Ultimate Android Smartphone Průvodce řešením problémů

Přemýšleli jste někdy o tom, zda existuje jednorázový průvodce odstraňováním problémů s chytrým telefonem, protože se neustále setkáváte s problémy? Tento článek obsahuje metody, které by mohly vyřešit problémy s mobilním telefonem a pomoci vám je vyřešit. Všechny problémy uvedené uživateli systému Android nebo běžné problémy systému Android jsou uvedeny s opravami, které pomáhají při odstraňování problémů s mobilním telefonem. Přečtěte si a vyzkoušejte způsoby, jak problém vyřešit, a sdílejte je se svými přáteli, pokud chcete článek použít pro další referenci.

Ultimate Android Smartphone Průvodce řešením problémů

Poznámka: Vzhledem k tomu, že telefony Android nemají podobná nastavení a liší se výrobce od výrobce, mohou se uvedené způsoby na vašem telefonu mírně lišit. Přiložené obrázky se týkají telefonu Samsung modelu A21.

Metoda 1: Základní metody odstraňování problémů

Než se pokusíte problémy konkrétně vyřešit, můžete vyzkoušet běžné metody odstraňování problémů. To vyřeší konkrétní problém a pomůže vám opravit celé nastavení jako celek.

1. Upravte rozhraní zařízení

Někdy může mít rozhraní, které používáte, závady, které vám neumožňují pokračovat v práci. Pokuste se opravit problémy s rozhraním nebo kompletním nastavením pomocí metod níže v této příručce pro odstraňování problémů se smartphonem.

Možnost I: Restartujte smartphone

Restartování smartphonu je nejdůležitější a základní možností k vyřešení problémů na vašem smartphonu. Vynutit restart telefonu, abyste opravili chyby a závady v telefonu. To vám poskytne nové rozhraní pro práci a po restartu můžete snadno pokračovat v práci na telefonu.

Možnost II: Resetujte smartphone

Pokud nemůžete používat některou z funkcí svého telefonu a potřebujete to okamžitě opravit, můžete zkusit telefon resetovat. Díky tomu bude mít váš telefon nové rozhraní a funkce, jako by byl dodán znovu. Existují dvě možnosti resetování telefonu, Soft Reset a Hard Reset; můžete si vybrat možnost v závislosti na potřebě resetování.

Možnost III: Aktualizace smartphonu

Můžete zkusit nainstalovat aktualizovanou verzi do svého telefonu, kdykoli budete čelit jakýmkoli problémům v telefonu. Aktualizujte svůj telefon, abyste opravili závady v telefonu a můžete mít k dispozici nové rozhraní.

2. Upravte nastavení úložiště v telefonu

Úložiště telefonu může být příliš seskupené, a tím zpomalit váš telefon, můžete použít metody k úpravě nastavení úložiště v telefonu a opravit problémy.

Možnost I: Správa úložiště telefonu

Pokud máte velké množství souborů v jedné složce, například v Galerii, musíte soubory přesunout do jiného umístění, jako jsou Dokumenty ve Správci souborů. Změnou souborů z jednoho umístění na druhé můžete snížit spotřebu místa na konkrétním místě, což pomůže zvýšit rychlost telefonu. Chcete-li spravovat úložiště telefonu, přečtěte si článek uvedený v odkazu, abyste vyřešili problémy s telefonem.

Možnost II: Znovu vložte kartu Micro SD

Pokud jako součást úložiště používáte kartu Micro SD, můžete ji po restartu zkusit vyjmout ze slotu a znovu ji do slotu vložit. Tím se vyřeší problémy na kartě Micro SD a úložné zařízení můžete snadno používat. Je to také dobrá metoda pro řešení problémů s mobilním telefonem s kartou SD.

Možnost III: Naformátujte kartu Micro SD

Pokud stále nemůžete používat sekundární úložné zařízení nebo kartu Micro SD, můžete zkusit kartu naformátovat v počítači. Tím vymažete všechny soubory na kartě a po zformátování ji můžete použít k uložení souborů v telefonu. Chcete-li kartu naformátovat, zapojte kartu do čtečky karet a připojte ji k počítači pomocí kabelu USB. Na počítači spusťte Průzkumníka Windows současným stisknutím kláves Windows + E, klikněte pravým tlačítkem myši na jednotku s kartou Micro SD a v nabídce vyberte možnost Formát… pro formátování karty SD.

