etechblog

Recenze magnetické powerbanky Baseus: Žádný MagSafe? Žádný problém!

Klíčové věci

  • Baseus Magnetic Power Bank je herní měnič pro zařízení bez MagSafe s vestavěným USB-C kabelem a extra USB-C portem.
  • Powerbanka dokáže plně dobít iPhone Pro Max a má bezdrátovou nabíječku kompatibilní s MagSafe.
  • Powerbanka může způsobit přehřátí, pokud máte tlusté pouzdro, ale dokáže dobít iPhone na 100% kapacitu a má schopnost průchozího nabíjení.

MagSafe od Applu mění hry pro powerbanky, ale protože je to proprietární technologie, ostatní výrobci smartphonů ji nemohou zkopírovat pro svá zařízení. Zatímco mnoho výrobců vyrábí powerbanky MagSafe, nemůžete na nich nabíjet telefon, který není MagSafe, pokud neleží naplocho. Baseus tedy vyrobil power banku, která tento problém vyřeší.

Magnetická power banka Baseus 30W

$ 37 $ 46 Ušetřete $ 9

Baseus Magnetic Power Bank je bateriová banka kompatibilní s MagSafe s vestavěným kabelem USB-C a extra portem USB-C, který umožňuje nabíjet více zařízení současně.

Značka Baseus

Kapacita baterie 10 000 mAh

Porty 1x USB-C, 1x USB-C kabel

Hmotnost 214g

Rozměry 11,2 x 7,1 x 2,0 cm

Technologie baterie Li-Po

Vícenásobné nabití? Ano

Bezpečný let Ano

Klady

  • Vestavěný kabel USB-C
  • Kapacita 10 000 mAh plně dobije iPhone Pro Max
  • Dodává se s extra portem USB-C

Nevýhody

  • K indikaci úrovně výkonu používá pouze tři LED diody

Power banka s „ocáskem“

Jowi Morales / MakeUseOf

  20 Linuxové příkazy pro správce systému

Baseus Magnetic Power Bank je šikovná bezdrátová bateriová banka s vestavěným krátkým USB-C kabelem. Přichází na 214 gramů (7,55 oz), o něco lehčí než iPhone 14 Pro Max s 252 gramy (8,9 oz). Navíc měří 11,2 x 7,1 x 2,0 cm (4,41 x 2,80 x 0,79 palce) a krásně mi sedí na dlani. Jeho vestavěný kabel je dlouhý 14,4 cm (5,67 palce), i když má port pro zajištění konektoru USB-C, když se nepoužívá, a efektivně zkrátí jeho délku na polovinu.

Kromě možnosti bezdrátového nabíjení a vestavěného kabelu má powerbanka také jeden port USB-C pro připojení vlastního kabelu. To znamená, že powerbanku můžete stále používat, pokud poškodíte vestavěný kabel, čímž se sníží elektronický odpad.

Magnetická powerbanka Baseus má čtyři kontrolky – tři bílé LED indikující úroveň nabití a oranžovou, která ukazuje, zda je bezdrátová nabíječka zapnutá. To je ale trochu netradiční, protože většina uživatelů je zvyklá na čtyři LED kontrolky indikující zbývající energii a pátou indikaci stavu bezdrátového připojení.

Dobře se vejde za telefon velikosti Pro Max

Jowi Morales / MakeUseOf

Navzdory své hmotnosti a rozměrům powerbanka nepřidává iPhone příliš na tíži, když ji používám – dokonce i s mým tlustým pouzdrem Spigen. Také bezpečně drží můj iPhone, takže se nemusím bát, že mi telefon uletí, když ho bezdrátově nabíjím a hýbu se.

Při nabíjení telefonu jsem však narazil na jeden problém – dostal jsem varování před přehřátím, když jsem telefon nabil z prázdného na 80 %, čímž jsem pozastavil proces nabíjení. Moje tlusté pouzdro muselo mít vliv na chlazení telefonu, ale bylo to poprvé, co jsem to zažil.

Jowi Morales / MakeUseOf

Poté jsem vyndal telefon z pouzdra a zkontroloval povrchovou teplotu telefonu a powerbanky a na obou zařízeních jsem obdržel údaj 41 °C (105,8 °F). Navzdory tomu, že bezpečnostní systémy iPhonu nakoply a zastavily nabíjení telefonu, obě zařízení se stále dobře držela, i když byla trochu teplá.

