etechblog

Udržujte svůj online obchod v bezpečí po Magento 1 EOL

Asi před rokem a půl Magento oznámilo, že přestane aktualizovat svůj software Magento 1.

Datum, které Magento stanovilo pro konec života (EOL) své verze 1, byl červen 2020, což znamená, že je to již hotová věc. To neznamená, že všechny obchody běžící na Magento 1 přestaly fungovat. Přesto mohou být výsledky tohoto EOL stejně škodlivé: vývojáři přestali podporovat a aktualizovat software, a proto se stává každou minutou zranitelnější vůči hrozbám všeho druhu.

V době psaní tohoto článku používá Magento 1 podle SimilarTech 98 581 webů.

Pokud vlastníte obchod založený na Magento 1, musíte něco udělat a musíte to udělat rychle.

Přemýšlíte, co dělat?

Toto jsou dvě hlavní možnosti:

  • Migrujte na jinou platformu elektronického obchodu – buď Magento 2, nebo jinou.
  • Zůstaňte zatím u Magento 1 a najměte si službu, která poskytuje přijatelnou alternativu k oficiální podpoře.

Možnost 1 vyžaduje úplnou re-platformu, která zahrnuje migraci dat spolu s novými motivy a šablonami. A to vše obnáší značnou investici času a peněz, i když se rozhodnete pro přechod na Magento 2, protože se nejedná o jednoduchý upgrade: přechod z M1 na M2 je úplnou re-platformou, protože obě verze mají zcela odlišné architektury. Odhaduje se, že migrace z Magento 1 na Magento 2 může stát mezi 50 000 až 100 000 $, v závislosti na velikosti obchodu.

Pokud tedy nejste schopni investovat takovou částku do migrace, máte pouze možnost 2: pokračovat s Magento 1, dokud to půjde, a najít způsob, jak zajistit bezpečnost vašeho internetového obchodu. Naštěstí existuje mnoho stránek v této situaci a několik služeb, které by mohly poskytnout pomoc.

Pojďme se na ně podívat.

Astra

Astra Security Suite nabízí vše, co potřebujete k zabezpečení vašeho obchodu, i když je po ukončení EOL stále založen na Magento 1. Aby se vaši zákazníci cítili bezpečně při nakupování ve vašem digitálním obchodě, nabízí Astra sadu nástrojů skládající se z jedné bezpečnostní sady, která zahrnuje pevný firewall, automatický skener malwaru, bezpečnostní audity a blokování regionů/IP adres.

  Jak uložit přílohy Gmailu na Disk Google

Astra Firewall chrání váš web v reálném čase před více než stovkou hrozeb, včetně SQL injection, LFI (Local File Inclusion) a botů. Malwarový skener detekuje jakýkoli virus nebo malware, který má v úmyslu napadnout váš web, zatímco pravidelné bezpečnostní audity vám pomohou najít zranitelná místa a navrhnout způsoby, jak je opravit. A kliknutím na tlačítko můžete zablokovat přístup celých zemí nebo rozsahů IP na vaše stránky, pokud přesně víte, odkud by mohl útok přijít.

Se všemi těmito a dalšími funkcemi Astra Security Suite zajistí, že Magento 1 EOL nebude bolet hlava, pokud se ho rozhodnete držet. Odborné agentury vyzývají své zákazníky, aby zůstali u přístupu založeného na ROI, což v mnoha situacích znamená zůstat na Magento 1, aktualizovat na nejnovější verzi 1.9.4.x a konfigurovat své servery s ohledem na nejlepší bezpečnostní postupy. S tím druhým by mohly pomoci nástroje Astra.

Nezbytné

Obchody založené na Magento 1 budou po M1 EOL chráněny, pokud budou používat Safe Harbor, řešení pro detekci malwaru a monitorování softwaru nabízené společností Nexcess. Pokud jste se tedy ještě nevzdálili od Magento 1, Safe Harbor vám poskytne dostatek času na zvážení vašich možností nebo bezproblémové plánování migrace.

Služby poskytované Safe Harbor zahrnují skenování malwaru, ochranu před hrozbami, pracovní prostředí a opravy Magento. Skenování malwaru se provádí automaticky každou noc, a pokud se najde nějaký škodlivý software, specialisté Nexcess vás budou okamžitě informovat a pomohou vám odhalit zdroj problému. Budete informováni o zablokovaných IP a důvod, proč byly zablokovány.