3. Kontaktujte výrobce zařízení

Poslední možností je obrátit se přímo na výrobce s uvedením problému. Musíte kontaktovat výrobce svého telefonu přímo pomocí jakékoli platformy sociálních médií. Vyřešte problém, kterému čelíte, pomocí podrobností, jako je doba trvání problému v telefonu. Během několika pracovních dnů od nich obdržíte odpověď a problém můžete vyřešit později.

Metoda 2: Odstraňování problémů s hardwarem a porty zařízení

Externí porty jsou vstupními body do vašeho telefonu, musíte je mít bez problémů. Chcete-li tak učinit, postupujte podle metod popsaných níže v průvodci odstraňováním problémů se smartphonem.

1. Vyčistěte porty zařízení

Tato část vám poskytne základní průvodce odstraňováním problémů se smartphonem, který lze provést k vyčištění připojení periferií na vašem smartphonu.

Možnost I: Vyčistěte nabíjecí port

Pokud se vám nedaří nabíjet telefon nebo se nabíjecí kabel nepřipojuje k nabíjecímu portu, musíte nabíjecí port telefonu vyčistit. K čištění nabíjecího portu můžete použít párátko nebo vatový tampon a musíte být schopni problém vyřešit. Pokud stále nemůžete vyčistit nabíjecí port, požádejte technika, aby port vyčistil, a poté můžete připojit nabíječku. K čištění nabíjecích ani jiných portů nepoužívejte žádný slizový materiál, protože mohou narušit vnitřní funkce.

Možnost II: Vyčistěte čočku fotoaparátu

Pokud máte problémy, jako jsou rozmazané obrázky nebo nemůžete skenovat dokumenty pomocí telefonu, můžete fotoaparáty telefonu, tedy přední i zadní, otřít měkkým hadříkem. K čištění fotoaparátu neotírejte objektiv prsty ani nepoužívejte drsný materiál.

2. Odstraňte problémy s baterií zařízení

Pokud je problém s baterií vašeho telefonu, můžete problémy snadno vyřešit pomocí základních metod zde uvedených.

  Jak ovládat svůj telefon Android z Windows 10 [Tutorial]

Možnost I: Nabíjení baterie zařízení

Ve většině případů může být telefon nefunkční, pokud není nabitý. Před provedením jakékoli operace, jako je instalace aplikace do telefonu, se tedy ujistěte, že je telefon nabitý. Pro lepší a dlouhodobý výkon je vhodné telefon nabít až na 80 %.

Možnost II: Výměna baterie zařízení

Pokud používáte starou baterii na novém smartphonu nebo pokud baterie nevydrží nabití po delší dobu, můžete zkusit vyměnit baterii telefonu. Zkuste použít novou baterii a musíte být schopni vyřešit jakékoli problémy s telefonem.

Poznámka: Moderní smartphony jsou dodávány s předem vestavěnými bateriemi, takže výše uvedená metoda je vhodná pro starší modely smartphonů.

Metoda 3: Odstraňování problémů se síťovým připojením

Problém se sítí je běžným problémem systému Android a musí být vyřešen v průvodci odstraňováním problémů se smartphonem. S postupující a pokrokovou technologií potřebujete znát metody, jak chyby opravit.

1. Odstraňte problémy s připojením Wi-Fi

Pokud používáte připojení Wi-Fi jako hlavní síť pro váš smartphone, zkuste problémy se sítí vyřešit provedením základních oprav uvedených v této části.

Možnost I: Připojte se k Wi-Fi

Když používáte připojení Wi-Fi, ujistěte se, že je na vašem telefonu povoleno nastavení Wi-Fi v nabídce Rychlý přístup a zkontrolujte, zda je Wi-Fi povoleno na hlavním panelu vašeho telefonu. Ujistěte se, že je telefon připojen ke konkrétní síti Wi-Fi a že jste zadali správné heslo pro připojení k síti Wi-Fi.

Možnost II: Přesuňte zařízení blíže k routeru

Mnohokrát, pokud nezůstanete v blízkosti routeru Wi-Fi, může to způsobit problémy s připojením. Přejděte tedy blíže k routeru Wi-Fi a zjistěte, zda jsou problémy se sítí na vašem telefonu vyřešeny.

Možnost III: Restartujte router

Pokud se vám nedaří vyřešit problémy s Wi-Fi na vašem telefonu, zkuste restartovat Wi-Fi router a znovu připojit telefon k Wi-Fi připojení, abyste problém vyřešili. Vynutíte restart buď dlouhým stisknutím tlačítka napájení na routeru, nebo odpojením zástrčky od zdroje.

