etechblog

S těmito 7 nástroji je vyšetřování temného webu snadné

Dark Web je nevýslovná část webu, ke které má přístup kdokoli, nejen vy, ale také zločinci, pedofilové a teroristé.

Mnozí z vás možná slyšeli o zločinech na temném webu a krádežích identity, kterým čelí podniky a spotřebitelé.

Ale co přesně je Dark Web a jak vás může ovlivnit?

Ve skutečnosti je tvořen souborem webových stránek, které jsou veřejnosti skryté. A pokud jsou vaše data kompromitována, mohou tam být, ukradena kyberzločincem, který je může zneužít pro svůj osobní prospěch.

V tomto článku budu diskutovat o temném webu, o tom, co je vyšetřování temného webu, proč je klíčové a o některých nejlepších vyšetřovacích nástrojích na temném webu.

Co je temný web?

Na konci 90. let dvě organizace věnované výzkumu na ministerstvu obrany USA vyvinuly šifrovanou a anonymizovanou síť, která chrání citlivé informace a komunikaci amerických špionů.

Tato síť však nebyla přístupná běžným uživatelům internetu. Tato tajná síť se dnes nazývá Dark Web.

Dark Web, také nazývaný Darknet, je součástí Deep Webu, který zahrnuje všechny webové stránky, které nenajdete na Googlu a ve výsledcích jiných vyhledávačů. K temnému webu se dostanete pouze tehdy, když přistoupíte ke svému e-mailu, přihlásíte se k Netflixu, přihlásíte se ke svému účtu elektronického bankovnictví a podobně.

Když poprvé uslyšíte termín „Dark Web“, první věc, která vás možná napadne, je, že jde o něco nezákonného. Mnoho lidí si však uvědomuje, že jde o požadovaný zdroj informací o hrozbách pro různé korporace.

Ale udržet a přilákat Dark Web může být nákladné a obtížné kvůli jeho zvýšenému soukromí při přístupu k obsahu.

K tomu můžete použít dobrý monitorovací nástroj Dark Web, který snadno prozkoumá Dark Web a zajistí, že vaše data nebudou odcizena a nahrána tam. Vyhnete se tak manuální práci a ušetříte čas, námahu a zdroje, nemluvě o rizicích, která mohou přijít.

Co je vyšetřování temného webu?

Když zkoumáte nebo monitorujete Deep Web a/nebo Dark web, hledáte data související s vaší organizací. To lze provést prostřednictvím monitorování Dark Web. Různé nástroje pro monitorování a vyšetřování vám pomohou odhalit ukradené nebo uniklé informace, jako jsou přihlašovací údaje, hesla, duševní vlastnictví a utajované dokumenty, které sdílejí zločinci a útočníci.

Únik dat je v dnešní době nejčastějším problémem. Kyberzločinci prodávají nebo sdílejí miliony informací na temném webu. Jelikož se jedná o nový koncept, mnoho organizací o něm stále neví. Kvůli tomu je pro zločince snadné ukrást informace a pokračovat v jejich zneužívání, zatímco organizace nemá ponětí o tom, co se děje.

Ruční vyhledávání informací na darknetu je složitá práce. Můžete podniknout řadu kroků k ochraně svých informací, zajistit ochranu hesel a další. Ale pokud znovu prozkoumáte Dark Web, zjistíte, že některé informace tam stále jsou.

K překonání takových problémů potřebujete vyšetřovací nástroj, který zjišťuje vaše informace procházením, vyhledáváním a extrahováním dat z milionů zdrojů na temném webu.

Podívejme se na některé z nejlepších nástrojů pro vyšetřování Dark Web a na to, jak vám mohou pomoci najít a chránit vaše data.

Sociální odkazy

Provádějte šetření založená na datech pomocí odkazů na sociální sítě a zůstaňte na bezpečnější straně. Shromažďuje obrovské objemy dat z otevřených internetových zdrojů, jako jsou sociální média, temný web, messengery a blockchainy, aby analyzoval a získal kompletní přehled potřebný k provedení a zefektivnění vašich vyšetřování.

Social Links pomáhá profesionálům v oblasti kybernetické bezpečnosti, firmám, vládám a soukromým detektivům a donucovacím orgánům z více než 80 zemí.

  Jak změnit umístění souboru sock Docker?

