Proč je Face ID mnohem bezpečnější než Android Face Unlock

Odemykání telefonu pomocí obličeje je novinkou, většinou díky Face ID společnosti Apple. Android má podobnou funkci od roku 2015 s názvem Trusted Face, ale není to ani zdaleka to samé.

Jak funguje Face ID?

Apple vložil spoustu technologií do toho, aby Face ID fungovalo způsobem, který byl nejen intuitivní a přesný, ale také neuvěřitelně bezpečný. Stručně řečeno, vytvoří 3D mapu vašeho obličeje pomocí kombinace infračerveného světla a snímání obrazu. Forbes odvedl skvělou práci o vysvětlení tohoto:

Používá infračervené (IR) světlo k osvětlení vašeho obličeje při pořizování snímků, pro práci ve dne i v noci, venku nebo uvnitř. IR pokrývá vlnové délky elektromagnetického záření (známého běžně jako „světlo“) těsně za viditelné spektrum, takže vás displej iPhonu X ve tmě neoslní.

  Můžete použít AirDrop na Windows PC nebo Android Phone?

Laicky řečeno, využívá různé senzory v kombinaci s fotoaparátem zařízení k vytvoření 3D mapy toho, jak skutečně vypadáte – proto to funguje ve tmě i ve světle, s kloboukem, s brýlemi i bez nich a vším možným. mezi. Všechny tyto technologie jsou důvodem, proč má řada iPhone X zářez – to je místo, kde sedí hardware.

Jinými slovy, používá mnohem víc než jen obrázek.

Jak Trusted Face funguje?

Naproti tomu funkce Trusted Face systému Android (dříve nazývaná Face Unlock) není nic jiného než uložený obrázek vašeho obličeje. Ve skutečnosti to můžete oklamat docela snadno s vytištěným obrázkem. To je špatné.

Výjimkou z tohoto pravidla je situace, kdy telefon kombinuje důvěryhodné odemknutí obličejem/obličejem s jinou formou biometrického ověření – jako je skener duhovky na moderních telefonech Samsung Galaxy. Ale i tak se to používá pouze jako bezpečnostní opatření k odemknutí telefonu; nelze jej použít k přihlášení k zabezpečeným aplikacím, jako je bankovní software, aplikace pro sledování kreditu nebo cokoli jiného, ​​co lze odemknout otiskem prstu.

  Aplikace Material Design, které můžete diktovat poznámky [Android]

Proč? Protože to není dostatečně zabezpečené. Tam, kde aplikace přijímají Face ID jako skutečnou bezpečnostní funkci, to neplatí pro Android. Ve skutečnosti pro to ještě ani neexistují API.

Lepší odemykání obličejem pro Android se blíží (pravděpodobně)

Nyní, po všem, co bylo řečeno, si Google uvědomuje, že skutečně bezpečné odemykání obličejem je něco, co lidé chtějí – zejména ti, kteří používali Face ID (a vědí, jak úžasné to je). Na ulici se říká, že Android Q – chystaná verze Androidu, která vyjde koncem tohoto roku –nabídne funkci srovnatelnou s Face ID.

Aby to bylo tak bezpečné jako Face ID, bude samozřejmě potřebovat také hardwarovou podporu. IR skenování a hloubkové mapování jsou požadavky na to, aby byla funkce skutečně bezpečná, takže telefony, které tento hardware ještě nemají (přečtěte si: v podstatě každý telefon, který právě vychází), nebudou kompatibilní s jeho vylepšenou funkcí, i když budou aktualizován na Android Q.

  Plně ovládejte přístup aplikací pro Android k internetu

Stojí za zmínku, že v té době je to jen teorie – pár odhalených řádků kódu jednoduše naznačuje vylepšenou důvěryhodnou tvář (která by se mohla potenciálně jmenovat jinak, pokud se ukáže, že je to pravda) v systému Android Q. Ve skutečnosti se to nedozvíme dokud Google neoznámí Q, což bude až mnohem později v tomto roce.

Mezitím si ale pamatujte, že důvěryhodné odemknutí obličejem/obličejem není nic jiného než pohodlí a nenabízí skutečné zabezpečení.