Super Drag zrychluje procházení ve Firefoxu pomocí akcí Drag & Drop

Super Drag je vynikající doplněk Firefoxu, který vám umožňuje snadno a okamžitě zvolit způsob načítání odkazů pro jakýkoli web, a to jednoduchým přetažením. To znamená, že namísto otevírání odkazu nebo interakce s textem a obrázky běžným způsobem, pokud je přetáhnete trochu mimo jejich pozici, se zobrazí příkazový panel, odkud můžete rychle otevřít odkazy v popředí, na pozadí nebo na stejném kartu, odeslat zvýrazněný text jako dotaz do vyhledávačů nebo uložit obrázky do místního úložiště. Rozšíření funguje téměř kdekoli na webu, pokud je na stránce odkaz, na který lze kliknout. Podrobnosti následovat.

  Jak zobrazit nejnovější verze souborů v Dokumentech Google

Rozšíření nevyžaduje restart, takže jej můžete začít používat ihned po instalaci. Zde je návod, jak jej používat: když potřebujete provést některou z výše uvedených akcí s odkazem, jednoduše jej přetáhněte trochu mimo jeho pozici v libovolném směru a přímo vedle kurzoru myši se objeví panel příkazů Super Drag.

Zde je seznam akcí, které můžete provést:

Odkazy lze otevřít na pozadí, v popředí nebo na aktuální kartě.
Text lze vyhledávat na pozadí, v popředí nebo na aktuální kartě.
Obrázky lze otevřít na kartě pozadí nebo popředí nebo uložit do místního úložiště.

Položky lze vyhledávat ve všech vyhledávačích přidaných do vyhledávací lišty Firefoxu. Když pustíte myš nad jedno z tlačítek vyhledávání (pozadí, popředí a aktuální), zobrazí se malá kontextová nabídka, která vám umožní vybrat preferovaný vyhledávač.

  Jak povolit a zakázat režim celé obrazovky v Microsoft Edge

Rozšíření nabízí také poměrně málo možností přizpůsobení. V jeho okně Možnosti můžete například určit výchozí akci, která se má provést vždy, když po přetažení položky uvolníte tlačítko myši. Můžete určit různé výchozí akce pro odkazy, vyhledávání a obrázky.

Můžete také upravit polohu odsazení samotného panelu příkazů, tedy vzdálenost v pixelech mezi kurzorem myši a panelem, spolu s některými novými nastaveními chování karty.

Hlavním účelem Super Drag je přidat rychlost a pohodlí při procházení webu. Výrazně omezuje kliknutí myší a pohyb, což vám dává více času na konzumaci obsahu a zároveň zkracuje dobu potřebnou k navigaci.

Můžete si jej stáhnout do svého prohlížeče z odkazu uvedeného níže.

  Jak povolit upozornění s vysokou prioritou pro Gmail

Nainstalujte Super Drag pro Firefox