Převeďte MKV na MP4 pomocí těchto 11 online nástrojů

Hledáte nejlepší online nástroje pro převod MKV na MP4? Jste na správném místě.

Určitě jste se již setkali s formátem videa MKV a zajímalo vás, jak se liší od více používaného formátu MP4.

Některá zařízení jsou snadno kompatibilní s jakýmkoli typem souboru MP4, ale nemohou spravovat formát MKV. Abychom tuto bariéru překonali, musíme převést soubory MKV do přijatelnějšího formátu, jako je MP4. Tento úkol však vyžaduje použití vhodného nástroje. Tento článek uvádí některé z nejlepších nástrojů pro převod MKV na MP4.

Nejprve se pojďme ponořit a dozvědět se o souboru MKV a jeho použití.

Co je soubor MKV?

Soubor MKV, někdy nazývaný Matroska Video, je formát multimediálního souboru. Na rozdíl od oblíbených formátů souborů může soubor MKV kombinovat zvuk, video a titulky do jednoho souboru – i když tyto komponenty využívají různé techniky kódování.

Přehrávač souborů MKV otevře všechny své součásti, když dvakrát kliknete na jeden soubor MKV. Budete také obdivovat schopnost formátu souboru MKV být odolný vůči budoucnosti. Vývojáři Matrosky přidali mnoho funkcí, které zaručují, že soubory nikdy nezestárnou. Toto je několik z těchto základních vlastností:

 • Rychlé hledání
 • Pomoc s kapitolami, nabídkami a metadaty
 • Kompatibilita s online streamováním
 • Různé proudy zvuku a videa
 • Obnova chyb umožňuje přehrávání poškozených dat.
 • Podpora titulků s pevným a měkkým kódem

Soubor MKV, který podporuje prakticky každý audio a video soubor, dále zvyšuje flexibilitu formátu a uživatelsky přívětivý. Protože umožňuje popisy, hodnocení, přebaly a dokonce i body kapitol, je tento formát souboru nejlepší pro online videa ve vysokém rozlišení.

Proč se používá soubor MKV?

Formát souboru MKV se používá především kvůli jeho open-source povaze, díky čemuž je kód dostupný všem, včetně vývojářů po celém světě, zdarma.

Ostatní formáty kontejnerů jsou většinou tvořeny proprietárním kódem, který byl vytvořen pouze původním výrobcem a jeho autorizovanými partnery. Potenciál pro inovativnější řešení a široké využití je u open-source programů nepochybně vyšší.

Ve formátu MKV jsou k dispozici také měkké titulky. Soft titulky jsou různé stopy titulků v kontejneru, které může uživatel zapnout nebo vypnout. Tato funkce se vám bude hodit, pokud jste si někdy stáhli AVI video se zbytečnými titulky a nešlo je vypnout.

Kapitoly, nabídky podobné DVD, více audio streamů pro přidávání zvukových stop v různých jazycích a nabídky jsou podporovány formátem MKV.

Proč je potřeba převádět soubor MKV?

Možná budete muset převést soubor MKV na MP4 online z různých důvodů. Některé z nejtypičtějších scénářů a okolností jsou uvedeny níže.

1. Formát MKV není podporován

Nekompatibilita formátu MKV se zařízením nebo přehrávačem je jednou z nejtypičtějších příčin převodu. Pokud se vaše video MKV nepřehraje na vašem mobilním zařízení, přehrávači médií nebo jiných zařízeních kvůli zvukovému kodeku nebo jiným problémům, musíte soubory MKV převést do šířeji používaného formátu, jako je MP4.

  Jak poskytnout SIM kartu

2. Musíte uvolnit místo v počítači nebo mobilním zařízení

Vzhledem k tomu, že soubory MKV jsou ve vysokém rozlišení, zabírají spoustu úložného prostoru ve vašem počítači nebo přehrávači médií. Proto převod souborů MKV do formátu nižší velikosti, jako je MP4, má smysl, pokud vám dojde úložný prostor.

3. Nahrávejte a streamujte videa

MKV videa je náročné sdílet, přenášet a vysílat přes internet kvůli jejich váze a velikosti. Proto převod souborů MKV na MP4 činí postup přístupnějším a bezproblémovějším, pokud chcete publikovat svá videa na sociálních médiích nebo jiných platformách pro sdílení videí.

MKV můžete snadno převést na MP4 a další formáty bez stahování nebo instalace jakéhokoli softwaru pomocí online převodníků MKV, které jsou uživatelsky nejpřívětivějšími a nejjednoduššími převodníky.

