Prodávejte produkty z jedné platformy všude – Shopify

Chcete, aby vaše produkty oslovily globální publikum? Chcete internetový obchod, který lze snadno nastavit a spravovat? Shopify je řešením typu vše v jednom na všechny tyto otázky.

S mnoha hráči na trhu nemůže žádný podnik přežít zacílení na malou lokalitu. Musíte mít globální perspektivu a snažit se prodávat své produkty po celém světě s maximální návratností investic. Shopify je platforma, kde můžete bez problémů vytvořit internetový obchod a začít prodávat. Může vám také poskytnout potřebné nástroje pro váš maloobchod.

Pojďme se ponořit hluboko do nástrojů a výhod Shopify. Nejprve se však podívejte, jak pomáhá podnikům na sociálních sítích a malým podnikům.

Výzvy malých podniků nebo podniků sociálních médií

Pokud provozujete malou firmu nebo je vaše firma založena na sociálních sítích, určitě jste se setkali se stovkami výzev. Vzhledem k tomu, že velcí a etablovaní hráči již mají zajištěné pevné místo na trhu, je obtížné oslovit potenciální zákazníky a udělat na ně dojem.

Malé podniky musí poskytovat zařízení a funkce podobné renomovaným podnikům, ne-li lepší než oni. Lidé by měli mít možnost nakupovat produkty bez jakýchkoli zádrhelů ze strany prodejců sociálních médií a malých podniků. Ale s omezenými investicemi, zdroji a tržní kapitalizací, jak by to udělali?

Jak může Shopify pomoci firmám

Enter Shopify — obchodní řešení vhodné pro firmy všech velikostí. Ať už chcete založit svou malou firmu nebo vytvořit internetový obchod pro stávající firmu, Shopify by měla být vaší konečnou volbou.

Pomocí Shopify můžete snadno vytvořit web pro svou malou firmu a budovat image své značky mezi svými zákazníky. Pomůže vám také se správou zásob a škálovatelností.

Prodejcům na sociálních sítích nabízí Shopify služby, jako je jeden odkaz pro sdílení veškerého podnikání, marketingové kampaně na sociálních sítích, přímý prodej z účtů a mnoho dalších nástrojů.

Co je Shopify?

Shopify je platforma, kde si můžete založit internetový obchod pro prodej produktů. Tuto platformu můžete využít pomocí funkce Point of Sale, pokud chcete prodávat své produkty osobně. Maloobchodní prodejny, tržní prodeje a pop-up obchody mohou využít POS pro snadný osobní prodej.

Je navržen tak, aby vyhovoval obchodním potřebám všech velikostí podniků. I když prodáváte pouze na sociálních sítích, můžete se rozhodnout pro Shopify. Tato uživatelsky přívětivá platforma s více než 2 100 000 aktivními uživateli a dostupností ve 175 zemích je také ideální pro prodej prostřednictvím tržišť prodejců.

Shopify hostí širokou škálu obchodních nástrojů. Tyto nástroje nebo platformy nabízí jako produkty svým uživatelům. Níže jsou uvedeny hlavní produkty Shopify, které byste měli pravidelně používat:

#1. Začněte podnikat

Shopify Start vám umožňuje bez námahy nastavit vaši firmu na její platformě. Start vám pomůže vybudovat obchodní značku, zvýšit online přítomnost vaší značky a začít prodávat hned první den.

  Jak sdílet knihovnu Vudu

Některé klíčové nástroje a prostředky ze služby Shopify Start jsou:

 • Tvůrce loga
 • Generátor názvu značky
 • Skladové fotografie
 • Uložit motiv
 • Velkoobchod
 • Dropshipping
 • Printify

#2. Trh podnikání

Marketingové řešení Shopify vám pomůže propagovat vaši firmu globálnímu publiku. Nabízí všechny marketingové nástroje, které byste mohli potřebovat. Některé pozoruhodné nástroje jsou:

 • Cílení na publikum
 • Emailový marketing
 • Max. výkon Google
 • Facebook reklamy
 • Přehledy marketingového panelu
 • Budování skupiny zákazníků
 • Automatizované, ale personalizované zasílání zpráv zákazníkům

