etechblog

Runway vytváří videa z textu, byl spuštěn nový Microsoft Teams

Ahoj Geekové! 🙋 Zde jsou pro vás trendy aktuality! 📣

RunwayML generuje originální videa z jednoduchého textu

Startup AI RunwayML oznámil multimodální systém AI Gen-2 pro generování originálních videí z jednoduchého textu, obrázků nebo videoklipů.

Platformy umělé inteligence generující převod textu na obrázek jsou nyní standardem, ale umělá inteligence je hraniční ve vývoji videí z textu.

AI Company Runway spustila Gen-2, který vytváří originální videa prostřednictvím textových vstupů, obrázků nebo videoklipů.

Ve verzi Gen-1 mohli uživatelé použít překrytí vytvořené umělou inteligencí na již existující videozáznam a zadat základní 3D animaci nebo roztřesený klip smartphonu.

Zdá se, že jeho Gen-2 se více zaměřuje na generování videí od nuly. Jedná se o webový nástroj pro generování videa, který nabízí více než 30 nástrojů umělé inteligence pro editaci videa v reálném čase, spolupráci a další.

  Autentizační software vs. Šifrovací software: Znáte základy

Runway odvádí vzrušující práci v oblasti generativní umělé inteligence, včetně dosud neprozkoumané oblasti převodu textu na video. Zjištění jsou vzrušující a potenciál umělé inteligence pro převod textu na video je přitažlivý a přináší nové šance pro kreativitu.

Poskytování uživatelsky přívětivých rozhraní a šablon připravených k nasazení umožňuje jednotlivcům využít sílu umělé inteligence a překlenuje propast mezi tvůrci a technologiemi strojového učení.

Jeho rostoucí komunita zajišťuje neustálý vývoj a podporu, což z něj činí cenný zdroj pro ty, kteří chtějí pozvednout svou kreativní práci, včetně umělců, designérů, vývojářů a mnoha dalších. Pokud si chcete tento nástroj vyzkoušet, můžete se přihlásit na Runway.

Další techničtí magnáti, Meta a Google, také bojují o umělou inteligenci pro převod textu na video.

Microsoft spouští nové týmy s vylepšeným výkonem

Podle nejnovější aktualizace z oficiálního blogu společnosti Microsoft spustila společnost Microsoft nové Teams, které jsou rychlejší, jednodušší a flexibilnější než předchozí Teams.

  Jak zakázat vyhlazování pohybu na televizoru LG

Podle webu se nové Microsoft Teams instaluje třikrát rychleji, připojuje se ke schůzkám dvakrát rychleji a využívá o 50 % méně paměti a 70 % místa na disku. To vše se jeví jako podstatná vylepšení výkonu Microsoft Teams.

Microsoft v této nové verzi Teams zcela přešel na knihovnu React JavaScript, opustil Electron kořeny Teams a přešel k technologii Microsoft Edge WebView2.

Kromě toho společnost Microsoft zdůraznila plynulý návrhový jazyk pro vylepšení uživatelského rozhraní. Všechny tyto úpravy zlepšují funkčnost Team snížením množství použité paměti, množství použitého místa na disku a mnoha dalších faktorů.

Kromě vylepšení výkonu poskytl Microsoft Teams také vizuální aktualizaci, aby lépe odpovídala Windows 11.

Níže jsou uvedeny některé z hlavních funkcí nových Microsoft Teams:

  • Karta Soubory v kanálech a konverzacích a také možnost stahovat, nahrávat a zkoumat soubory.
  • Schůzky s podporou mnoha pracovních účtů a tenantů, jedinečné zázemí a schůzky PowerPoint Live.
  • Aplikace, včetně těch od Microsoft 365 a od vývojářů první strany, jako je Microsoft Viva a Schválení a úkoly.
  Apple zpomaluje váš iPhone, co s tím dělat

Kromě všech těchto funkcí přichází do Teams více než 50 dalších nových funkcí. Chcete-li se o tom dozvědět více, navštivte Microsoft Tech Community.

Podle webu Microsoftu používá Teams každý měsíc kolem 280 milionů jednotlivců, aby zůstali v kontaktu. V obchodě bylo vydáno asi 1 900 aplikací a více než jeden milion vlastních aplikací, které komunikují s Teams, bylo vyvinuto díky neuvěřitelné inovaci, kterou Teams umožnil od nezávislých dodavatelů softwaru (ISV) třetích stran.

Další aktualizace najdete v naší kategorii Nejnovější technologie.

x