Veed.io

VEED.IO je stabilní a snadno použitelný převodník MKV na MP4. Dokáže také extrahovat zvuk z videí ve formátech jako MP4.

Funkce:

 • Kódování titulků a textu je zdarma.
 • Kompatibilní s mobilními zařízeními, Macy, Chrome OS, Windows 10 a Chrome.
 • Můžete také extrahovat a stáhnout titulky ze svého videa .mkv.

Ať už tedy potřebujete převádět videa pro práci nebo hraní, VEED.IO vám poskytuje veškerou flexibilitu, kterou potřebujete k převodu video souborů do formátu, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

CloudConvert

CloudConvert má mnoho výhod. Cenná je jednoduchá volba, kterou poskytuje pro změnu nastavení videa při převodu souborů.

Funkce:

 • K dispozici je synchronizace Google.
 • Navíc obsahuje funkci zachycení webových stránek.
 • Můžete také převádět obrázky, dokumenty a prezentace.

Vzhledem k tomu, že médium je založeno na cloudu, můžete jej provozovat, pokud máte dobré připojení k internetu. Tento nástroj se snadno používá a je vhodný pro začínající uživatele.

FreeConvert

FreeConvert je zcela bezplatný nástroj. Je to pohodlný a efektivní způsob převodu souborů. Kromě toho jsou videa ze svých serverů smazána po 2 hodinách a jsou plně chráněna šifrováním SSL na 256 bitech, což zajišťuje absolutní bezpečnost.

K dispozici jsou také některé segmenty, pokud chcete upravit své konverze. Nezapomeňte, že program má limit velikosti souboru 1 GB.

 • Snadno převeďte až 20 videí najednou pomocí funkce dávkové konverze.
 • Poskytuje větší zabezpečení než většina převodníků dostupných online.
 • Povolení jedinečných snímkových frekvencí, poměrů stran a rozlišení pro videa

S více než 60 populárními formáty souborů podporovanými pro import, včetně MKV, vám FreeConvert může pomoci při převodu některých nejasnějších typů souborů.

Zamzar

Nejlepší vlastnosti Zamzaru jsou jeho snadné použití, přizpůsobivost a uživatelsky přívětivé rozhraní.

Je užitečné převést téměř jakýkoli typ souboru, protože jej můžete použít jako bezplatný převodník MKV na MP4 a poté pomocí stejného programu převést videa na mnoho dalších typů souborů, pokud je to nutné.

  Capsa je komplexní nástroj pro analýzu sítě pro LAN a WLAN

Funkce:

 • Celý proces tohoto programu se skládá pouze ze 3 kroků.
 • Zamzar šifruje všechna připojení použitá během nahrávání a stahování, aby se zabránilo nežádoucímu přístupu.
 • V závislosti na velikosti vstupního souboru MKV získáte výstupní soubor MP4 rychleji a bez ztráty kvality.

Vzhledem ke snadnému použití nástroje by i technologicky nejméně zdatní uživatelé neměli mít problém pochopit, jak převést MKV na MP4.

VideoCandy

Video Candy je bezplatný online nástroj, kde si nemusíte zakládat účet, abyste mohli okamžitě zahájit konverzi videa.

Funkce:

 • Do video výstupu můžete přidat přesnou šířku a výšku, kterou chcete.
 • Můžete ručně změnit poměr stran videa nebo použít jeden z předdefinovaných poměrů videa.
 • K videu můžete také přidat efekt zatmívání černé a efekt zatmívání/zatmívání zvuku.

Video Candy můžete použít k převodu videí až do velikosti 2 GB a nejlepší na tom je, že je můžete exportovat bez vodoznaku.

Konvertor

Converter převede vaše video MKV do formátu MP4, kdykoli je to možné, aniž by došlo ke ztrátě kvality. Pokud toho nemohou dosáhnout, vyberou kódování s kvalitou srovnatelnou s původním videem.

Funkce:

 • Tento nástroj nabízí přímou a zásadní uživatelskou zkušenost bez dalších nebo rušivých prvků.
 • Rychle po ukončení dokumentového chatu jsou všechny soubory smazány z jejich serverů a nikdo nikdy neuvidí vaše soukromé dokumenty.
 • Tento program je bezplatný online nástroj bez dalších poplatků.

Abychom vám poskytli co nejneuvěřitelnější uživatelský zážitek, tento konvertor nyní zvládá obrovská videa s velikostí souborů větší než 1 GB.

Convertio

Pomocí Convertio můžete převést tolik videí, kolik chcete, do různých audio a video formátů. Podporuje více než 25 600 převodů mezi více než 300 formáty souborů, včetně standardních a neobvyklých formátů videa.