  Jak vytvářet chytré seznamy skladeb podobné iTunes v Google Music [Chrome]

Pomocí testovacích prostředí můžete testovat aktualizace a opravy bezpečně a anonymně, aniž by to ovlivnilo váš web. Safe Harbor je zárukou, že váš obchod bude i nadále fungovat hladce, protože pro všechny nově nalezené zranitelnosti budou vytvořeny a zpřístupněny opravy.

Ceny Safe Harbor se pohybují od 20 do 300 USD měsíčně v závislosti na velikosti vašeho obchodu. Odhaduje se, že tyto náklady představují asi 35 % celkových nákladů na hosting.

BigCommerce

Nyní, když Magento 1 EOL prošlo, se může zdát, že se nic nezměnilo. Brzy se ale začnou objevovat problémy.

Váš poskytovatel plateb vám například může říci, že vás již nebude pokrývat, protože váš obchod již není kompatibilní s PCI – což znamená, že nesplňuje stanovený soubor standardů, které upravují nakládání s kreditními kartami a osobními údaji zákazníků. .

V případě, že se vám podaří překonat problém s dodržováním PCI a rizika spojená s udržováním webu na nepodporované technologii, v určitém okamžiku budete vyzváni k implementaci něčeho nového ve vašem obchodě a budete čelit problému nedostatku Magento. 1 vývojářů, aby provedli potřebné změny. Nakonec nebudete mít jinou možnost, než provést přechod.

BigCommerce nabízí, že vám pomůže rychle a bezpečně migrovat z Magento 1 s odbornou podporou a platformou, která slibuje, že skoncuje s problémy s údržbou a nákladnými opravami. Místo toho můžete snížit náklady a složitost díky automatickým upgradům a záplatám. Otevřená platforma SaaS společnosti BigCommerce vám umožňuje přidat do vašeho online obchodu obchod s bohatým obsahem.

Díky podpoře zrychleného spuštění od partnerů BigCommerce můžete svůj internetový obchod spustit na BigCommerce již za šest týdnů. Pokud se rozhodnete přejít do 30. září 2020, můžete si dokonce užít speciální nabídku – 4 měsíce zdarma.

  8 nejlepších přípravných kurzů ACT, které zlepší vaše skóre

JetRails

Black-box a all-in-one řešení nejsou vhodná k tomu, aby udržela váš obchod zabezpečený nyní, když se stalo Magento-1 EOL. Alespoň to tvrdí odborníci z JetRails. Proto, aby vám nabídli komplexní zabezpečení M1 s velkou podporou po datu EOL, spolupracují s nejlepšími profesionály v komunitě Magento, aby navrhli vhodný návrh pro každý případ.

Nakonec budete muset migrovat z M1, ale dokud se nerozhodnete, která platforma je nejlepší volbou pro přechod, JetRails tu pro vás bude. A až budete připraveni se odstěhovat, pomohou vám určit vhodné prostředí pro váš web. Budete si moci vybrat mezi nastavením na jejich plně spravovaných bare metal serverech nebo cloudech AWS nebo Digital Ocean.

Pokud jde o platformy, JetRails může nabídnout podporu, ať už se rozhodnete přejít na Magento 2 nebo jakoukoli platformu LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP). Kromě Magento 1 EOL spravované hostingové služby JetRails zahrnují Magento 2, WooCommerce, BigCommerce Headless, X-Cart Multi-Vendor Marketplace, WordPress High-End a Drupal.

Sečteno a podtrženo: přijměte změnu

Každý, kdo strávil pár let životem v digitální džungli, ví, že pouze neustálé změny. Platformy, technologie, online spotřebitelské návyky – všechno se mění. A ti, kteří přežijí, se nejlépe přizpůsobí změnám.

M1 EOL se může zdát trochu jako krize, ale vezměte v úvahu, že každá krize je také příležitostí. Tato konkrétní krize přináší příležitost předělat váš digitální obchod, učinit jej bezpečnějším pro vaše zákazníky a přidat nové funkce, které by jej mohly posunout před vaši konkurenci.

x