etechblog

Průvodce steganografií na Linuxu

Steganografie je technika, kterou můžete použít ke skrytí tajemství v každodenních souborech, a nástroj Linux steghide vám ji umožňuje používat. Odhalte složitosti steghide, od jemných vkládání obrázků až po extrakci tajných informací, a naučte se chránit své digitální soukromí z pohodlí svého linuxového terminálu.

Co je steganografie?

Steganografie je skrytá komunikační technika, která skrývá informace ve zdánlivě neškodných souborech nebo datech, aby maskovala svou existenci. Na rozdíl od šifrování, které se zaměřuje na zabezpečení obsahu, steganografie klade důraz na skrytí skutečnosti, že tam vůbec je.

Steganografii můžete použít s různými digitálními médii, jako jsou obrázky, zvukové soubory nebo text. Tato technika, která se skrývá na očích mezi běžnými soubory, vám umožňuje přenášet citlivá data, aniž byste vyvolali podezření. Vložením informací do hluku každodenního digitálního obsahu přidává steganografie další vrstvu jemnosti k ochraně důvěrných informací.

  Jak získat upozornění na plnou baterii v Chrome

Steghide je nástroj, který můžete použít pro steganografii. Umožňuje vkládat tajné informace do zvukových a obrazových souborů, včetně souborů JPEG, BMP, WAV a AU. Steghide umožňuje:

  • Šifrování vložených dat.
  • Komprese vložených dat.
  • Vložení kontrolního součtu pro ověření integrity extrahovaných dat.

Jak nainstalovat Steghide na Linux

Balíček steghide je dostupný ve většině populárních distribucí Debianu, jako je Kali Linux. Chcete-li stáhnout steghide v Debianu, spusťte na svém terminálu tyto příkazy:

 sudo apt update
sudo apt install steghide

Steghide je k dispozici na jiných distribucích Linuxu a také na Windows. Další informace, včetně toho, jak stáhnout soubory rpm nebo zdrojový kód, najdete od úředníka steghide Stránka Sourceforge.

  13 nejlepších služeb WordPress pro agentury a nezávislé pracovníky

Jak používat příkaz steghide

Příkaz steghide má mnoho využití. Chcete-li získat více informací o steghide a jeho různých možnostech, zadejte do terminálu steghide a stiskněte enter. Tím se vytisknou informace o použití týkající se toho, jak spustit steghide a jaké možnosti podporuje:

Pro více informací můžete použít příkaz man k zobrazení manuálu pro steghide. Stačí spustit toto na svém terminálu:

 man steghide 

Jak vložit tajný textový soubor do obrázku pomocí Steghide

Chcete-li skrýt textový soubor v obrázku, spusťte tento příkaz:

 steghide embed -cf image.jpg -ef secret.txt 

V tomto příkladu „-cf image.jpg“ určuje „soubor obalu“, který bude obsahovat vaše tajná data. Část „-ef secret.txt“ specifikuje datový soubor, který steghide skryje. Příkaz vás požádá o zadání přístupové fráze dvakrát. Jakmile tak učiníte, stiskněte enter a steghide připojí tajnou zprávu k souboru.

Chcete-li získat skrytá data ze souboru, spusťte tento příkaz terminálu:

 steghide extract -sf image.jpeg 

Příkaz odpoví dotazem na přístupovou frázi. Když zadáte přístupovou frázi, extrahuje datový soubor z obrázku a uloží jej do vašeho aktuálního umístění. Obsah textového souboru můžete zobrazit pomocí příkazu cat nebo libovolného textového editoru.

  Jak se bezpečně ventilovat mezi námi

Jak zobrazit informace o souboru Steghide

Chcete-li získat podrobnosti o souboru skrytém pomocí steghide, včetně použitého algoritmu a jakýchkoli vložených dat, bez stahování skrytého souboru, spusťte:

 steghide info image.jpg 

Prozkoumejte svět steganografie

Nyní, když jste získali dovednosti pro efektivní používání nástroje steghide, otevřeli jste dveře do fascinující říše steganografie. Steganografie hraje klíčovou roli v různých aplikacích, jako jsou digitální vodoznaky, zajišťující integritu a autenticitu informací.

Až budete pokračovat v pronikání do této zajímavé oblasti, pamatujte, že máte k dispozici mnoho bezplatných nástrojů pro operační systémy Linux i Windows, které vám umožní dále zdokonalovat a aplikovat vaše znalosti steganografie.

x