Soubory videa můžete do softwaru nahrát ze svého počítače, Dropboxu, Disku Google nebo z adresy URL videa. Nabízí možnosti výběru kvality, kodeku, poměru stran atd.

Funkce:

 • Mezi více než 300 různými formáty souborů umožňuje Convertio širokou škálu převodů.
 • Convertio navíc poskytuje služby optického rozpoznávání znaků (OCR), které zjednodušují převod videí.
 • K využití bezplatné verze není nutná žádná registrace. Registrovaní uživatelé však mají přístup k převedeným souborům, které byly uloženy.

Všechny procesy konverze probíhají v cloudu a nezabírají žádné místo. Kromě toho služba po 24 hodinách odstraní všechna nahraná data a všechny převedené soubory, aby se zlepšilo zabezpečení souborů.

Bez předchozí znalosti digitální úpravy nebo konverze souborů je převod MKV do MP4 díky Quicktools od Picsart pozoruhodně jednoduchý. Tento nástroj se postará o zbytek práce, když přetáhnete soubor MKV (nebo vyberete soubor, který chcete nahrát).

Funkce:

 • Rychlé převody, vysoce kvalitní výstup a výstupní rozlišení až 4K.
 • Zahrnuje ty nejčastěji používané, jako AVI, MKV, MP4, MP3, MOV a MPG.
 • Kompatibilní s ním jsou Windows i Mac.

Poté, pokud jej chcete vyzkoušet na různých zařízeních, můžete svůj převedený soubor prozkoumat v bezplatném náhledu. Poté můžete kliknutím okamžitě stáhnout soubor v původní kvalitě. To je zřejmé.

  Co Je Mesh Network A Mesh Router

ConvertFiles

Mezi výhody ConvertFiles patří jeho uživatelsky přívětivé rozhraní, přizpůsobivost a dostupnost. Uživatelé webového prohlížeče mohou snadno ovládat jeho online převodník MKV-na-MP4 pouhým procházením souboru na svém zařízení.

Funkce:

 • MKV můžete s jistotou převést na MP4 s vědomím, že váš soubor bude pouze dočasně uložen na serverech quicktools.
 • Jak se formát souboru mění, převodník MKV na MP4 zachová vaše video nedotčené.
 • Není třeba přepínat nastavení nebo ovládat novou platformu.

ConvertFiles dokáže převést téměř jakýkoli soubor, a pokud převod vašeho souboru nějakou dobu trvá, po dokončení vám dokonce pošle e-mail s odkazem ke stažení.

Wondershare

Wondershare je ideální odpověď, když potřebujete špičkový nástroj pro převod MKV na MP4. WonderShare UniConverter je multifunkční a adaptabilní program pro konverzi videa, který je vhodný pro Windows i MacOS.

S online verzí se můžete vyhnout časově náročné instalaci softwaru. Stále pouze verze offline ke stažení vám poskytuje přístup k bezeztrátové konverzi MKV na MP4 a funkcím úpravy videa bez nutnosti připojení k internetu.

Funkce:

 • Kromě importu souborů MKV z místního úložiště můžete také přidávat soubory přímo z konkrétních zařízení, jako jsou například videokamery.
 • Umožňuje vám vybrat rozlišení videa, které chcete použít, což výrazně ovlivňuje konečnou kvalitu videa.
 • Můžete si také vybrat umístění, kam chcete výstup uložit.
 • Bez problémů si poradí s převody 4K videa.

Wondershare MKV converter poskytuje užitečné možnosti správy souborů po konverzi.

Movavi

Movavi je produktivní lék na problém formátů souborů, které nejsou kompatibilní s různými zařízeními. Tento program nabízí úpravy a převod 4K Ultra videa. Video soubor můžete snadno transformovat tak, aby běžel na jakémkoli operačním systému. Umožňuje převádět video, audio a fotografie do různých typů souborů.

 • Hardwarová akcelerace umožňuje rychlou konverzi.
 • Pro média můžete převést více než 180 formátů souborů.
 • Převedením několika souborů do určitého formátu najednou vám funkce dávkového převodu souborů umožňuje ušetřit cenný čas.

Navíc si můžete vybrat z více než 200 možností pro optimalizaci video souborů. Ze svých videí můžete také vytvářet obrázky GIF.

Závěrečná slova

Pokryli jsme některé z nejlepších video konvertorů. Bez ohledu na formát, do kterého chcete převést video soubor, je nepochybně k dispozici spolehlivý konvertor online.

Můžete se také podívat na některé převodníky MOV na MP4.

x