#3. Řídit obchod

Při přechodu na Shopify získáte všechny nástroje potřebné k řízení podniku pod jednou deštníkem. Například:

 • Zjednodušenou platební bránou je Shopify Payments. Můžete přijímat různé způsoby platby za dostupné transakční poplatky. Navíc můžete nabízet nákupy na splátky.
 • Účet Shopify Balance můžete použít pro obchodní bankovnictví, pokud nevlastníte obchodní bankovní účet.
 • Shopify také nabízí úvěry na založení a správu podnikání prostřednictvím Shopify Capital.
 • Shopify má také robustní přepravní systém.
 • Automatizace elektronického obchodu od Shopify vám umožňuje převést manuální podnikání na podnikání s autopilotem.

#4. Názvy domén

Shopify také nabízí názvy domén za konkurenceschopné ceny, pokud byste raději přesunuli svou značku na nezávislou doménu. Když získáte název domény, který odráží pouze vaše obchodní jméno, vaše značka bude hodnotnější a působivější.

#5. Nastavení mobilního obchodu

Shopify je platforma kompatibilní s mobilními zařízeními. Jeho aplikace pro Android a iOS vám umožňují založit kompletní firmu, spravovat produkty, uspokojovat zákazníky, dohlížet na zaměstnance a další věci jen z aplikace pro mobil nebo tablet.

To není vše! Můžete také přijímat platby pomocí aplikace Shopify POS dostupné na Google Play a App Store.

Jak začít prodávat produkty přes Shopify

 • Zaregistrujte se u Shopify a začněte s 14denní bezplatnou zkušební verzí.
 • Projděte si průvodce rychlým startem ze služby Shopify pro povinná nastavení, jako je výběr kanálů, kde chcete prodávat své produkty.
 • Aktivujte si službu Shopify Payments a vyberte platební metody pro váš internetový obchod.
 • Přidejte a uspořádejte své produkty do různých sbírek. Uveďte potřebné informace o produktech pro SEO a uživatelskou zkušenost.
 • Vybudujte si svůj internetový obchod výběrem motivů a přizpůsobením.
 • Zadejte úspěšnou testovací objednávku a zprovozněte web.

Výhody používání Shopify Sell

Používání Shopify pro vaše podnikání v oblasti elektronického obchodu má skvělé výhody a výhody. Podívejte se na nejužitečnější výhody Shopify:

Snadno použitelné rozhraní

Shopify je intuitivní platforma, kterou můžete bez problémů nastavit a používat. I když nemáte žádné zkušenosti s vývojem webu a hostingem, zjistíte, že použití Shopify je velmi snadné. Nabízí vše, co potřebujete ke spuštění vašeho eCommerce webu.

Bezpečnostní

Zabezpečení je životně důležité pro jakýkoli web a Shopify vám nabízí zabezpečený rámec. Vzhledem k tomu, že vaše webová stránka pracuje s osobními a finančními uživatelskými daty, která jsou přísně důvěrná, výběr Shopify znamená mít pro data zajištěno veškeré zabezpečení.

Integrace aplikací

Shopify podporuje snadnou integraci s několika oblíbenými a běžnými aplikacemi. K Shopify Inbox můžete dokonce připojit Facebook Messenger, Instagram Messenger, Apple Business Chat a chat online obchodu. Proto můžete snadno integrovat přidané funkce a funkce na své webové stránky pro přidanou hodnotu.

Spolehlivost

Se službou Shopify můžete očekávat 99,9% dostupnost vašich webových stránek. Váš web je tedy vždy online a funkční. Navíc nabízí funkce, které potřebujete k upgradu a údržbě svých webových stránek.

Rychlé načítání webových stránek

V tomto uspěchaném světě je pro webové stránky elektronického obchodu rychlost velmi důležitá. Toto globálně hostované řešení přichází se sadou spolehlivé infrastruktury, hardwaru a softwaru. Vaše webové stránky se tak načtou během několika sekund, což vašim zákazníkům poskytne bezproblémové nakupování.

  Jak přizpůsobit barevné schéma v Microsoft Office

Úžasný vizuální zážitek

Návštěvníci internetového obchodu by měli považovat web za přitažlivý, protože ošuntělé rozhraní by je mohlo přimět zpochybnit důvěryhodnost webu. Můžete si vybrat jakoukoli profesionální šablonu z řady kolekcí Shopify vhodných pro váš web. Pomocí vizuálně přitažlivé šablony motivu můžete zajistit bohaté uživatelské rozhraní.

