Spojenec marketérů pro nastartování nových strategií

Internet věcí (IoT) je semenem technologických změn v různých marketingových metodách.

Neustálé šíření inteligentních zařízení přináší obrovské možnosti v různých odvětvích a nové paradigma pro vztahy se zákazníky a marketingové řízení.

Různá průmyslová odvětví na trhu využívají IoT k porozumění svým zákazníkům, efektivnímu fungování, poskytování lepších služeb zákazníkům, zvýšení obchodní hodnoty a zlepšení rozhodovacích schopností.

IoT se stal jednou z nejdůležitějších technologií 21. století. Nyní můžete pomocí vestavěných zařízení připojit k internetu předměty, jako jsou auta, kuchyňské spotřebiče, dětské chůvičky, termostaty atd.

Díky tomu je nyní možná bezproblémová komunikace mezi procesy, lidmi a věcmi.

V tomto článku vysvětlím IoT, některé příklady a jak IoT ovlivňuje dnešní marketing.

Tady jsme!

Co je IoT?

Internet věcí (IoT) definuje síť mnoha fyzických objektů nebo „věcí“ zabudovaných se softwarem, senzory a dalšími technologiemi pro výměnu dat s jinými systémy a zařízeními přes internet.

IoT je systém vzájemně propojených mechanických a digitálních strojů, výpočetních zařízení, objektů atd. Dokáže přenášet informace po síti bez interakce člověka s počítačem nebo člověka s člověkem.

Kevin Ashton vymyslel název „Internet of Things“ v roce 1999. Nazval jej IoT, protože integruje propojenost „našich věcí“ s propojeností našeho „internetu“.

Nyní jsou po celém světě připojeny k internetu miliardy zařízení a všechna shromažďují a sdílejí data. IoT spojuje digitální a fyzický vesmír, díky čemuž je struktura citlivější a inovativnější.

Myšlenka přidat inteligenci k základním objektům byla poprvé diskutována na počátku 80. a 90. let. Protože technologie tehdy nebyla příliš velká, pokrok byl pomalý. Čipy byly příliš objemné a předimenzované, takže bylo obtížné je nainstalovat do jakéhokoli systému nebo zařízení.

Tak přišel první nápad udělat čip malý a levnější. Přijetí RFID štítků a IPv6 pomáhá zlepšit bezdrátové sítě a podniknout nezbytné kroky k rozšíření IoT. Postupně se z něj stala jedna z nejvýkonnějších technologií na světě.

Výhody IoT pro firmy

Výhody IoT závisí na obchodní agilitě a efektivitě. Cílem je shromáždit více informací o produktech a interních systémech a provést změny podle požadavků za účelem zlepšení zákaznické zkušenosti.

Výrobci přidávají k objektům nebo součástem produktů senzory pro přenos dat. To pomáhá podnikům odhalit selhání součásti a vyměnit ji dříve, než může poškodit jiné součásti.

Společnosti využívají data, která generují senzory, ke zvýšení efektivity systému a dodavatelského řetězce. IoT umožňuje podnikům automatizovat procesy a zlepšit poskytování služeb a zároveň omezit plýtvání a snížit náklady na pracovní sílu

Některé z běžných výhod jsou následující:

 • Celkové monitorování obchodních procesů
 • Vylepšená zákaznická zkušenost
 • Úspora peněz a času
 • Zlepšená produktivita zaměstnanců
 • Snadná integrace obchodních modelů a jejich přizpůsobení
 • Činění jasnějších obchodních rozhodnutí
 • Vyšší tvorba příjmů

Některé příklady IoT marketingu

Nárůst zavádění chytrých technologií neznamená pouze generování dat, zkušeností a momentů; má také hluboké důsledky pro různé obchodníky. Aby se zabránilo narušení podnikání, musí značky sledovat nové technologické trendy, jako je internet věcí.

Inteligentní dětské chůvičky, chytré zvonkové kamery, chytré zámky a chytré zástrčky jsou mezi mnoha uživateli stále více žádané.

Podívejme se na několik příkladů marketingu IoT pro propojení s produktovými kampaněmi, geofencingem, chytrými štítky, brandingem a marketingem obsahu.

Produktové kampaně založené na internetu věcí

Vložte existující produkt se senzory pro připojení k internetu věcí. To posune váš marketing na další krok a umožní zákazníkům sdílet svá jedinečná data nebo obsah přenášený do systémů, aby získali smysluplné informace.

  Nejlepší RAM pro CPU Ryzen (Průvodce nákupem) v roce 2021

Využití softwaru a hardwaru patří mezi investičně náročné případy IoT, ale výstupní výsledky jsou nezpochybnitelné. Například nápojová společnost Diageo přizpůsobuje své láhve whisky tak, aby obsahovala videa nahraná zákazníky, aby mohla kampaň získat více zákazníků.

