Snadno vytvářejte a upravujte ikony v systému Windows pomocí editoru ikon Junior

Nemusíte otevírat Photoshop pokaždé, když chcete vytvořit ikonu nebo aktualizovat některou ze svých stávajících s vlastním osobním dotykem. Nástroje pro úpravu ikon existují ve Windows již poměrně dlouho a zde na wdzwdz jich čas od času pokrýváme poměrně dost, některé nabízejí bohaté rozhraní, zatímco jiné obsahují spoustu funkcí. Nástroj, který máme dnes k dispozici, se nazývá Junior Icon Editor a jeho používání je docela zábavné, umožňuje vám okamžitě vytvářet ikony, ať už z existujících obrázků, nebo od začátku.

Nástroj obsahuje několik užitečných funkcí, které vám pomohou, a podporuje vytváření a úpravy ikon pro různé platformy, včetně Windows, Linux, iOS, Android a WP7. Můžete importovat obrázky a vytvářet z nich nové ikony a exportovat výstup do formátů ICO, PNG, XPM, XBM a ICPR.

  Jak sledovat Netflix ve 4K na počítači se systémem Windows

Když se rozhodnete vytvořit novou ikonu od začátku, Junior vám umožní zadat několik základních parametrů o souboru ikony, který se chystáte vytvořit. Velikost ikony můžete určit buď z několika předvoleb, nebo zadáním vlastních rozměrů, režimu převodu (Cut, Dither, Gray Scale) a barevného režimu (1 bit až 32 bitů).

Pokud jde o uživatelské rozhraní, díky aplikaci se budete cítit jako doma, pokud jste někdy v minulosti používali editor fotografií nebo ikon, a přitom zůstává snadno použitelná i pro ty, kteří takovou aplikaci nikdy předtím nepoužívali. Obsahuje všechny nástroje, které budete potřebovat k vytvoření a úpravě ikon, jako jsou tvary, štětec, barva, text, čára, výběr barvy atd. v levém panelu. Pravá strana je věnována náhledu všech velikostí ikon v případě, že soubor obsahuje ikony ve více rozměrech. Můžete také ovládat přiblížení oblasti náhledu pomocí příslušných tlačítek v horní části. Tlačítka znovu a zpět pomáhají snadno vrátit zpět jakékoli náhodné úpravy.

  Jak zapnout funkci Handoff ve Windows 10

Nejlepším způsobem, jak plně využít oblast úprav, je přiblížit, než začnete upravovat ikonu. To vám jednoduše poskytuje lepší kontrolu nad každým malým detailem, který budete chtít upravit. Velká paleta barev vpravo poskytuje rychlý přístup k barvám, které chcete použít.

Celkově je Junior Icon Editor skvělá aplikace určená pro ty, kteří chtějí rychle a snadno vytvářet nové ikony. Nástroj je k dispozici zdarma a funguje na Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8 / 8.1.

Stáhněte si Junior Icon Editor