Šifrovaný Android Media Vault maskovaný jako aplikace s hodinami

Ať už jde o ochranu citlivých finančních informací před zloději nebo skrývání tajných deníků před vaším slídilým spolubydlícím, ochrana vašich důvěrných souborů před zvědavýma očima nevyžaduje žádné nejmodernější vybavení nebo příliš drahý software. V dnešní době můžete na svém smartphonu nebo tabletu uzamknout citlivé soubory pomocí mnoha bezpečnostních aplikací dostupných pro každou platformu. Novým, jedinečným přírůstkem do tohoto žánru na Androidu je TimeLock, bezplatná aplikace, která vám umožní skrýt vaše mobilní mediální soubory za převlek. Pro kohokoli jiného, ​​kdo používá vaše zařízení Android, se TimeLock jeví jako jednoduchá aplikace s hodinami, ale za ní se skrývá trezor pro fotografie a videa, chráněný 256bitovým šifrováním AES vojenské úrovně. Dodává se také s funkcí budíku a dokovacím režimem „hodiny na ploše“. Pojďme se na to podívat blíže.

  Získejte upozornění, když se váš fotoaparát nebo mikrofon používá [Android]

Pokud váš telefon často používají vaši zvědaví přátelé nebo sourozenci, pak je skvělý nápad odfiltrovat a skrýt fotky a videa, které nechcete, aby viděli. I když je vyloučíte z aplikace Galerie, vždy k nim lze přistupovat z místního úložiště, pokud nejsou zašifrované. Zde přichází na řadu TimeLock.

Při prvním spuštění vás TimeLock provede úvodní prohlídkou, která vás seznámí s jeho různými funkcemi. Jakmile to překonáte, musíte zadat přístupový kód, který bude použit k šifrování a pozdějšímu přístupu k vašim souborům. Zde je zajímavý kousek: analogové hodiny, které následují, slouží k nastavení a zadání přístupového kódu. Jednoduše přesuňte minutovou a hodinovou ručku do požadované polohy a klepnutím na malý knoflík uprostřed zadejte klíč s přístupovým kódem.

  HabitBull vám pomůže zbavit se zlozvyku nebo si vypěstovat dobrý [Android]

Poté se dostanete do vestavěného úložiště médií aplikace. TimeLock udržuje vaše soubory organizované podle dat, kdy byly importovány do aplikace. Trezor bude samozřejmě zpočátku prázdný; můžete klepnutím na tlačítko plus v pravém horním rohu importovat požadovaný obsah. Každý soubor přidaný do úschovny je automaticky zašifrován.

Můžete také klepnout na „Fotoaparát“ a okamžitě pořídit fotografii a zašifrovat ji pomocí funkce TimeLock. Jakmile dokončíte přidávání souborů, můžete aplikaci rychle zamknout zatřesením zařízením nebo jednoduše zavřením aplikace, poté budete muset zadat heslo, které jste nastavili dříve, abyste získali přístup k souborům v trezoru.

Přístupový kód lze kdykoli změnit v nabídce Nastavení aplikace.

TimeLock je k dispozici zdarma v obchodě Google Play. Můžete si jej stáhnout do svého zařízení z odkazu uvedeného níže.

  Jak zálohovat protokol hovorů a SMS na Android Oreo

Nainstalujte TimeLock z Obchodu Play