Geofencing

Chytré telefony jsou stále užitečnější v marketingu IoT, vzhledem k jejich obrovské popularitě a používání mezi zákazníky po celém světě.

Geofencing je lokalizační inteligence, kde se k nalezení blízkých podniků používá vestavěný GPS chytrého zařízení. Takže v kombinaci s geofencingem vám chytré telefony mohou pomoci odhalit vysoce relevantní zákazníky a zákazníky uprostřed cesty poblíž vaší firmy nebo obchodu.

Internet věcí může například informovat vaši firmu, když je kupující na radaru, a odesílat příslušné zprávy o kuponech, nabídkách a slevách, aby zákazníci mohli navštívit obchod a koupit si produkty.

Příklad: Burger King provádí techniku ​​geofencing IoT, aby dosáhl většího úspěchu. Spustili kampaň s názvem „Whooper for a Penny“. To znamená, že každý zákazník McDonald’s v okruhu 600 stop obdrží oznámení na svůj smartphone a bude přesměrován do nedaleké prodejny Burger King.

Chytré štítky produktů

Stávající zákazníci jsou tím nejlepším výchozím bodem pro novou kampaň. Zůstávají na konci cesty, projevují zájem o nabídku obchodní hodnoty a jsou otevřeni upsellingu nebo cross-sellingu.

Toto je pravděpodobně nákladově nejefektivnější příklad IoT, protože není vyžadován hardware. Firmy mohou přímo na své produkty aplikovat QR štítky, které mohou zákazníci skenovat pomocí svých mobilních zařízení. To je nasměruje k souvisejícím produktům, drobným informacím o produktech, zkušenostem v obchodě, slevám a dalším.

Například restaurace plánuje umístit naskenovaný QR kód na stůl, kde zákazníci naskenují kód, aby poznali dnešní speciální jídlo, nabídky nápojů a mnoho dalších výhod. Některé podniky také umožňují zákazníkům naskenovat QR kód, aby získali šanci zahrát si hru a vyhrát zajímavé ceny, které lze uplatnit ve stejné restauraci.

Branding

V dnešní době má téměř každý chytrý telefon a účet na sociálních sítích. Branding je opět nákladově efektivní příklad IoT, ale velmi efektivní. To umožňuje zákazníkům poznat značku z reklam na sociálních sítích nebo na některých webových stránkách.

I když zákazníci zveřejní obrázek na svých účtech na sociálních sítích, ostatní uvidí příspěvek a vědí o produktu. Branding zároveň umožňuje uživatelům zapojit se do zajímavých aktivit, například foodblogeři mohou zlepšit vaši značku a prodej a zároveň si vychutnávat vaše jídla.

Obchodníci využívají zařízení IoT, aby vysvětlili, čím jsou jejich produkty výjimečné a čím se liší od ostatních produktů. Je to všechno o předvedení vlastností produktů, abyste odlišili vaši značku od konkurence.

Firma například komunikuje se svými zákazníky, aby je informovala o nových nabídkách. Za tímto účelem společnost spouští aplikaci, která svým stávajícím zákazníkům zasílá automatizované a přizpůsobené textové zprávy týkající se nabídek a slev.

Obsahový marketing

V marketingu lze použít mnoho přístupů, ale obsahový marketing je jednou z nejoblíbenějších metod. Tento marketingový styl se zaměřuje na vytváření kvalitního spotřebitelského obsahu prostřednictvím konzistentního nahrávání na webové stránky a účty sociálních médií.

S pomocí obsahového marketingu si firma může vybudovat větší důvěru a loajalitu zákazníků, což má za následek silnou zákaznickou základnu. Údaje shromážděné prostřednictvím interakcí pomáhají obchodníkům porozumět potřebám zákazníků.

Využití dat ze systémů IoT může pomoci společnosti vyniknout v davu, protože může individualizovat svou strategii a poskytnout zákazníkům jedinečný zážitek. To vede k novému typu zapojení mezi společností a jejími zákazníky. Podnik tak může zlepšit své tržby.

Kromě toho jsou optimalizace vyhledávání a klíčová slova také důležité pro rozšíření obsahového marketingu s IoT. Tímto způsobem můžete zúžit cestu a zároveň zvýšit počet potenciálních zákazníků.

Jak IoT ovlivňuje marketing?

IoT má významný dopad na svět marketingu. Tato technologie pomáhá podnikům učinit jejich služby a produkty přitažlivějšími pro spotřebitele tím, že naslouchá potřebám zákazníků a odpovídajícím způsobem na ně reaguje.