Výkonné marketingové možnosti

Shopify také nabízí různé marketingové nástroje, které můžete použít ke zvýšení dosahu publika a příjmů. Nástroje Shopify můžete používat pro cílený e-mailový marketing, statistiky obchodů, pokročilé analýzy elektronického obchodu, vlastní dárkové karty a slevové kupóny.

Weby vhodné pro mobily

S rostoucím počtem uživatelů mobilních telefonů je mobilní odezva klíčem k úspěchu e-shopu. Protože jsou motivy Shopify responzivní, můžete je použít k vytváření přizpůsobených webových stránek, které vypadají dobře na jakémkoli zařízení.

Zabezpečené platební možnosti

I když je integrace spolehlivé platební brány skličující, Shopify vám umožňuje rychle nastavit platební bránu. Podporuje Stripe pro vybírání plateb od kupujících.

SEO-Friendly

Shopify vám umožňuje vytvářet webové stránky přátelské k SEO. Díky tomu můžete svůj web organicky zviditelnit pro vaši cílovou skupinu. Můžete navrhnout vstupní stránky založené na kampaních, přidat názvy a metaznačky a zahrnout na tyto weby sekci blogu.

Hlavní vlastnosti Shopify

Pokud jde o vytváření a správu internetového obchodu, Shopify je nejspolehlivější platforma. Mezi zvýrazněné funkce Shopify pro prodej patří:

Vlastní internetový obchod

Shopify vám umožní vytvořit sofistikovaný a krásný internetový obchod pro vaše produkty. Z jeho sbírky více než 70 přizpůsobitelných a responzivních témat si můžete vytvořit svůj web tak, jak jste si jej ve své mysli představili.

Tvůrce obchodu s možností přetažení této platformy vám usnadní vytváření obchodu, aniž byste museli znát kódování nebo navrhování. Umožňuje vám také mít vlastní domény, které si můžete koupit prostřednictvím Shopify nebo si je přinést sami.

Místě prodeje

Tato funkce je nezbytná pro ty, kteří chtějí zvýšit svůj osobní prodej a nabídnout svým zákazníkům vynikající maloobchodní zážitky. Se službami POS si můžete zajistit personalizované služby, snadné nakupování a bezproblémové vrácení zboží svým zákazníkům.

Stažením aplikace Shopify Retail POS můžete své mobilní zařízení proměnit v prodejní místo a oslovit zákazníky po celém světě. Mezi další funkce POS patří pokročilá správa zásob, jednotné výkaznictví a vlastní oprávnění zaměstnanců.

Flexibilní tlačítko Koupit

Tlačítko Shopify Koupit je účinný způsob, jak zahrnout možnost nákupu vloženého produktu na jakýkoli web nebo sociální média. Shopify vám umožňuje zobrazovat produkty přesně tak, jak chcete, pomocí vloženého kódu.

Můžete také vložit nákupní košík pro bezpečné a mobilní nakupování. Navíc si můžete přizpůsobit barvu podle vaší značky.

Prodejní kanály

Pomocí prodejních kanálů Shopify můžete prostřednictvím propagace oslovit více lidí a prodávat své produkty na více kanálech. Své produkty můžete prodávat na Facebooku, Instagramu a TikTok a zároveň předvádět své zboží vedle videí na YouTube.

Umožňuje vám také získat své produkty na různých online tržištích, jako je eBay, Google a Walmart, abyste oslovili nové zákazníky. Vzhledem k tomu, že se Shopify stará o sledování objednávek a zásob, nedojde k žádným nesrovnalostem.

