Soukromě sdílejte kontakty mezi zařízeními Android a iOS

Smartphony se v průběhu let staly chytřejšími. To, co bylo kdysi neohrabané malé zařízení, které jsme měli v kapsách, abychom mohli telefonovat, se proměnilo ve víceúčelový stroj, který nám umožňuje hrát hry, streamovat HD videa a poslouchat hudbu na cestách. Co se ale na chytrých telefonech tolik nezměnilo, je způsob, jakým spravujeme své kontakty. Jistě, nyní můžete synchronizovat celý svůj adresář s Google nebo iCloud, ale pokud jde o jejich sdílení s ostatními, výchozí řešení nás stále nutí chtít víc. ContactBox je nová aplikace pro Android a iOS, která tento problém řeší tím, že uživatelům umožňuje vytvářet vlastní seznamy kontaktů a soukromě je odesílat svým přátelům prostřednictvím SMS nebo e-mailu.

Použití ContactBoxu je jednoduché a snadno pochopitelné. Prvním krokem při spuštění aplikace je registrace nového účtu přihlášením pomocí e-mailu a telefonního čísla. Po zadání správných přihlašovacích údajů odešle ContactBox prostřednictvím SMS bezpečnostní potvrzovací kód, který budete muset na požádání zadat. Na zadaný e-mail také odešle ověřovací zprávu, takže nezapomeňte ověřit i to.

  Získejte oblíbené ovládací centrum iOS na Mac OS X [Paid]

Hlavní uživatelské rozhraní ContactBoxu je poměrně jednoduché, intuitivní a snadno se v něm pohybuje. Obsahuje několik fiktivních seznamů kontaktů, abyste získali základní představu o tom, jak to funguje. Klepnutím na tyto kontakty můžete zobrazit další informace, jako jsou ukázkové seznamy kontaktů, nebo je odstranit. Přejetím prstem od levého okraje displeje se otevře nabídka postranního panelu, kde můžete vytvářet nové seznamy kontaktů, prohlížet si ty stávající, přistupovat ke svému profilu a také veškerá upozornění, která máte ohledně seznamů kontaktů, které s vámi sdílí.

Vytvoření vlastního seznamu kontaktů je také docela snadné; klepněte na tlačítko v pravém horním rohu obrazovky „Moje seznamy kontaktů“ (nebo jeho zástupce v nabídce postranního panelu), zadejte název seznamu a začněte přidávat kontakty. Do seznamu můžete přidat tolik kontaktů, kolik chcete. Aplikace vám umožňuje nejen importovat kontaktní údaje z vašeho adresáře, ale také vytvořit nový kontakt od začátku. Kromě toho můžete seznam snadno sdílet klepnutím na prostřední tlačítko níže, nebo můžete poslat zprávu jednotlivcům nebo skupinám a upozornit je na seznam.

  35 nejlepších aplikací pro iOS roku 2014

Když seznam sdílíte s kýmkoli jiným, má k němu přístup, pokud má na svém zařízení nainstalovaný ContactBox. Seznam se poté aktualizuje, když kterýkoli uživatel tyto podrobnosti upraví. Přesto vám ContactBox také umožňuje povolit nebo blokovat lidi v jeho úpravách nebo zrušit něčí přístup.

Jedinou nevýhodou je, že vyžaduje, aby si vaši příjemci nainstalovali ContactBox do svého zařízení. Ale navzdory tomu je to opravdu skvělá aplikace, která vám pomůže rychle sdílet kontakty s ostatními.

Nainstalujte ContactBox pro Android

Nainstalujte ContactBox pro iOS

x