Skrýt/zobrazit ikony na ploše v OS X pomocí příkazu terminálu

Obvykle mám důležité soubory na ploše, jako mnozí z nás, protože mi to připomíná, jakou práci musím dokončit, jakmile spustím systém. Vzal bych si však všechny své soubory a buď je umístil na plochu, nebo vytvořil náhodnou složku a přetáhl ji pryč ze zobrazení, když jsem chtěl nějaké čisté místo pro pořízení snímku obrazovky. Bylo to nevkusné řešení, ale nevěděl jsem, že mám problém na rukou. Přichází řešení problému, o kterém jsem nevěděl, že ho mám. Jistě existují nástroje pro automatickou organizaci jako Hazel nebo hotkey řešení jako Clean Slate, ale musíte uznat, že nic nepřekoná pohodlí terminálu; celý proces sníží na jeden řádek kódu.

Potřebuji pořizovat snímky obrazovky poměrně často a sdílení snímků obrazovky s přetrvávajícími ikonami je obvykle považováno za technické faux-pas. Nakonec, s dostatečným počtem opakování odstraňování a obnovování ikon a neustálou ztrátou některých v procesu, ikony na ploše přestanou plnit svou funkci. Pokud vaše výpočetní idiosynkrazie korelují s mými, pak vám tento terminálový příkaz umožní tolik žádaný přístup ke zjednodušené ploše. Otevřete terminál a zadejte příkaz níže.

defaults write com.apple.finder CreateDesktop false; killall Finder

Tento příkaz vám umožní skrýt všechny ikony na ploše, to znamená, že všechny ikony, které na plochu přenesete, budou také skryty. Výsledky před a po jsou na snímcích níže.

Mějte na paměti, že tyto ikony nejsou smazány a lze k nim stále přistupovat prostřednictvím složky ‚Desktop‘ v ‚Finder‘. Trik samozřejmě není trikem, dokud nedokážete znovu objevit neviditelné. Chcete-li, aby se vaše ikony znovu objevily, jednoduše zadejte do terminálu níže uvedený příkaz a všechny vaše ikony budou přesně tam, kde jste je nechali.

defaults write com.apple.finder CreateDesktop true; killall Finder

Samozřejmě existují i ​​jiná řešení, která vám umožní udělat mnohem víc, možná některá řešení na jedno kliknutí, ale příkaz terminálu je další nejlepší věcí k řešení na jedno kliknutí na Macu. Totéž lze provést ve Windows pomocí řady kliknutí, jednoduše klikněte pravým tlačítkem na plochu, přejděte na „zobrazit“ a zrušte zaškrtnutí políčka „Zobrazit ikony na ploše“, opakováním procesu se tyto ikony zobrazí. Zajímavým nástrojem k dosažení stejného (kromě mnoha jiných věcí) jsou Fences pro Windows.

[via Cult of Mac ]