etechblog

Proč můj MacBook při nabíjení vibruje?

Pokud jste se někdy dotkli šasi svého MacBooku během nabíjení, možná jste pocítili brnění nebo vibrace. Tato vibrace není důvodem k obavám a je zcela normální. Čtěte dále a zjistěte, proč se to děje a co můžete udělat, abyste tomuto pocitu čelili.

Proč MacBooky při nabíjení vibrují?

Váš MacBook může při nabíjení vibrovat kvůli nedostatečnému uzemnění. Jednoduše řečeno, uzemnění je proces připojení elektrického zařízení k zemi Země. Protože Země má svůj vlastní masivní elektrický náboj, rozptyluje veškerý přebytečný náboj elektrického zařízení.

  14 řešení osvětlení interiéru a podsvícení auta, aby vaše vozidlo vyniklo

Standardní elektrické zásuvky, jako je ta, do které se zapojuje nabíječka MacBooku, jsou obvykle uzemněné, aby se zabránilo nadměrnému nabíjení. Nesprávné nebo slabé uzemnění však může vést k tomu, že nadměrný elektrický náboj bude veden hliníkovým šasi vašeho notebooku.

Když se tedy zařízení dotknete, tento elektrický proud proteče vaším tělem, aby dosáhl na zem. V důsledku toho můžete zaznamenat mírné brnění nebo vibrace.

Jak vyřešit vibrující MacBook během nabíjení

Existuje řada věcí, které můžete udělat, abyste tomuto bzučení zabránili. Pro začátek se ujistěte, že používáte tříkolíkovou nabíječku. Tento třetí kolík (často ten nejvyšší) je zemnicí kolík. Připojuje se k zemnícímu systému vaší domácí elektroinstalace a zajišťuje, aby se nadbytečný proud bezpečně dostal do země.

  Jak zkopírovat a vložit na Mac

Je samozřejmé, že tento tříkolíkový napájecí adaptér by měl být originální, protože pokud se vyhnete levným adaptérům třetích stran, váš MacBook vydrží co nejdéle. Nejlepší způsob, jak to obejít, je koupit nabíječky oficiálně prodávané společností Apple. Tím zajistíte správnou funkci uzemnění nabíječky.

Zadruhé se ujistěte, že váš MacBook spočívá na rovném, nevodivém povrchu. Může to být dřevěný stůl nebo kožená podložka. Podobně byste při používání nabíjeného MacBooku neměli sedět na povrchu vyrobeném z vodivých materiálů.

Pokud používáte notebook na stole s nohama položenými na podlaze, zvažte nošení bot. Guma nebo kůže v ní budou fungovat jako izolant a zabrání náboji, aby proudila vaším tělem a dostala se na zem. Můžete také přidat koberec pod stůl, abyste přerušili tento tok proudu.

  Jak zobrazit stav objednávky G2A

Vibrace MacBooku během nabíjení jsou normální

Vibrace z nabíjecího MacBooku jsou způsobeny špatným uzemněním. Nabíječka se třemi hroty může snížit tento únik proudu tím, že nabídne bezpečnou cestu, aby se náboj dostal na zem.

Tomuto pocitu můžete dále zabránit tím, že se vaše bosé nohy nebudou přímo dotýkat země, když používáte MacBook, který je zapojený do zdi. Zvažte tedy nošení obuvi nebo položení bosých nohou na koberec.

x