2. Odstraňte problémy se zprávami

Pokud se při pokusu o odeslání zprávy svým kontaktům setkáte s chybou Zpráva nebyla odeslána, můžete zkusit chybu opravit pomocí níže popsaných metod.

Možnost I: Zadejte správné telefonní číslo

Pokud se pokoušíte odeslat zprávu, ať už jde o textovou zprávu nebo mediální soubor, zkontrolujte, zda je zadané mobilní číslo pro příjemce správné. Pokud je počet číslic telefonního čísla menší nebo větší než standardní číslo, nemusí být možné zprávu odeslat. Vymažte také kódy zemí, pokud jsou součástí telefonního čísla, abyste předešli dalšímu rušení.

Možnost II: Opakovat odeslání zpráv

Někdy se může stát, že se zpráva, kterou se pokoušíte odeslat příjemci, zasekla nebo nebylo aktivováno tlačítko Odeslat. Chcete-li se tomu vyhnout, znovu klepněte na tlačítko Odeslat a zprávy odešlete znovu. Můžete postupovat podle našeho průvodce a opravit zprávu, která nebyla odeslána v případě problémů se systémem Android.

3. Odstraňte problémy s mobilními daty

Tato část obsahuje metody, které lze provést k vyřešení problémů se sítí na vašem mobilním telefonu.

Možnost I: Zapněte mobilní data

Pokud používáte připojení Wi-Fi, nemusíte být schopni snadno odesílat zprávy ani používat streamovací zařízení a používání mobilních dat vám může poskytnout rychlejší výsledky než připojení Wi-Fi. Chcete-li se této chybě vyhnout, zapněte mobilní data pomocí nabídky Nastavení v telefonu v nastavení Mobilní data na kartě Připojení > Využití dat.

Možnost II: Změňte mobilní datový tarif

Pokud máte stále problémy s odesíláním zpráv příjemcům, můžete zvážit změnu datového tarifu vašeho připojení. Přečtěte si všechny specifikace, jako je šířka pásma internetového připojení, ať už jde o mobilní data nebo Wi-Fi router.

4. Odstraňte problémy se službou Google Apps

Google a jeho součást jsou bezpochyby jednou z nejdůležitějších aplikací pro surfování. Tato část uvádí způsoby řešení problému s aplikacemi Google, pokud se problém se sítí týká výslovně těchto aplikací.

Možnost I: Přihlaste se k účtu Google

Někdy vám váš smartphone nemusí poskytnout požadované rozhraní pro používání účtu Google. V takových případech se můžete zkusit odhlásit a znovu přihlásit do Googlu pomocí přihlašovacích údajů Gmailu v telefonu. To musí být schopno opravit problémy se sítí a musíte být schopni snadno používat aplikace.

Možnost II: Zakažte synchronizaci kontaktů Disku Google

Pokud v telefonu otevřete aplikaci Kontakty, jistě jste si všimli, že pro stejnou osobu musí být uloženo více kontaktů. V tomto případě smartphone zpozdí odesílání zpráv, protože musí vyhledat kontakt jak ve výchozí aplikaci Kontakty, tak v aplikaci Kontakty Google. Chcete-li problém vyřešit, můžete vypnout synchronizaci kontaktů na disku Google otevřením aplikace Kontakty Google a vypnutím přepínače u možnosti Synchronizace. Tímto způsobem můžete kromě síťových problémů vyřešit také problém s úložištěm. Jinak můžete zakázat synchronizaci kontaktů prostřednictvím nastavení zařízení, jak je znázorněno v krocích níže:

1. Nejprve přejděte do aplikace Nastavení a přejděte na Účty.

2. Dále přejděte ke svému účtu Google.

3. Zde vyberte možnost Synchronizace účtu. Vypněte přepínač pro kontakty.

Možnost III: Odstraňování problémů se synchronizací Disku Google

Pokud k ukládání dat v telefonu používáte jakoukoli cloudovou službu, jako je Disk Google, můžete zkusit opravy, jako je povolení synchronizace.

Metoda 4: Odstraňování problémů s aplikacemi pro Android

Mobilní aplikace tvoří až 75 % využití telefonu a instalujeme řadu aplikací pro různé účely. Problémy s mobilními aplikacemi a opravami k jejich vyřešení se staly nevyhnutelnou součástí průvodce odstraňováním problémů se smartphonem.