Případy použití Shopify

 • Allbirds je značka módních a oděvních produktů, která zaznamenala prudký nárůst omnichannel konverzí pomocí POS systémů Shopify.
 • Beauty značka Only Curls zaznamenala 10% nárůst průměrné hodnoty objednávky a 180% nárůst prodeje po přechodu na Shopify Launchpad a Shopify Plus Certified Apps.
 • Společnost Nathan James, která prodává výrobky pro bytové zařízení, se po použití služby Shopify Audience setkala s více než 500 novými zákazníky.
 • Potravinářská společnost Heinz byla schopna spustit svůj nový obchod přímo pro spotřebitele za 7 dní od uzavření smlouvy.
 • Rumple je značka propagující udržitelný venkovní život. Za 2 roky zdvojnásobila své příjmy pomocí Shopify Scripts a Shopify Flow.
  Jak nastavit automatické datum vypršení platnosti pro odkazy na Disk Google

Ceny Shopify

Níže je stručné a snadné vysvětlení cenových plánů Shopify:

#1. Základní

Tento plán vám umožní mít všechny funkce potřebné pro vytvoření obchodu, odeslání produktu a platební proces. Bude vás to stát 29 $ měsíčně a umožní vám využívat 2 zaměstnanecké účty, 4 skladová místa a základní přehledy.

#2. Shopify

Společnosti, které chtějí rozšířit své podnikání pomocí profesionálních zpráv, mohou získat tento plán za cenu 79 $ měsíčně. Umožňuje vám mít 5 účtů zaměstnanců a 5 skladových míst.

#3. Pokročilý

Chcete-li si užít nejnižší transakční poplatky, musíte zaplatit 299 $ měsíčně a získat tento plán. Nabízí funkce jako 15 účtů zaměstnanců, maximálně 8 skladových míst a vlastní nástroj pro tvorbu sestav.

Se všemi těmito primárními plány získáte také funkce, jako je internetový obchod, místo prodeje, prodejní kanály a nepřetržitá podpora. Pokud se rozhodnete platit ročně, můžete ušetřit 50 % svých nákladů. Pro uživatele jsou k dispozici další dva plány Shopify.

#4. Startér

Lidé, kteří chtějí podnikat prostřednictvím sociálních aplikací a aplikací pro zasílání zpráv, mohou využít tento plán, který je bude stát 5 $ měsíčně.

#5. Shopify Plus

Podniky s požadavkem na velkoobjemové podnikání se mohou rozhodnout pro tento plán již od 2 000 USD měsíčně.

Všechny tyto platformy si můžete také vyzkoušet na 14 dní zdarma, než učiníte konečné rozhodnutí.

Alternativy Shopify

Pokud chcete porovnat Shopify s jinými produkty, zde jsou alternativy:

AWS Marketplace

AWS Marketplace je digitální platforma, kde lidé mohou nakupovat, prodávat nebo nasazovat aplikace a služby třetích stran za účelem řízení podniků a vytváření řešení. Obsahuje produkty z různých kategorií a odvětví, jako je bezpečnost, datové produkty, strojové učení, zdravotnictví a telekomunikace.

Nezbytné

Nexcess je platforma, která podporuje tvorbu webových stránek a plně spravovaný hosting. Nejenže vám umožňuje vytvářet webové stránky vysokou rychlostí, ale jeho silné zabezpečení vám také umožňuje chránit se před online predátory. Jeho vlastní funkce automatické škálovatelnosti je skvělá pro rostoucí podniky. Pomocí Nexcess může kdokoli vytvářet obsahové a obchodní webové stránky.

BigCommerce

BigCommerce je spolehlivý poskytovatel eCommerce řešení. Nabízí kombinaci integrací a nástrojů pro váš podnik pro rychlé přizpůsobení. Zde získáte flexibilitu a škálovatelnost, kterou potřebujete pro měnící se globální obchodní scénář. Mezi hlavní funkce této platformy patří bezproblémová pokladna, užitečné informace, obnovení opuštěného košíku, otevřená rozhraní API atd.

Zabalit se

Služba Shopify se od svého založení před 16 lety v roce 2006 rozrostla v globální obchodní platformu. Nyní podniky jakékoli velikosti a modelu příjmů využívají tuto komerční platformu k prodeji produktů své cílové skupině. Ať už plánujete prodávat spotřební zboží, online služby, značkové zboží nebo digitální aplikace, Shopify musí být vaší první volbou.

Zatím jste prošli hloubkovou recenzí platformy Shopify a její nabídky. Nyní by pro vás mělo být snadné se rozhodnout, zda je Shopify tou správnou platformou pro vaše podnikání.

x