SwiP je bezplatná aplikace pro automatizaci přepínání profilů pro Android

Automatizace úloh se stala mezi mobilními uživateli poměrně populární díky aplikacím, jako je Tasker. Tasker umožňuje konfigurovat různé scénáře na základě aktuální polohy, času, události atd. a automaticky spouštět různé akce na základě těchto scénářů. Pokud například chcete, aby se váš telefon po připojení automaticky přepnul do tichého režimu kvůli nabíjení, nebo potřebujete vypnout WiFi, když jste na cestách, můžete toho snadno dosáhnout pomocí Taskeru. Jedinou výhradou u Taskeru je, že se jedná o placenou aplikaci, a přestože stojí za každý cent, většina uživatelů peníze raději nevyhazuje. Pokud hledáte bezplatnou, nebo ještě lépe, open-source alternativu, vyzkoušejte SwiP. Tato nová aplikace, kterou vyvinul člen XDA-Developers Flow-Chi, automatizuje přepínání mezi různými profily zařízení. Není zdaleka tak flexibilní nebo funkčně bohatý jako Tasker, ale to, co nabízí, by mělo běžnému uživateli stačit. Navíc je díky své jednoduchosti mnohem srozumitelnější. Podrobnosti po seskoku.

  Populární aplikace pro správu projektů Basecamp nyní k dispozici pro Android

Domovská obrazovka SwiP obsahuje dvě karty v horní části označené „Profily“ a „Spouštěče“. Z předchozího můžete upravovat stávající profily nebo vytvářet nové. Tyto profily jsou přednastaveny pro systémová nastavení a služby. Pro každý profil můžete určit jiný režim vyzvánění (normální, tichý atd.), hlasitost, nastavení GPS, Wifi a Bluetooth, úroveň jasu a další. Až budete hotovi, klepnutím na značku zaškrtnutí v pravém horním rohu uložte změny.

Druhá karta, Triggers, je to, co ve skutečnosti umožňuje určit pravidla, pro která by měl být určitý profil povolen. Stejně jako Můžete vytvořit a nakonfigurovat tolik spouštěčů, kolik potřebujete, způsobem podobným profilům. V rámci konfigurace spouště můžete zadat různé parametry, jako jsou souřadnice umístění, čas, trvání, stav sluchátek (připojeno/odpojeno) atd.

  Jak nastavit výchozí typ připojení USB v systému Android 6.0

Pro každý spouštěč je také nutné zadat profil, který se aktivuje, když jsou splněny podmínky v něm. Pokud plánujete používat více spouštěčů, nezapomeňte každému nastavit prioritu.

Aplikace je stále ve verzi beta, ale zdá se, že funguje bez problémů. Stáhněte si ji do svého zařízení z níže uvedeného odkazu Obchod Play a dejte nám vědět, jak to fungovalo pro vás.

Nainstalujte SwiP z Obchodu Play

[via XDA-Developers]