Funkce:

 • Získejte aktuální, přesné statistiky a živé informace z více než 500 zdrojů dat, jako je WhatsApp, Facebook, Instagram, Telegram a další.
 • Anonymně přistupujte na tržiště Dark Web, jako je Hydra, 8chan, Dread, Raddle atd.
 • Prohledávejte 2000 veřejných zdrojů s 1 miliardou datových sad identity.
 • Využijte technologie umělé inteligence, jako je rozpoznávání obličeje, profilování DNA, detekce objektů a detekce Deepfake.
 • Použijte více než 1000 vestavěných vyhledávacích metod.
 • Zobrazte transakce, cíle, adresy, tokeny a odesílatele z hlavních blockchainů kryptoměn.
 • Získejte data z více zdrojů na jednom místě.
 • Využijte vedení pro analýzu dat, jako je Spiderfoot HX, i2, Maltego atd.
 • Snadno exportujte data, abyste umožnili podrobné zprávy, křížovou kontrolu a opětovné začlenění.

Social Links nabízí open-source zpravodajské nástroje (OSINT) a řešení pro vyšetřování sociálních médií pro organizace i jednotlivce. Mezi jejich bezpečnostní produkty patří:

 • SL Professional: Toto vše v jednom OSINT řešení vám umožňuje provádět hlubší vyšetřování napříč temným webem, sociálními médii atd. Je k dispozici pro platformy Maltego a i2. Urychluje vyšetřování prováděním analýzy dat v celém cyklu, od extrakce dat po vizualizaci.
 • SL Private Platform: Toto je místní podniková platforma s mnoha možnostmi přizpůsobení, metodami vyhledávání a soukromým úložištěm dat. Umožňuje vám provádět hloubkové prozkoumání temného webu a zároveň uchovávat data v bezpečí a soukromí.
 • SL API: Má řadu metod analýzy a extrakce dat a je přímo připojeno k interní platformě uživatelů prostřednictvím API.

Skurio

Skurio je všestranné softwarové řešení pro monitorování Dark Web, které vám umožní bezpečně sledovat aktivity a kontrolovat, zda jsou vaše data ohrožena nebo ne. Bez ohledu na to, kde jsou vaše data uložena, můžete je chránit pomocí tohoto nástroje.

Funkce:

 • Automatizované monitorování temného webu: Automatizovaný nástroj pro monitorování temného webu Skurio nabízí zvýšenou ochranu před digitálními riziky. Provádí nepřetržité skenování vašich dat pro Dark Web, Deep Web a Surface Web. Jeho rozsáhlé zdrojové kanály obsahují chatovací místnosti IRC, výpisy dat, sociální zdroje, bin stránky a temné weby pro efektivní detekci citlivých informací.
 • Monitorování výstrah: Můžete snadno nakonfigurovat monitor výstrah pro své e-maily, domény, produkty, služby, značky a další typy dat, které chcete hledat. Můžete to udělat pomocí shody vzorů a vyhledávání klíčových slov. Kromě toho Skurio nabízí specializované monitorování narušení uživatelských dat a překlepů při registraci domén, aby chránila uživatele před podvody a podvody.
 • Nástroje pro spolupráci: Spravujte vyšetřování, přidávejte komentáře, vytvářejte zprávy a sdílejte výsledky pomocí nástrojů pro spolupráci Skurio. Navíc můžete zdroje integrovat do systémů SOC pomocí jejich nástrojů pro integraci API.
 • Upozornění: Získejte okamžitá upozornění prostřednictvím SMS, e-mailu nebo Slacku. V okamžiku, kdy Skurio detekuje vaše data na Dark Webu nebo jakémkoli jiném místě na internetu, bude vás o tom okamžitě informovat.

Kromě toho Skurio neustále přidává nové zdroje do monitorovací platformy a zahrnuje webové stránky zajímavé pro vaše odvětví a podnikání. Takže místo ztrácení času zkoumáním, filtrováním falešných poplachů a sestavováním informací se můžete pomocí Skurio zaměřit na získávání inteligence z přesných a relevantních výsledků.

Rapid7

Chraňte svou organizaci před vnějšími hrozbami s Rapid7. Umožní vám získat hlubší přehled o všech vašich externích online hrozbách a pomůže vašim zákazníkům a zaměstnancům zůstat v bezpečí díky proaktivnímu monitorování Dark Web.

Rapid7 vám pomůže zmírnit online hrozby pomocí funkcí, jako jsou kontextové výstrahy, které nabízejí rychlou reakci. Umožní vám to také snadno stanovit priority vašich snah o zmírnění, abyste zkrátili dobu vyšetřování a urychlili třídění výstrah.