  Foursquare spouští aplikaci Swarm pro iOS a Android

1. Zálohujte data aplikací

Pokud si přejete zálohovat data telefonu Android v aplikaci, jako jsou soubory aplikací, můžete postupovat podle této metody. Tím uložíte všechny důležité dokumenty na vámi vybrané místo a můžete je podle potřeby používat.

2. Vymažte úložiště aplikací

Tato sekce vám umožní vymazat úložiště telefonu kvůli nechtěným datům z aplikací a pomůže zvýšit rychlost telefonu.

Možnost I: Vymažte mezipaměť aplikace

Soubory mezipaměti aplikace vám mohou pomoci při načítání aplikace bez jakéhokoli zpoždění, ale nahromaděné soubory mezipaměti mohou zpomalit rychlost aplikace a vašeho telefonu. Tuto metodu tedy můžete použít k vymazání všech souborů mezipaměti aplikace v telefonu, abyste zvýšili rychlost.

Možnost II: Odinstalujte nepoužívané aplikace

Pokud jste nainstalovali mnoho aplikací, z nichž byste pravděpodobně mnoho z nich nepoužívali, musíte je zakázat. Je to proto, že aplikace by zabíraly určité množství síťového připojení a úložiště v telefonu. Zkontrolujte proto nepoužívané aplikace v telefonu a odinstalujte je. To vám může pomoci vyřešit problémy s aplikacemi a také vám pomůže vyřešit problémy se sítí a úložištěm.

3. Odstraňte problémy s Obchodem Google Play

Tato část vám pomůže při odstraňování problémů s mobilním telefonem pomocí hlavní aplikace, která vám umožňuje instalovat aplikace do telefonu, což je obchod Google Play. Chcete-li vyřešit problémy s mobilními aplikacemi, postupujte podle uvedených metod.

Možnost I: Aktualizace aplikací

Používání zastaralé aplikace ve vašem smartphonu vám nemůže zaručit dobré uživatelské rozhraní, a proto musíte aktualizovat aplikace v obchodě Google Play. Aktualizace aplikací vám také může pomoci opravit chyby a závady v aplikacích a můžete aplikace snadno používat.

Možnost II: Přeinstalujte aplikace

Pokud vám žádná z výše popsaných metod nepomůže vyřešit problémy s aplikacemi v mobilním telefonu, můžete zkusit aplikace z telefonu odinstalovat. Po odinstalování aplikací je můžete znovu nainstalovat pomocí Obchodu Google Play. Tím se vymažou všechny rušivé soubory spojené s aplikacemi v telefonu a aplikace vám budou poskytnuty znovu. Chcete-li aplikace znovu nainstalovat, vyhledejte aplikace v Obchodě Google Play a klepnutím na tlačítko Instalovat v aplikaci ji nainstalujte do telefonu.

Možnost III: Odstraňování problémů se stahováním aplikace

Pokud se pokoušíte stáhnout aplikace z obchodu Google Play do svého smartphonu a nedaří se vám to, musíte postupovat podle zde uvedené metody. Tato metoda vám umožní vyřešit problém s nemožností stahovat aplikace do telefonu a pomůže vám stáhnout aplikace.

Metoda 5: Upravte nastavení zařízení

Aplikace Nastavení je jako hlavní rozhraní, které vám pomůže vyřešit problémy v telefonu. Aplikace je sama o sobě průvodcem řešení problémů se smartphonem, protože má požadovaná nastavení k opravě chyb v telefonu.

1. Povolte a zakažte nastavení sítě

Postupujte podle zde popsaných metod, abyste mohli povolit a zakázat základní nastavení sítě, abyste vyřešili většinu problémů v telefonu.

Možnost I: Vypněte režim Letadlo

Režim Letadlo je nastavení, o kterém je známo, že opravuje problémy s připojením a další chyby na chytrých telefonech. Můžete zkusit aktivovat a deaktivovat režim Letadlo na vašem smartphonu pomocí této metody jako běžného řešení problému.

Možnost II: Restartujte síťová připojení

Pokud máte při používání telefonu neustálé zpoždění a potýkáte se s problémy s připojením k síti, můžete se pokusit podle našeho průvodce vyřešit problém s nefunkčním připojením Wi-Fi na vašem telefonu. Restartování těchto připojení vám nejen pomůže vyřešit problémy s připojením k síti, ale také chyby, které se mohou na vašem telefonu vyskytnout. Tím se vyřeší problémy s mobilním telefonem se síťovým připojením.

