SmartClose zmrazí aplikace na pozadí v iOS, aby se zlepšila výdrž baterie

I po všech těch letech, kdy jsem se profesionálně věnoval mobilním aplikacím, vychytávkám, tipům a trikům, jsem stále nenašel zcela jistou odpověď na otázku: „Mám ručně zavřít všechny aplikace z přepínače multitaskingových aplikací, nebo nechat operační systém ?“

Existují zde dva myšlenkové směry. První – kterému osobně více věřím – je ten, že Apple vložil do iOS dostatek chytrosti, aby zajistil, že aplikace běžící na pozadí běží efektivně, a že ty špatně se chovající se automaticky zavírají. Druhá škola věří, že ruční zásah je nutností, protože vývojáři nejsou tak obratní ve vytváření aplikací s důrazem na výkon.

Existuje tedy střední cesta? Slavný vývojář úprav útěku z vězení pro iOS Ryan Petrich tomu věří. Jeho nedávno vydaný tweak tzv SmartClose tvrdí, že je to chytřejší způsob, jak zavřít aplikace běžící na pozadí.

  Jak vyhledávat fotografie podle data nebo objektu v iOS 10

Ve výchozím nastavení mohou aplikace pro iOS běžet na pozadí po dobu až 10 minut nebo déle, pokud používají určitá speciální rozhraní API pro iOS. Když je vše řečeno a uděláno, tyto aplikace iOS „zmrazí“ v jejich posledním stavu. Když uživatel znovu spustí zamrzlou aplikaci – a tím ji „rozmrazí“ – trvá to méně času než její spuštění od začátku. iOS to všechno dělá sám.

Pokud jste čtenáři wdzwdz, museli jste nás vidět, jak popisujeme vylepšení, jako je SwitchSpring, které vám umožňují rovnou „ukončit“ všechny aplikace běžící na pozadí. Ukončení je daleko prudší; aplikace nemá povoleno uložit svůj poslední stav nebo dokončit zbývající úkoly. V důsledku toho si obnovení ukončených aplikací vybírá poměrně velkou daň na výdrži baterie, protože iOS musí aplikaci zcela znovu načíst.

  Jak ovládat jas svítilny v iOS 10

SmartClose po spuštění pomocí gesta aktivátoru přímo uvede spuštěné aplikace do zmrazeného stavu. Pokud to ještě nevíte, Activator je také spravován Ryanem Petrichem. Můžete si zvolit svázání spouštění aplikace, vyladění nebo přepínání systémových nastavení desítkami různých gest, jako je stisknutí tlačítka Zamknout, potažení od spodního okraje nahoru atd. Petrich doporučuje svázat to s tlačítkem Zamknout, takže aplikace běžící na pozadí zamrznou, když skončíte s používáním zařízení iOS.

Tímto způsobem se nejen vyhnete zbytečně spouštěným aplikacím na pozadí, ale také zajistíte, že když znovu spustíte nedávno použitou aplikaci, proces bude mnohem rychlejší a nebude to mít takový vliv na baterii. Situace win-win, alespoň na papíře.

  Jak synchronizovat zprávy s iCloud na iOS a MacOS

Z toho, co jsem slyšel na komunitních webech, jako je Reddit, má SmartClose dramatický pozitivní vliv na výdrž baterie. Se stárnoucím starým iPhonem 4S jsem ochoten přejít z myšlenkové školy „nechte iOS zvládnout vše“ na druhou, pokud bude SmartClose fungovat tak, jak tvrdí. Bude to trvat den nebo dva testování, aby se to potvrdilo.

SmartClose je na Cydii k dispozici zdarma. Než si jej budete moci stáhnout, budete muset přidat repo Ryana Petricha (https://rpetri.ch/repo) ze Spravovat > Zdroje > Upravit > Přidat.

Dejte nám vědět, jestli to pro vás funguje dobře.