  Jak nahrávat mluvený komentář v PowerPointu

Funkce:

 • Dokáže rychle proměnit brilantnost v akci pomocí automatických výstražných reakcí a rychlejších detekcí v celém prostředí. Stává se to díky integraci plug-and-play s vašimi stávajícími technologiemi, včetně EDR, SOAR, SIEM, firewallu a dalších.
 • Své pracovní postupy SecOps můžete spravovat a zjednodušit pomocí pokročilých funkcí mapování a vyšetřování, které poskytují kontextová upozornění spolu s nízkým odstupem signálu od šumu. Získáte také neomezený přístup k expertní analýze pro zkrácení doby vyšetřování a urychlení reakce a třídění výstrah.
 • Jeho intuitivní ovládací panel a zrychlené začleňování vám umožní začít pracovat. Pomůže vám získat rychlou návratnost investic spolu s digitální ochranou před riziky, která je přizpůsobena stopám vaší organizace.
 • Rapid7 nabízí několik funkcí, jako je ochrana digitálních rizik, Dark Web Protection, správa IOC, ochrana před hrozbami, bezproblémová automatizace, rychlá náprava a odstranění, rozsáhlá knihovna hrozeb, pokročilé vyšetřování, mapování hrozeb a další.

Odstraňte zbytečné hrozby přicházející zvenčí dříve, než způsobí problémy ve vašem podnikání, promluvte si s jeho odborníky. Získejte bezplatné demo, které pokrývá vaši viditelnost, rizika a automatizaci odezvy.

Silo Web Isolation Platform

Silo Web Isolation Platform od Authentic8 přesouvá webová rizika do izolovaného cloudového prostředí, které můžete snadno ovládat. Pro splnění vašich náročných požadavků si můžete Silo nakonfigurovat podle svých potřeb.

Platforma Silo nabízí bezpečné prostředí pro provádění vašich webových aktivit. Je vytvořen s cílem izolovat všechna kritická data a webový kód od koncového bodu. Dodržuje také zásady možností procházení, které by měly být auditovatelné a konfigurovatelné jako podnikový pracovní postup.

Funkce:

 • Silo poskytuje cloudové řešení, které lze nasadit během několika sekund. Nevyžaduje žádné investice do infrastruktury; spíše se zaměřuje na škálování, které umožňuje IT řešit obchodní problémy rychleji.
 • Silo se dokáže integrovat s prohlížeči a pracovními postupy pomocí rozhraní API, která umožňují IT definovat konkrétní prostředí pro uživatele.
 • Na rozdíl od tradičních bezpečnostních řešení vám Silo umožňuje nasadit software mezi uživateli pouhým kliknutím. Silo se může škálovat nahoru a dolů v závislosti na vašich změnách, což vám umožní poskytovat uživatelům správná řešení včas.
 • Silo vám umožňuje definovat přístup, používat zásady pro umístění, webové zdroje a umístění a autentizaci. Ať už požadujete jednoúčelový prohlížeč nebo uzamčené prostředí, Silo poskytuje kontrolu nad IT, která má přednost před webem.
 • Silo si inteligentně hraje se zásobníkem IT technologií, od adresářových služeb po zabezpečené webové brány, řešení SIEM a platformy pro správu identit.
 • Silo splňuje všechny regulované standardy, od federálních agentur po poskytovatele zdravotní péče a švýcarské banky. Všechna data jsou chráněna a šifrována podle nejvyšších standardů.

Ať už provádíte vyšetřování online nebo přistupujete k citlivým datům, Silo vám pomáhá ve vaší misi tím, že neustále vytváří anonymní a bezpečné prostředí pro prohlížení.

Skopenów

Uvolněte potenciál open-source inteligence se Skopenow a provádějte OSINT vyšetřování ve svých organizacích. Okamžitě vytváří komplexní a digitální zprávy připravené pro soud o lidech a firmách.

Skopenow analyzuje a shromažďuje dostupné informace ze zdrojů dat, jako je temný web, kontaktní údaje, soudní záznamy, související vozidla a sociální média.

Funkce:

 • Vytvořte digitální stopu shromažďováním a shromažďováním relevantních metadat a informací do automatizované zprávy, což vám umožní zahájit vyšetřování po načtení zprávy.
 • Skopenow je bezplatná aplikace k vyzkoušení, která přichází se základními funkcemi, jako je rozpoznávání chování a objektů, tepelné mapování, automatizované zprávy a analýzy sociálních médií.
 • Získáte inteligenci v reálném čase, jako je shromažďování, analýza a třídění dat s otevřeným zdrojovým kódem.
 • Můžete použít červené vlajky, včetně klíčových slov a chování. Udržujte osobní údaje a vyšetřování anonymní a bezpečné při identifikaci a vyhledávání osob, které vás zajímají.
 • Snadno vizualizujte a identifikujte údaje o poloze napříč vaší digitální přítomností a poskytněte časovou osu a teplotní mapu založenou na frekvenci.
 • Vytvářejte zprávy, které obsahují všechna zásadní a relevantní metadata, abyste zajistili snadný tok z počítače do soudní síně.
  Roblox Super Evolution Codes: Uplatněte nyní

Zarezervujte si demo a začněte investovat a zabezpečit svá data.

