Proč se aplikace na iOS 15 náhle zavírají

iOS a aplikace na iOS fungují bez problémů. Je vzácné, aby majitelé iPhonu nebo iPadu upgradovali OS na svém zařízení a zjistili, že jejich oblíbené aplikace již nefungují kvůli upgradu OS. Apple vydává beta verzi iOS v dostatečném předstihu před skutečným stabilním vydáním a vždy dává vývojářům vědět o nadcházejících změnách kompatibility, takže v den vydání iOS budou uživatelé muset upgradovat pouze svůj OS a své aplikace.

iphone 13

Proč se aplikace na iOS 15 náhle zavírají

Pokud otevřete aplikaci v telefonu po aktualizaci na iOS 15 a okamžitě se zavře, pravděpodobně dochází k selhání aplikace. Selhání aplikace je problém se stabilitou aplikace. Vývojář vydal verzi, která je sice kompatibilní s iOS 15, ale má s ní problémy, které brání jejímu spuštění. Některé aplikace se mohou zavřít, jakmile je otevřete, zatímco jiné se mohou zavřít po určité době nebo když v aplikaci provedete určitou akci.

Jak opravit náhlé zavírání aplikací na iOS 15

Pokud se aplikace v iOS 15 náhle zavřou, existuje několik věcí, které můžete zkusit vyřešit. Pokud se to stane u každé jednotlivé aplikace v telefonu, dokonce i u standardních aplikací, budete muset telefon resetovat. Ujistěte se, že jste si vše zálohovali, protože reset vymaže data v telefonu. Budete moci obnovit telefon ze zálohy a tím se problém vyřeší.

Připojte telefon k počítači Mac nebo Windows 10.
Otevřete Finder na Macu nebo iTunes na Windows 10.
Vyberte telefon a vytvořte zálohu.
Po vytvoření zálohy odpojte telefon.
Otevřete aplikaci Nastavení.
Přejděte na Obecné> Přenést nebo resetovat iPhone.
Klepněte na Vymazat veškerý obsah a nastavení.
Jakmile bude iPhone resetován, připojte jej k počítači Mac nebo PC.
Otevřete Finder na Macu nebo iTunes na Windows 10.
Vyberte možnost Obnovit ze zálohy.
Obnovte telefon a aplikace by měly přestat padat.

1. Upgradujte aplikaci

Pokud k selhání aplikace dojde pouze u vybraných aplikací v telefonu, znamená to, že samotná aplikace není stabilní. Pravděpodobně budete muset upgradovat aplikaci.

Otevřete na svém iPhonu aplikaci App Store.
Klepněte na ikonu svého profilu vpravo nahoře.
Přejděte dolů v seznamu dostupných aktualizací.
Klepněte na Aktualizovat vedle aplikace, která padá.
Jakmile je aplikace aktualizována, měla by přestat padat.

Poznámka: Pokud aktualizace aplikace není k dispozici a k ​​selhání aplikace dochází u mnoha uživatelů, počkejte několik dní a vývojář by měl aktualizaci vydat. To je subjektivní na tom, zda je aplikace stále v aktivním vývoji, ale pokud je aplikace kompatibilní s iOS 15, znamená to, že na ní vývojář stále aktivně pracuje.

2. Odinstalujte a znovu nainstalujte aplikaci

Pokud je selhání aplikace specifické pro určitou aplikaci a není pro ni k dispozici žádná aktualizace, zkuste aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat.

Stiskněte a podržte ikonu aplikace na domovské obrazovce.
Když se ikona aplikace začne „kroutit“, klepněte na odznak zavření.
Potvrďte, že chcete aplikaci smazat.
Znovu nainstalujte aplikaci z App Store.

3. Restartujte telefon

Restartování telefonu může vyřešit problémy se selháním aplikace. S aplikací nemusí být problém. Místo toho by to mohl být problém s iOS 15.

Stiskněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti a poté tlačítko pro snížení hlasitosti na vašem iPhone.
Stiskněte a podržte tlačítko spánku/probuzení.
Když se objeví posuvný vypínač, jeho posunutím vypněte telefon.
Stisknutím tlačítka spánku/probuzení telefon znovu zapněte.

Na iPhonech s tlačítkem Home stiskněte a podržte tlačítko spánku/probuzení, abyste získali posuvný vypínač.

Závěr

Aplikace, která není kompatibilní s iOS 15, se nespustí. Zobrazí se zpráva, že aplikace není kompatibilní. Pokud tuto zprávu nevidíte, aplikace byla upgradována tak, aby fungovala na iOS 15, ale má problémy se stabilitou. Ve většině případů budete potřebovat, aby vývojář vydal aktualizaci, která je stabilní. Vývojáře v tomto ohledu můžete ovlivnit jen velmi málo, ale většina vývojářů pro iOS je ve vztahu ke svým aplikacím proaktivní. Nahlaste havárii, pokud jste tak ještě neučinili.