb.

Nyní, abychom zhodnotili úroveň přesnosti, nejprve rozbalíme, jak jednotlivé nástroje shromažďují a zpracovávají konkurenční data:

Nástroj Semrush’s Traffic Analytics

Analýza návštěvnosti – součást řešení Semrush .Trends – je hlavním nástrojem pro shromažďování různých náhledů na konkurenty: od zkoumání jejich strategií generování návštěvnosti a statistik o publiku až po odhalování odhadů počtu návštěvnosti a statistik chování uživatelů u konkurentů.

Všechny data v rámci tohoto nástroje je založeno na petabajtech dat clickstream shromážděných z různých zdrojů třetích stran a proprietárních zdrojů. Tato anonymizovaná data shromažďují poznatky o uživatelském chování více než 200 milionů uživatelů a dále jsou zpracovávána pomocí vlastní umělé inteligence a algoritmů strojového učení Semrush.

  Zlepšete svůj spánek pomocí těchto 20 aplikací a gadgetů

Podobný web

Tato platforma používá podobné řešení, pokud jde o sběr dat. Používají poskytovatele dat třetích stran, veřejné zdroje dat a anonymizovaná data panelů z různých rozšíření prohlížečů umístěných na navštívených stránkách. Na vrcholu tohohle, Podobný web do mixu také vrhá nepřímá data od vlastníků stránek.

Jak přesné jsou jejich údaje o provozu?

Vzhledem k tomu, že jsme odhalili, odkud oba nástroje berou svá data o provozu, můžeme předpokládat, že zatímco extrapolace a algoritmy AI mohou dělat svou práci, je nepravděpodobné, že u žádného z nástrojů uvidíte 100% přesnost dat.

Ale to by nemělo znít odrazujícím způsobem.

Na odhadech návštěvnosti stránek je to tak, že i když neposkytnou maximální přesnost dat, mohou dokonale sloužit jako měřítka. A klíčové věci, které je třeba mít na paměti při analýze údajů o trhu a návštěvnosti konkurentů, jsou:

 • Nedívejte se na absolutní čísla.
 • Všechny údaje o provozu považujte za relativní. To znamená, že můžete spustit svůj vlastní web pomocí nástroje, získat určitý počet a poté se podívat na konkurenty a posoudit jejich online ukazatele výkonu ve srovnání s vašimi.
 • Řekněme, že pokud jejich návštěvnost překročí vaši o 5 %, můžete vzít své skutečné počty návštěvnosti (shromážděné z Google Analytics) a přidat 5 %, abyste získali přesný absolutní přehled.

Absolutní čísla však v tomto případě opravdu nepotřebujete. To, co skutečně získáte, jsou přesné benchmarky, se kterými můžete porovnávat svůj výkon.

Semrush vs. Similarweb: Jaký nástroj zvolit?

Nyní, když jsme pochopili, jak Semrush a Similarweb shromažďují svá data o provozu, měli bychom přejít k porovnávání jednoho nástroje s druhým o několika kritériích:

 • Přesnost údajů
 • Další funkce
 • Ceny

Přesnost dat

I když jsme viděli tuny studií, které porovnávají data o návštěvnosti Semrush s Similarwebem, rádi bychom odkázali na jeden z nejrozsáhlejších testů na toto téma.

OWOX analyzovala data na více než 750 webech z 10 odvětví, aby zjistila, který nástroj vrátil nejpřesnější data (OWOX měl přístup k anonymizovaným údajům Google Analytics z těchto webů, aby výsledky zkontroloval):

  Jak vyzkoušet Microsoft Edge Beta na Linuxu

 • Přesnost dat obou nástrojů je relativně podobná, pouze s několika nesrovnalostmi.
 • Semrush měl vynikající úrovně přesnosti napříč weby v rozsahu střední až vysoké návštěvnosti (500 000+).
 • Celkově se zdá, že Similarweb podhodnocuje počty návštěv ve větším počtu případů než Semrush.