Webz.io

Webz.io je jedním z nejrobustnějších nástrojů pro vyšetřování Dark Web, který umožňuje vašim počítačům snadno a efektivně monitorovat rizika. Hledá hrozby procházením, indexováním a shromažďováním dat ze sítí Dark Web. Kromě toho dodává vašemu stroji data v požadovaném kontextu.

Webz.io prochází fóra, stránky, tržiště atd. v temném webu, aby transformoval webová data do strukturovaných a standardizovaných datových zdrojů. Dokáže také extrahovat heslem chráněný nebo zašifrovaný nezákonný obsah, klíčová slova, stránky, entity a další.

Funkce:

 • Webz.io poskytuje zdroj dat s profilováním skupin, agentů hrozeb a příslušných platforem.
 • Shromažďuje a uchovává důležité informace, které pomáhají strojům identifikovat a klasifikovat, aby bylo možné rychle zasáhnout.
 • Získejte statistiky v reálném čase a zabezpečte své organizace před kybernetickými riziky, jako je phishing, ransomware a kybernetické útoky.
 • Vytvořte varovný systém, který dokáže automaticky detekovat podvody v případě uniklých čísel karet, sledovat blockchainové adresy, PII atd.
 • Eliminujte rizikové faktory, včetně nelicencovaného použití, uniklých informací, pokusů o padělání a dalších, abyste se vyhnuli bezpečnostní krizi.
 • Vyhledávejte transakce a adresy kryptoměn, abyste mohli sledovat stopy a sledovat peníze v rámci dodržování předpisů, boje proti praní špinavých peněz a dalších.

Podívejte se na Webz.io v reálné akci, promluvte si s odborníkem a zažijte skutečnou sílu.

DarkIQ

Monitorujte a předcházejte bezpečnostním incidentům proti vašim dodavatelům, lidem a značce pomocí užitečných výstrah z temného webu. DarkIQ vám pomůže identifikovat kybernetické zločince před tím, než zaútočí, takže můžete v první řadě zabránit narušení bezpečnosti.

Funkce:

 • DarkIQ je tajná zbraň, která nepřetržitě monitoruje temný web kvůli kyberzločincům. Kategorizuje, detekuje a upozorňuje na hrozby, abyste mohli v reálném čase podniknout požadované akce.
 • Poskytuje vylepšená data a informace z temného webu, aby měla využitelnou inteligenci. Snížíte tak zbytečná upozornění a falešné poplachy, takže se můžete soustředit na hrozby.
 • Poskytuje vaší organizaci přístup na tržiště Dark a Deep Web, cibulové stránky, fóra, sociální chaty, phishingové stránky, domény, CVE, úložiště kódu a další.
 • DarkIQ nabízí kompletní přehled o provozu Dark Web ze sítě, což je klíčový indikátor nežádoucích aktivit.
 • DarkIQ upřednostňuje výstrahy na základě temné webové inteligence, aby mohl identifikovat a označit skutečnou hrozbu.
 • Najde indikátory Dark Web předchozího narušení, které vás mohlo vystavit dalším útokům.
 • Poskytuje úplný přehled o vystavení kyberzločinců a dodavatelů Deep and Dark Web, který se zaměřuje na třetí strany za účelem zvýšení bezpečnosti dodavatelského řetězce.
 • Pomáhá vytvářet modely hrozeb založené na inteligenci temného webu s jeho příležitostmi, záměry a schopnostmi skupin hrozeb.
 • DarkIQ zkoumá řetězec událostí, aby předem informoval o reakci a zmírnění, aby zabránil útoku.

Osvětlete hrozby a zabraňte útokům pomocí DarkIQ. Podívejte se na to v akci rezervací dema.

Závěr

Pro kyberzločince nebo hackery je snazší ukrást vaše citlivé informace a dostat se k nim bez vašeho vědomí. Mohou také nahrát vaše osobní nebo organizační data na Dark Web pro osobní výhody.

Díky spolehlivému a efektivnímu vyšetřovacímu nástroji Dark Web můžete vyhledávat své informace na Dark Webu a udržovat online bezpečnost. Tento nástroj vám také může pomoci zmírnit budoucí rizika tím, že poskytuje lepší přehled o zabezpečení s rychlým monitorováním.

Můžete také prozkoumat, o čem jsou temná data, a nejlepší nástroje pro monitorování temného webu.

x