  USB 4 přinese rychlosti Thunderboltu za méně peněz

Důvtipní manažeři, marketéři a majitelé využívají tuto technologii k přenosu správné marketingové strategie ve správný čas na chytrých zařízeních. To pomůže získat více údajů o zákaznících, které jsou cenné pro poznání chování a očekávání spotřebitelů, což vede k obchodnímu úspěchu.

Pojďme pochopit dopad IoT v různých oblastech.

Zákaznická zkušenost a zapojení

IoT otevírá ziskové příležitosti k neustálému zapojení zákazníků v reálném čase a vytváření hodnoty produktů po celou dobu existence společnosti. Propojená zařízení IoT poskytují společnostem přehled o používání, což jim umožňuje rychleji detekovat a řešit problémy, získávat data a zvyšovat příjmy.

Myslete na propojená auta, blízký marketing a domácí automatizaci; IoT mění rámec toho, jak podnikáte, a mění to, jak se zákazníci chovají a očekávají, díky bezdrátovému připojení a sítím.

Pro lepší zákaznickou zkušenost a zapojení umožňuje IoT vaší firmě zaměřit se na čtyři oblasti:

 • Relevantní nabídky v relevantním čase
 • Uspokojivé zkušenosti s obchodem
 • Bezproblémové a rychlé řešení problémů
 • Nabízí přesvědčivější možnosti, jak zvýšit loajalitu zákazníků

IoT tedy transformuje vztahy mezi společnostmi a zákazníky a rychle se rozvíjí představy o tom, co je v dnešní době možné.

Personalizace

Zvýšená konkurence mezi společnostmi donutila podniky používat různé taktiky, aby se dostaly na vrchol. Jednou z těchto taktik je personalizace. Každý podnik se snaží nabízet zákazníkům vylepšené služby. IoT může společnostem pomoci uspokojit poptávku jejich zákazníků po personalizovanějších službách.

Vzhledem k tomu, že se stále více společností ponoří do světa IoT, bude na vrcholu úspěchu ta, která se dokáže efektivně personalizovat. Nyní, v tomto světě personalizace IoT, jsou společnosti a zákazníci více propojeni.

Průzkum trhu

Jak bylo uvedeno výše, internet věcí je nezbytný pro spotřebitele a podniky v každém odvětví. Data jsou tedy zlatým dolem pro průzkum trhu. Velká data mají každodenní důsledky pro firmy, výzkumníky trhu a spotřebitele. Datová aplikace hraje velmi zásadní roli v průzkumech trhu pro zpracování a analýzu dat.

Průzkum trhu se dnes stává digitálnějším. IoT tedy pomáhá výzkumníkům trhu mít aktuální informace o chování a zvycích spotřebitelů. IoT je navíc pro výzkumníky trhu spolehlivější, hodnotnější a přesnější.

Hyper-Connected

V hyperpropojeném světě IoT propojuje informace, věci a lidi způsobem, který zásadně mění společnost i podnikání současně. IoT se stal rušivou silou napříč odvětvími, hlavní hnací silou veškeré digitální transformace a aktivátorem hyperpropojeného podnikání.

Firmy spolupracují se svými zákazníky na obnově digitálních řešení, která jim umožní hyperpropojení. Spojením síly internetu věcí se síťovými řešeními, umělou inteligencí a technologiemi může mnoho průmyslových odvětví poskytnout 360stupňový pohled na řízení a výkon podniku.

Hyper-rychlostní transakce

Zákazníci, kteří hledají rychlý offline zážitek, mohou využít možnosti hyperrychlých transakcí s pomocí IoT.

Pamatujte, že rychlá služba přitahuje rychlé zákazníky. Vzhledem k tomu, že mnoho rychlých transakcí vyžaduje více informací o zákaznících, budou marketéři těžit ze shromažďování cenných dat. A víte, že informace jsou v dnešní době jako peníze.

Hyperrychlé transakce jsou tedy pro podniky nově vznikající příležitostí ke shromažďování více informací o zákaznících. Tyto transakce také umožňují podnikům porozumět chování zákazníků a jejich obvyklému postupu. Tímto způsobem může podnik utvářet svou značku v reakci na potřeby zákazníků.

Nákup Journey

Nákupní cesta zákazníků musí být plynulá. Proto se o to musí podniky postarat.

Systémy IoT mohou pomoci kupujícímu objednávat produkty na základě jejich výběru a preferencí. Mohou snadno upravit některá nastavení IoT podle svých preferencí a zbytek přesunout pomocí automatizace.

Systémy IoT navíc upozorňují zákazníky na stav produktu, ať už je vyprodaný nebo opět na skladě. Můžete dokonce poskytnout potřebné informace včas, když produkt není na skladě, takže když bude k dispozici, systém IoT jej automaticky koupí pro zákazníka.

