Tónované snímky obrazovky ve Windows 10? Zde je návod, jak opravit tónované snímky obrazovky

Windows 10 umožňuje aplikacím přidávat do něj nejrůznější překryvy. Překryvy mohou pokrývat celou obrazovku nebo mohou pokrývat pouze její část. Překryvná vrstva může, ale nemusí být zahrnuta, když pořizujete snímek plochy nebo aplikace. Záleží na nástroji pro snímání obrazovky nebo na typu překryvné vrstvy, kterou jste přidali.

Opravte zabarvené snímky obrazovky ve Windows 10

Pokud pořizujete snímky obrazovky a zdá se, že mají určitou barvu, např. modrou, oranžovou nebo sépiovou, může to být problém s nástrojem pro snímání obrazovky, který používáte, nebo s aplikací, která na obrazovku přidala filtr nebo překrytí. .

1. Použijte nástroj pro snímky obrazovky systému Windows 10

Než zkontrolujete překrytí, měli byste nejprve zkontrolovat, zda nástroj pro snímání obrazovky přidává na obrazovku nebo snímek obrazovky barevný filtr. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je použít nástroj pro snímky obrazovky systému Windows 10.

Přejděte na plochu.
Minimalizujte všechny aplikace.
Klepněte na klávesovou zkratku Win+Print Screen.
Otevřete Průzkumník souborů.
Přejděte do složky Snímky obrazovky v knihovně Obrázky.
Otevřete nedávný snímek obrazovky, který jste pořídili, a prozkoumejte jej, zda nemá odstín.

Pokud odstín chybí, je možné, že odstín přidává váš nástroj pro snímání obrazovky. Zkontrolujte nastavení nástroje a vypněte všechna vylepšení, která používá.

2. Zkontrolujte překryvné aplikace

Zakažte aplikace, které na obrazovku přidávají překryvnou vrstvu. Mohou to být aplikace, které zabarvují obrazovku. Flux je aplikace, která je určena k tónování obrazovky, takže pokud je spuštěna, vypněte ji.

Zkontrolujte další překryvné aplikace; může to být cokoli, co částečně nebo úplně zakrývá obrazovku. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro snížení jasu, může to způsobovat problémy.

3. Vypněte noční osvětlení

Windows 10 má funkci zvanou Nightshift, která zabarvuje obrazovku. Možná jste povolili automatické zapínání podle plánu.

Otevřete aplikaci Nastavení pomocí klávesové zkratky Win+I.
Přejděte do skupiny nastavení Systém.
Vyberte kartu Zobrazení.
Vypněte spínač nočního osvětlení.

4. Notebooky Lenovo

Pokud vlastníte notebook Lenovo, nástroj Eye Care pravděpodobně způsobuje zabarvení a objevuje se na snímku obrazovky. Vypněte to a problém zmizí.

Otevřete aplikaci Lenovo Vantage.
Vpravo nahoře klikněte na Zařízení.
Vyberte Displej a fotoaparát.
Vyberte Eye Care a deaktivujte ji.

5. Vraťte zpět ovladač zobrazení

Pokud je problém nový a nedávno jste aktualizovali ovladač zobrazení, měli byste jej vrátit zpět. Ovladač může způsobovat problémy s displejem.

Otevřete Správce zařízení.
Rozbalte Display Adapters.
Klepněte pravým tlačítkem myši na integrovanou grafickou kartu a vyberte vlastnosti.
Přejděte na kartu Driver.
Klepněte na Vrátit ovladač.
Po odinstalování ovladače restartujte systém.

Závěr

Velmi málo aplikací dokáže přidat na obrazovku odstín, který lze zachytit nástrojem pro snímání obrazovky. Existují, ale šance, že jste je nainstalovali, jsou vzácné. Pokud nemáte nainstalovanou překryvnou aplikaci, zkuste použít jiný nástroj pro snímání obrazovky. Dobrou volbou je výchozí nástroj pro snímky obrazovky systému Windows 10, nebo můžete použít nástroj Výstřižky.