Snapdragon Glance je aplikace s uzamčením obrazovky pro Android s ohledem na využití

Android je bezkonkurenční v přizpůsobení. Zapomeňte na ROM a spouštěče, samotnou zamykací obrazovku lze přizpůsobit pomocí zamykacích obrazovek jako Cover a portovaných Galaxy S4 nebo Note 3. V tomto duchu se další nástroj pro zamykací obrazovku nemusí zdát průlomový. Rozdíl však dělá zdroj. Po loňském Snapdragon Battery Guru přišel letos Xiam od Qualcommu se Snapdragon Glance, bezplatnou, inteligentní náhradou zamykací obrazovky pro zařízení se Snapdragonem, která vám poskytuje okamžitý přístup k oznámením, základním informacím a aplikacím, které používáte nejčastěji.

Oficiální prohlášení slibuje, že s touto aplikací „na první pohled rychle uvidíte, co je nového od posledního pohledu na vaše zařízení: prohlédněte si důležitá upozornění, uvidíte, kdy je vaše další schůzka, zjistěte počasí, spusťte relevantní aplikace a kontaktujte další lidi. rychle.“

Glance vyžaduje, abyste měli nainstalovaný Snapdragon’s Battery Guru, protože používá statistiky využití aplikace k optimalizaci vašeho zážitku. Battery Guru je sama o sobě skvělá aplikace. Pokud jste jej ještě nenainstalovali, doporučujeme vám to vyzkoušet. Naučit se vaše chování při používání a podle toho se nakonfiguruje trvá něco málo přes tři dny.

  Jak získat Netflix na zakořeněném / odemčeném telefonu Android

Když aplikaci spustíte, provede vás rychlým (a nádherným) návodem, jak ji nejlépe použít, a poté zobrazí obrazovku nastavení. Pohled se objeví pokaždé, když stisknete tlačítko napájení k probuzení obrazovky, a lze jej ukončit jednoduše stisknutím klávesy Domů nebo Zpět. Pokud jste někdy používali Symbian Touch řady 60 (jako Nokia N8), okamžitě poznáte rozložení zamykací obrazovky Glance. Oznámení jsou přehledně zobrazena přímo uprostřed obrazovky. Zde se zobrazí všechny SMS, e-maily, události kalendáře nebo upozornění na sociálních sítích.

Kromě toho Glance zobrazuje čas, vaše budíky a adekvátní informace o počasí, to vše ještě předtím, než odemknete obrazovku. Je přirozené mít nejdůležitější aktualizace na dosah ruky; rozhodně nám to ušetří problémy s procházením více aplikací. Pokud si přejete zrušit oznámení, jednoduše přes ně přejeďte prstem jednotlivě nebo klepnutím na „X“ výše vymažte všechna najednou.

  Jak rychle přetočit vpřed a vzad video na YouTube o deset sekund [Android]

Poté, co se Glance naučil vaše vzorce používání od Battery Guru, bude znát aplikace, které používáte, a kontakty, se kterými nejčastěji komunikujete v určitou denní dobu, a automaticky zobrazí jejich zkratky ve spodní části obrazovky. Ty však nejsou vytesány do kamene; do této oblasti můžete přidat své vlastní zkratky.

Přejetím prstem nahoru na liště zástupců se zobrazí další oblast „oblíbených“ pro vlastní aplikace a zkratky pro hovory/zprávy specifické pro daný kontakt. Můžete také podržet návrh aplikace v aplikaci a vyloučit jej z budoucích návrhů nebo jej přidat do oblasti oblíbených.

Pokud se obáváte o bezpečnost, nedělejte si to. Ve výchozím nastavení Glance obchází zamykací obrazovku a její přístupový kód, ale tuto funkci můžete vypnout na obrazovce nastavení. Jakmile to uděláte, Glance se vrátí na výchozí zamykací obrazovku namísto domovské obrazovky.

  7 nejlepších klávesnic pro Android v roce 2020, recenzováno

Vzhledem k tomu, že je stále ve stádiu beta verze, existuje několik záhybů, které je třeba vyžehlit, jednou z nich je, že se někdy při zapnutí obrazovky zobrazí výchozí zamykací obrazovka před Glance. V takových případech většinou Glance trvá sekundu, než zaujme místo výchozí zamykací obrazovky.

I ve svých beta fázích je Snapdragon Glance na skvělém začátku, jediným omezením je, že je navržen speciálně pro zařízení Qualcomm. Jakmile to bude nejlepší, představíme si, že to bude velmi elegantní řešení. Těším se na to.

Nainstalujte Snapdragon Glance z Obchodu Play