End-to-End optimalizace zážitku

Data IoT umožňují značkám shromažďovat velké množství dat o svých produktech. Data obsahující skutečné využití produktu mohou poskytovat zpět značce a zákazníkům data týkající se výkonu produktu.

  Jak opravit „Zařízení TPM nebylo zjištěno“

To pomůže značkám předpovídat problémy a doporučení na základě zpětné vazby. Značky mohou tato data také použít k informování zákazníků o funkčnosti produktu a upozornění na nutnost údržby. To vede k lepšímu zákaznickému servisu a spokojenosti.

Sociální média

Společný efekt, který mají IoT systémy na sociální média, je rychlý a obrovský. IoT může nabídnout mnoho výhod, jako je sledování chování zákazníků v reálném čase, zlepšení povědomí o situaci a další.

Firmy, které spoléhají na hluboké poznatky, mohou využívat sociální média k poskytování očekávaných služeb. Chytré telefony se staly zásadní součástí života každého člověka a jsou nejrozšířenější mezi gadgety. Vytvořil bojiště pro všechny IoT gadgety.

Zde jsou některé z dopadů IoT na sociálních sítích:

 • Umožňuje firmám změnit způsob, jakým poskytují své služby.
 • Podniky si mohou u svého publika vybudovat lepší pověst.
 • Umožňuje společnostem zachovat soukromí.

SEO

IoT mění způsob, jakým lidé něco hledají online. Chytré hodinky, inteligentní auta, propojené domácnosti, hlasoví asistenti a nositelná zařízení jsou nejlepšími příklady současných osvědčených postupů SEO. Chcete-li se připravit na budoucnost řízenou IoT, musíte dodržovat některé strategie, jako například:

 • Upřednostněte hlasové vyhledávání
 • Vyvíjejte se pomocí SERP
 • Sledujte vyhledávací média založená na IoT
 • Zaměřte se na personalizaci
 • Syntetizovat offline a online data

Pracovní příležitosti

Není pochyb o tom, že z technologie IoT těží každý sektor. S vyvíjejícími se technologiemi se mění pracovní kultury a mění se i trhy práce po celém světě. Aby však byla zajištěna efektivita a pokrok v nadcházející éře, zaměstnanci a organizace musí přijmout dostupnou technologii IoT.

IoT nabízí zaměstnancům bezpečnější prostředí, vysokou produktivitu a lepší pracovní zkušenosti. Na druhou stranu mohou organizace být svědky zvýšeného prodeje. Vyšší poptávka po produktech a službách znamená lepší hodinové sazby i pro pracovníky.

Automatizace

Výrobci automatizují diagnostiku a reporting údržby kombinací řešení IoT a automatizace. Pomůže poskytovat informace o každém aspektu procesu, aby se zvýšila účinnost a snížily nehodovosti. Systémy IoT umožňují podnikům napájet jejich bezpečnostní systémy.

Integrace produktu

IoT velmi vyžaduje agilnější a disciplinovanější přístup k integraci produktů. To je Protože:

 • Spotřebitelé jsou stále technologicky gramotnější
 • IoT podporuje inovace
 • Lepší analytika produktu
 • Snížení nákladů a času na vývoj
 • Podporuje spolupráci

Prediktivní reklama

Když budete moci připojit chytrá zařízení k internetu, získáte spoustu reklamních příležitostí. Systémy internetu věcí mohou také pomoci vašim podnikům používat jakýkoli objekt jako kanál k zapojení zákazníků.

Vývoj produktů

Internet věcí zahrnuje rychlé a bezpečné připojení, sofistikovanou správu informací a výkonnou správu zařízení. Pomáhá vám tedy vytvářet chytřejší produkty s podporou IoT.

Zachycování dat

Podniky mohou shromažďovat data z jakéhokoli zdroje prostřednictvím vestavěných nebo externích senzorů. Data jako stavová data, data o poloze, automatizační data a využitelná data pomáhají několika průmyslovým odvětvím rozvíjet jejich podnikání a zvyšovat jejich prodeje.

Závěr

IoT poskytuje podnikům nespočet možností a pomáhá jim generovat vyšší příjmy a tržby. S pomocí IoT mohou průmyslová odvětví rychle přijmout nové marketingové strategie.

IoT se zaměřuje na různá odvětví a podniky zahrnující internetovou reklamu, marketing obsahu, vývoj produktů, sociální média, virální marketing a další. Pomáhá také zlepšit komunikaci mezi obchodníky a zákazníky, zvyšuje povědomí o značce a poskytuje větší spokojenost zákazníků.

Vzhledem k jeho širokému přijetí bude IoT pravděpodobně přetrvávat roky.

Tyto výukové zdroje IoT můžete využít, pokud jste ve sféře IoT noví.

x