Sledování, odstraňování a zabezpečení odeslaných příloh Gmailu pomocí docTrackr

Gmail je pravděpodobně to nejlepší, co bylo vynalezeno od samotného internetu. Může to znít jako přehnané tvrzení, ale je to prostě tak dobré. I když s ním někdy nemůžete dosáhnout něčeho, co jste chtěli, přijdou na pomoc rozšíření prohlížeče třetích stran, která pomohou rozšířit a vylepšit jeho funkčnost. Jedním z takových rozšíření pro Chrome, které jsem nedávno objevil, je docTrackr, který uživatelům umožňuje vzdáleně sledovat nebo ničit přílohy Gmailu a dokonce nastavit oprávnění pro zobrazení, tisk a kopírování každé přílohy PDF, aby se zabránilo jejich zneužití jejich příjemci. Podrobnosti následovat hned po přestávce.

  Sortd vám poskytuje rozhraní založené na seznamu pro organizaci e-mailů [Chrome]

Chcete-li začít s docTrackr, musíte si do prohlížeče Chrome nainstalovat jednoduché rozšíření. Poté se přihlaste ke svému účtu Gmail a budete připraveni začít používat docTrackr přímo ze svého účtu. Rozšíření vytvoří tlačítko „zabezpečená příloha“ vedle výchozí ikony přílohy v okně pro psaní zprávy Gmailu. Kliknutím na něj můžete odeslat soubor s požadovanými přednastavenými oprávněními.

Když poprvé klepnete na tlačítko ‚Secure with docTrackr‘, automaticky se objeví přihlašovací formulář vyžadující zadání e-mailu a hesla pro vytvoření účtu se službou. Netřeba dodávat, že ti, kteří již mají účet, se mohou přihlásit pomocí tlačítka Přihlásit.

docTrackr v době psaní tohoto článku podporuje zabezpečené doručení pouze pro soubory PDF, ale vývojáři potvrzují, že podpora dalších formátů dokumentů je již na cestě. Když vyberete soubor přílohy a kliknete na tlačítko Odeslat v okně Vytvořit, objeví se malá nabídka, kde můžete pomocí zaškrtávacích políček zadat typ přístupu. Můžete dokonce nastavit více typů oprávnění pro každou přílohu, jako je pouze zobrazit, tisknout a prohlížet nebo tisknout a upravovat atd. I když je jako výchozí vždy vybráno „Can View“. Dále můžete také zadat datum vypršení platnosti přílohy kliknutím na pole kalendáře. Po stanoveném datu již příjemce nebude moci přílohu používat. Až budete připraveni, klikněte na „Zabezpečit a sdílet“ a zprávu odešlete.

  Jak stáhnout soubor, který jste přeskočili v torrentu

Dalším zajímavým kouskem je, že můžete sledovat vše, co souvisí s přílohami, které odesíláte pomocí rozšíření, například kdy příjemce zprávu zobrazil, přistoupil k souboru nebo jej stáhl, a to vše v reálném čase z řídicího panelu docTrackr. Řídicí panel dokonce obsahuje informace o poloze a aktualizuje kartu aktivity, kdykoli příjemce přistoupí k vašemu dokumentu. Umožňuje také ručně povolit nebo zakázat přístup k dokumentu.

docTrackr lze stáhnout z Internetového obchodu Chrome.

Nainstalujte si docTrackr z Internetového obchodu Chrome