Spravujte OBD svého auta z Androidu pomocí Dash

Všechna moderní vozidla – nebo alespoň ta, která byla vyrobena po polovině 90. let – jsou vybavena systémem OBD (On Board Diagnostic), který pomáhá mechanikům nebo kutilům řešit určité problémy v případě, že se něco pokazí. OBD přenáší informace týkající se různých senzorů vašeho vozu, výkonu motoru, stavu brzd, opotřebení a tak dále, což vašemu opraváři usnadňuje pohled na správné místo, když se něco rozbije. Startup Dash se sídlem v New Yorku spustil novou aplikaci pro Android, která vám pomůže získat tyto informace sami tím, že propojíte systém OBD vašeho auta s vaším chytrým telefonem nebo tabletem prostřednictvím specializovaného hardwaru pro připojení vašeho telefonu k OBD.

Společnost Dash, kterou založili Brian Langel a Jamyn Edis, si klade za cíl ušetřit vás od vysokých účtů za opravu auta tím, že vám umožní sami sledovat výkon vašeho vozu těmi nejjednoduššími způsoby. Nebojte se, ani nebudete muset odsunout kapotu.

Funkce Dash v podstatě zahrnuje zařízení s konektorem OBD, které se zapojuje do portu poblíž palubní desky vašeho auta, obvykle pod volantem. Zatímco mnoho levných OBD donglech lze zakoupit online od Amazonu za přibližně 10 USD, Dash také nabízí prémiový OBD LINK LX, který je vybaven vestavěným Bluetooth pro spárování s telefonem, spolu s některými dalšími velmi užitečnými funkcemi.

Aplikace bude také fungovat s většinou OBD zařízení, ale díky OBD LINK LX získáte navrch díky lepším možnostem správy napájení, kvalitě sestavení a spolehlivosti připojení se systémy OBD většiny automobilů.

Pokud jde o samotnou aplikaci, má čisté a slušné rozhraní. Po spuštění vás požádá o registraci účtu u služby buď prostřednictvím e-mailu, nebo rychlým propojením účtu na Facebooku s ní. V obou případech se dostanete na obrazovku s pokyny, kde se můžete dozvědět více o tom, jak Dash funguje, nebo kde najdete port ODB na svém autě. Budete také požádáni o zadání informací o vašem vozidle, jako je značka, model, rok, typ motoru atd.

Jakmile se dostanete na domovskou obrazovku, můžete provádět různé druhy věcí, jako je přidávat další auta, lokalizovat své auto na mapě, sledovat blízké čerpací stanice a své cesty, sledovat spotřebu plynu a hledat další informace o tom, co Kontrolka Check Engine vám říká.

Moje současné vozidlo bohužel nepodporuje port OBD – říkejte mi sběratel historických dat – ale podle lidí z Dash by vám aplikace po úspěšném propojení s portem OBD přes Bluetooth měla sdělit všechny druhy podrobností o výkonu souvisejících s vozidlem. z počítače auta.

Dash je v současné době k dispozici pouze pro zařízení Android, ale verze pro iOS se již připravuje a brzy bude k dispozici. Verzi pro Android si můžete stáhnout pomocí odkazu níže.

Nainstalujte Dash z Obchodu Play