Tři způsoby, jak vylepšit svůj chytrý dům

Počáteční přitažlivost chytrých domácích zařízení může být intrika. Navíc tyto produkty dokážou mnohem více, než si na první pohled myslíte.

Když většina lidí přemýšlí o tom, jak ovládáte zařízení smarthome a co s nimi můžete dělat, pravděpodobně si představí možnost ovládat věci ze svých smartphonů nebo pomocí hlasu pomocí Alexa nebo Google Assistant.

To vše je pravda a je to určitě základ ovládání zařízení pro chytré domácnosti, ale s těmito věcmi můžete dělat také mnohem víc. Pojďme se podívat na několik skvělých způsobů, jak můžete vylepšit svůj chytrý dům.

Automatizační zařízení

Používání telefonu k ovládání věcí, jako je termostat a světla, je docela cool, zvláště když to můžete udělat, když jste mimo domov. Skutečnou supervelmocí ale není vůbec je ovládat ručně.

  6 tipů, jak vylepšit hodinky Samsung Google-y

V ideálním chytrém domě je vše automatizované – zařízení se sama ovládají na základě některých parametrů, které jste předem nastavili. Existuje několik různých způsobů, jak můžete vše automatizovat, včetně pohybu, plánování, geofencingu nebo spouštění samostatnou akcí.

Můžete dokonce automatizovat věci ve svém domě, aniž byste utráceli spoustu peněz za skutečná zařízení pro chytrou domácnost – věci jako časovače zásuvek, spínače vzdálených zásuvek a pohybové senzory světelných zásuvek jsou neuvěřitelně cenově dostupné, ale mohou vám poskytnout skvělý pohled do světa smarthome.

Propojte zařízení dohromady

Další skvělou funkcí chytrých domácích zařízení je, že je obvykle můžete propojit, aby se dělo více věcí najednou.

Například místo toho, abyste museli ručně ovládat světla, termostat a další zařízení jednotlivě, můžete iniciovat jediný příkaz a vše se stane najednou. Můžete například nastavit jednu rutinu, která nakonfiguruje vše tak, jak chcete, když opustíte domov nebo půjdete na noc spát.

  Jak překládat webové stránky v Safari na Macu

Některá zařízení nativně podporují integraci s jinými produkty, ale můžete použít službu jako IFTTT nebo Stringify pokud chcete ještě větší flexibilitu. Pomocí těchto služeb můžete propojit zařízení smarthome, která byste normálně nemohli propojit, a nechat je spolupracovat při provádění určitých věcí jediným příkazem, jako je blikání světel, když váš časovač Alexa zhasne nebo rozsvícení světel. když vaše Wi-Fi kamera detekuje pohyb.

Použijte příkazy If/When

Je to podobné jako v předchozí části; pouze se nemusí nutně spoléhat na samotná zařízení. Některá zařízení smarthome vám umožňují ovládat je pomocí různých metrik, jako je denní doba, venkovní teplota, teplota nastavená na termostatu a tak dále.

S IFTTT můžete například nechat svůj chytrý termostat automaticky vypnout, když venkovní teplota dosáhne určitého bodu. Pokud tedy máte zapnutou klimatizaci, ale venku je 65 stupňů (což je bez klimatizace rozhodně dost chladné), můžete nechat termostat vypnout a dokonce vám poslat upozornění, že máte otevřít okna.

  Sdílejte obrazovku svého počítače s jakýmkoli počítačem přes WiFi nebo LAN pomocí ScreenTask

Podobně můžete mít světlo na verandě, které se automaticky zapíná a vypíná podle toho, kdy slunce zapadá a vychází. Ne každé smarthome zařízení to umí, ale alespoň s Wink zjistí vaši polohu a zjistí, kdy ve vaší oblasti zapadá a vychází slunce. Odtud bude podle toho zapínat a vypínat vaši chytrou žárovku na verandě.

Nakonec existuje mnohem více způsobů, jak ovládat zařízení pro chytrou domácnost, než byste si mohli myslet – nejsou to jen zařízení, která můžete ovládat z telefonu, ale spíše různými způsoby. Sakra, někdy nemusíte vůbec nic ovládat. Stačí nastavit nějaké parametry a nechat vše zautomatizovat za vás, což je skutečně to, kde technologie smarthome září na prvním místě.