  Anthropic získává 450 milionů dolarů a Microsoft Fabric pro analýzu dat

Dobíjí iPhone 14 Pro Max na 100% kapacitu a pak ještě něco

Magnetická power banka Baseus má kapacitu 10 000 mAh. To však neznamená, že to všechno můžete použít k napájení svého zařízení. Koneckonců dochází k určitým ekologickým ztrátám, jako je teplo. Powerbanka má navíc jen kolem 75% přeměny energie, takže z ní získáte jen asi 7 500 mAh.

Jowi Morales / MakeUseOf

Přesto by to mělo být schopno nabít iPhone 14 Pro Max naplno a zbyde trochu na pár dalších pruhů. Testoval jsem to tak, že jsem vybil svůj iPhone dva dny po sobě a nabil jsem jej pomocí powerbanky. První den jsem na svém iPhonu dostal 100 % a podruhé jen 13 %, než se powerbanka vybila.

I když to bylo o něco méně, než byste očekávali, je to stále rozumné, protože jsem právě použil bezdrátové nabíjení, které je méně účinné než kabelové nabíjení.

Tři hodiny na plnění a další tři hodiny na vypouštění

Jowi Morales / MakeUseOf

Jakmile jsem power banku vybil, zapojil jsem ji do 140wattového portu USB-C nabíječky. Jeho maximální nabíjecí příkon je však 18 wattů, tedy doplnění powerbanky trvalo zhruba 2 hodiny a 52 minut.

Na druhou stranu má výstupní kapacitu 30 wattů, takže při použití kabelu dokáže nabít iPhone z prázdného na plný za něco málo přes dvě hodiny. Bezdrátové nabíjení je stále omezeno na 15 wattů, takže jeho nabíjení bude vašemu iPhone trvat déle. Přesto je Baseus Magnetic Power Bank skvělá pro dobíjení vašeho zařízení po celý den.

  12 HTTP klient a nástroje proxy pro ladění webu

Nabíjení více zařízení je… divné

Jowi Morales / MakeUseOf

Další užitečnou funkcí této magnetické powerbanky je průchozí nabíjení. Pokud tedy nemáte Lightning kabel, ale váš telefon má MagSafe, nabíjíte současně powerbanku i telefon. Ráno se tak probudíte s plným iPhonem a powerbankou.

A protože dokáže nabíjet zařízení třemi různými způsoby, můžete pomocí magnetické powerbanky Baseus dobíjet více zařízení současně. Není to však jednoduché, protože současné nabíjení v některých kombinacích nefunguje.

Pokud použijete vestavěný kabel a port USB (s vlastním kabelem), můžete nabíjet dvě zařízení současně. Totéž můžete udělat také s portem USB-C a bezdrátovou nabíječkou. Pokud však použijete magnetickou nabíječku a připojíte pomocí vestavěného kabelu jiné zařízení, bezdrátová nabíječka se vypne. Možná to dělá, aby šetřil energii, protože iPhone deaktivuje MagSafe, když jej připojíte pomocí kabelové nabíječky.

Jowi Morales / MakeUseOf

Power banka pro vše, co máte

Vzhledem k tomu, že mnoho zařízení nyní používá k napájení a nabíjení porty USB-C, má powerbanka s vestavěným kabelem USB-C smysl. Tímto způsobem můžete dobíjet své vybavení, i když necháte kabel USB-C. Disponuje také magnetickým bezdrátovým nabíjením, které vám umožní napájet MagSafe i další zařízení pro bezdrátové nabíjení.

Pokud potřebujete napájet své staré zařízení (nebo jste náhodou zlomili vestavěný kabel), můžete použít port USB k dobití micro USB a elektroniky Lightning. A i když bych si přál, aby Baseus přidal další LED žárovku nebo dokonce malý LCD displej, aby zaznamenal zbývající nabití, výhoda, kterou získáte z magnetické powerbanky Baseus, tyto drobné problémy daleko převáží.

Magnetická power banka Baseus 30W

$ 37 $ 46 Ušetřete $ 9

Baseus Magnetic Power Bank je bateriová banka kompatibilní s MagSafe s vestavěným kabelem USB-C a extra portem USB-C, který umožňuje nabíjet více zařízení současně.

x