Další studie od Mobidea pouze dokazuje tato zjištění:

Čím nižší je číslo chyby, tím vyšší je přesnost obou nástrojů. V tomto případě Semrush také vykázal vynikající výsledky pro weby s menším rozsahem návštěvnosti s výjimkou webů s 50–150 000 návštěvníky měsíčně. V nejnižší kategorii návštěvnosti Similarweb ani neukázal žádná data.

Další funkce a ceny

Nechtěli jsme oddělovat ceny od funkcí, jako v případě Semrush, všechny extra výhody jsou zahrnuty v rámci řešení Semrush .Trends, zatímco v případě Similarwebu je většina funkcí oceněna samostatně:

 • Mobilní data: dostupná v rámci obou nástrojů; Similarweb si však bude za přístup účtovat příplatek.
 • Historická data: Semrush poskytuje přístup k historickým datům od dubna 2016. Similarweb se může vrátit na 37 měsíců, ale jejich základní plán vám poskytne přístup pouze na 12měsíční období.
 • Geo: Semrush pokrývá data ve 190 zemích a regionech, aniž by bylo nutné platit navíc v rámci jakéhokoli předplatného. Similarweb obsahuje data pro 90 zemí; každý trh je však oceněn samostatně.
 • Dopravní kanály: Oba nástroje odhalují, odkud pochází návštěvnost vašich soupeřů. Zatímco oba pokrývají přímé, vyhledávací, placené, sociální zdroje a zdroje návštěvnosti z doporučení, Similarweb zahrnuje také zobrazení a poštu.

 • Nejnavštěvovanější stránky: Nástroj Semrush’s Traffic Analytics odhalí, které stránky konkurentů přitahují největší podíl návštěvnosti – to by vám mělo pomoci porozumět nejlepším produktům a službám vašich konkurentů. Podobný web to dělá také.
 • Extra výhody: Řešení Semrush .Trends je součástí obecného předplatného Semrush. To znamená, že získáte přístup k více než 50 nástrojům, které vám pomohou se vším digitálním marketingem: pokročilé SEO pokrytí, PPC management, content marketing, sociální média, digitální PR a samozřejmě tržní a konkurenční poznatky. Pokud jde o kvalitu dat, Semrush má největší databázi klíčových slov a špičkovou databázi zpětných odkazů a používá svůj vlastní algoritmus pro spouštění analýzy Google SERP.
  Manažerský průvodce 360stupňovou zpětnou vazbou [+5 Tools]

Similarweb má některé z funkcí Semrush, ale všechny jsou oceněny samostatně, takže byste se opravdu neobraceli na Similarweb pro analýzu klíčových slov – na to se nespecializují. Není v ceně.

 • Ceny: Nyní je cena největším rozdílem mezi těmito dvěma řešeními. Semrush je velmi transparentní ohledně svých nákladů – pro nákup Semrush .Trends musíte mít stávající předplatné Semrush. Základní plán Semrush, který zahrnuje plný přístup k jeho platformě pro tržní a konkurenční informace, tedy přijde na 319 USD.

S Similarwebem vám však nemůžeme nic říct. Na tohle budete muset přistát strana kontaktovat obchodního zástupce a získat cenovou srovnávací hodnotu.

Závěrečné myšlenky: Opravdu stojí odhady návštěvnosti stránek za to?

Jakmile dosáhnete určité úrovně důvtipu v digitální sféře, nedokážeme pochopit, jak můžete svou digitální marketingovou strategii realizovat, aniž byste získali přístup ke konkurenčním statistikám.

Celou online marketingovou strategii lze formulovat, hodnotit nebo přehodnocovat pouze na základě výkonnostních ukazatelů soupeřů. Takže i když vás přístup k odhadcům návštěvnosti webu bude samozřejmě stát další dolar, měli byste si opravdu rozmyslet, zda chcete svou digitální marketingovou strategii provádět se zavázanýma očima, nebo chcete pochopit, zda je 5% meziroční nárůst návštěvnosti dobrý. nebo špatná věc.

Získejte exkluzivní 14denní zkušební verzi SEMrush a vyzkoušejte si platformu.

x