Své AirPods za 160 $ ​​budete muset vyměnit každých pár let

AirPods jsou jedním z nejoblíbenějších nových produktů společnosti Apple. Pokud je ale milujete natolik, že je používáte každý den, počítejte s tím, že nenahraditelné baterie vydrží maximálně pár let.

AirPods jsou na trhu již něco málo přes dva roky. Během posledních několika měsíců jsme to viděli více a více stížnosti na problémy s výdrží baterie s AirPods – většinou od uživatelů, kteří je používají každý den hodiny nepřetržitě. Při takovém používání se životnost baterie během několika let sníží. Bohužel to znamená, že AirPods vyhodíte a koupíte si nový pár.

Vyhodit AirPods může znít extrémně, ale baterie ve sluchátkách a nabíjecí pouzdro nelze vyměnit. Jakmile vaše AirPods již neunesou významné nabití, jdou do odpadu.

AirPods nebyly navrženy k opravě

Za prvé, důvod, proč nemůžete jen tak vyměnit baterie v těchto věcech, je ten, že AirPods nebyly navrženy tak, aby se daly opravit. A ne, není to tak, že by je Apple jen extrémně ztěžoval na opravu. AirPods spíše nejsou určeny k opravě, tečka – pokud se rozbijí nebo se baterie rozbije do nepoužitelného stavu, vyhodíte je a koupíte si nový pár. Promiňte.

  Reedy nabízí chytré online a offline rychlé čtení [Chrome]

Stačí se podívat iFixit zbourání páru AirPods. Vše je slepené a bez zničení sluchátka nejde ani vyjmout baterii. Totéž platí pro nabíjecí pouzdro. Na jejich blogu říká iFixit že „Celkově je přístup k jakékoli součásti – včetně baterií v pouzdře a v ‚Pods – nemožný bez úplného zničení.“

Apple nabízí opravy AirPods, ale neumíme si představit, jak je Apple opravuje. Pravděpodobně pouze nahrazují AirPods novými, protože neexistuje způsob, jak „bateriová služba“ společnosti Apple skutečně vyměnit baterii ve sluchátku. To není možné.

Na stejné úrovni jako běžné MO společnosti Apple jsou náklady na „opravu“ vašich sluchátek AirPods mimo záruku přibližně stejné (nebo vyšší) jako u zcela nové sady. Takže i když sami nevyhazujete starý pár AirPods, Apple je za vás vyhodí, když je vezmete do „opravy“. Jak pohodlné.

  Jak odstranit nadbytečná data na Linuxu pomocí Fdupes

Největším problémem je elektronický odpad

Samozřejmě, že mnoho zarytých uživatelů AirPodů by klidně i nadále platilo 160 $ ​​každé 2-3 roky, aby mohli bezdrátově fungovat. Náklady pro spotřebitele zde nejsou tím největším faktorem. Je to zbytečný elektronický odpad.

Pokud AirPods nejsou opravitelné, měly by být alespoň recyklovatelné, ale ani to není možné. Tady je věc: recyklátory by to stálo více peněz, než by mohli vydělat zpět z materiálů extrahovaných z AirPods. Jinými slovy, proces extrakce komponent by byl příliš časově náročný a drahý.

Pro společnost, která drží dělat velký problém s recyklacíZdá se, že Apple se svými AirPods nedosahuje svých standardů.

  6 nejlepších bezplatných serverů Syslog k experimentování v roce 2020

To je o všech bezdrátových sluchátkách a dalších

Zde nemůžeme Apple vyzdvihnout. Jsme si jisti, že všichni konkurenti AirPodů jsou vinni vytvořením produktu, který nelze opravit nebo recyklovat. Koneckonců, čím menší jsou součásti a čím těsněji jsou zabaleny, tím těžší je je efektivně opravit a recyklovat. A poté, co jsme viděli uvnitř pár AirPods, nemůžeme říci, že bychom byli překvapeni, že je nelze opravit nebo recyklovat.

To se netýká jen malých bezdrátových sluchátek. Je to problém téměř jakéhokoli gadgetu, který obsahuje tolik komponentů, že prostě nemůžete extrahovat jednotlivé části dostatečně efektivně nebo aniž byste zničili celé zařízení.

Naštěstí zařízení jako telefony, tablety a počítače nejsou tak špatné jako AirPods. Můžete alespoň vyměnit spoustu jednotlivých součástek, včetně baterií, které většinou u většiny elektroniky umírají jako první. Ale stále více zařízení se stává jednorázovými. To není špatné jen pro skládky – zbytečně to zatěžuje vaši peněženku.