Streamujte fotografie z Androidu do televizoru pomocí Photowall pro Chromecast

Dongle Chromecast byl pro Google obrovským hitem, což potvrzuje skutečnost, že mnoho vývojářů nyní vytváří aplikace pro tento malý gadget pro streamování. Ačkoli to není jen jeho neuvěřitelná podpora třetích stran, samotná technická firma založená na Mountain View je také poměrně aktivní v podpoře vývoje zařízení. Fresh out of Mountain View Headquarters je aplikace pro iOS a Android s názvem Photowall for Chromecast, která umožňuje skupině lidí přenášet fotografie z jejich zařízení Android nebo iOS do televizoru připojeného ke Chromecastu, a tak si mohou prohlížet své snímky na větších obrazovkách. Podrobnosti následovat.

  Několik dalších tipů pro Mac OS X, které můžete tento víkend vyzkoušet

Aplikace vypadá velmi jednoduše, představuje stejné rozhraní na obou podporovaných platformách a přináší několik zábavných funkcí, jako je například umožnění uživatelům vytvářet na obrázcích čmáranice a psát si do nich poznámky, aby si uchovali vzpomínky na konkrétní příležitost nebo událost, řekněme, narozeninovou oslavu, svatbu kamaráda nebo první výlet do Paříže. Kromě toho dokáže aplikace z fotek vygenerovat i sestřih z YouTube a přeměnit je na video, které pak lze sdílet s ostatními.

Díky prvkům spolupráce je aplikace ideální, zejména pro rodinná setkání, kde uživatelé mohou chtít okamžitě sdílet fotografie s ostatními, jako je tomu u Photowallu, mohou tak učinit, aniž by museli být online. Zajímavé je, že každý, kdo nemá aplikaci nainstalovanou, může zobrazit Photowall, který s ním byl sdílen.

  Jak opravit Adobe Photoshop CC, pokud padá nebo je pomalý

Používání aplikace je smrtelně snadné. Vše, co musíte udělat, je připojit zařízení a Chromecast ke stejné síti WiFi. Po spuštění aplikace klepněte na ikonu Chromecast v aplikaci a okamžitě vás vyzve, když bude mezi oběma zařízeními navázáno úspěšné spojení. Poté se budete muset přihlásit ke svému účtu Google.

Aplikace pro Android i iOS jsou zdarma, ale v době psaní tohoto článku jsou dostupné pouze ve vybraných zemích.

Nainstalujte Photowall pro Chrome na Android

Nainstalujte Photowall pro Chromecast na iOS