Možnost III: Vypnout umístění zařízení

Chcete-li používat aplikace, které vyžadují vaše zeměpisné údaje, musíte povolit polohu svého telefonu. Pokud je však necháte zapnuté po delší dobu, může vás rušit při používání funkcí v telefonu, a proto je k vyřešení problémů v aplikaci Nastavení nutné toto nastavení vypnout. Klepněte na kartu Poloha a vypněte nastavení pro vypnutí polohy telefonu.

Možnost IV: Povolte připojení 4G

Pokud váš telefon používá pro váš telefon 3G, může spotřebovat mnoho dat pro zpracování mediálních souborů. S postupujícími a aktualizovanými aplikacemi musíte ve svém telefonu povolit službu 4G přes 3G, aby fungovala efektivně. Pokud je váš telefon příliš zastaralý a nedokáže pojmout mnoho obsahu, můžete se držet připojení 3G. Důrazně se však doporučuje používat připojení 4G, zejména pokud jsou chytré telefony upgradovány, aby byly kompatibilní s připojením 5G.

2. Upravte nastavení zobrazení

Displej je důležitou funkcí pro používání smartphonu a tato část obsahuje základní způsoby řešení problémů s nastavením displeje. Níže je uveden průvodce odstraňováním problémů se smartphonem pro úpravu nastavení zobrazení.

Možnost I: Úprava jasu

Pokud váš telefon nezvládá úložiště nebo má problémy s přehříváním, musíte upravit jas telefonu. Úpravou jasu telefonu můžete ušetřit spoustu zbytečného vybíjení telefonu a zvýšit funkčnost telefonu. Otevřete aplikaci Nastavení, klepněte na kartu Displej a upravte páčku v části Jas.

Možnost II: Zapněte režim úspory energie

Pokud zaznamenáváte neustálé prodlevy při používání smartphonu nebo pokud nemůžete telefon používat, aniž byste jej opakovaně nabíjeli, musíte na telefonu zapnout úsporný režim. Otevřete aplikaci Nastavení, klepněte na Baterie a péče o zařízení a poté na kartu Baterie a přepněte na možnost Režim úspory energie.

Možnost III: Nastavení časového limitu obrazovky

Jednou z možností, jak vyřešit problémy se zobrazením a ušetřit spotřebu baterie, je nastavení období pro možnost Časový limit obrazovky. Můžete nastavit libovolnou dobu, jako jsou 2 minuty, během kterých se smartphone uzamkne, pokud nebude během nastavené doby obsluhován. Chcete-li nastavit časový limit obrazovky, otevřete aplikaci Nastavení, klepněte na kartu Displej a poté klepněte na možnost Časový limit obrazovky. Nastavte libovolnou dobu klepnutím na možnosti v seznamu pro nastavení časového limitu obrazovky.

  Jak opravit neoprávněnou zprávu zařízení ADB v systému Android

Možnost IV: Povolte tmavý motiv

Další možností podobnou úspornému režimu je možnost Dark Theme, která vám pomůže šetřit baterii telefonu a pomůže vám používat aplikace a další funkce s nižší spotřebou energie. Telefon bude mít tmavé nebo černé rozhraní ve srovnání s jasně bílým rozhraním, když je povoleno tmavé téma.

3. Upravte nastavení uživatelského rozhraní

Tato část obsahuje průvodce odstraňováním problémů s chytrým telefonem, který vám poskytne lepší uživatelské rozhraní a pomůže vám telefon snadno používat.

Možnost I: Zvětšení velikosti písma

Velikost písma je jednou z hlavních funkcí pro rozhodování o uživatelském rozhraní funkcí telefonu. Použití menší velikosti písma může pravděpodobně zobrazit více obsahu na malé obrazovce, ale nemusíte být schopni snadno používat funkce. Pomocí níže uvedených kroků můžete zvětšit velikost písma v telefonu, abyste mohli telefon snadno používat.

1. Přejděte do Nastavení zařízení.

2. Klepněte na možnost Zobrazit.

3. Poté vyberte možnost Velikost textu a zobrazení.

4. Zde upravte Velikost textu a Velikost displeje.

Možnost II: Zakázat funkci automatického otáčení

Automatické otáčení je doplňková funkce na chytrých telefonech, která automaticky změní zobrazení na obrazovce, jakmile změníte způsob držení telefonu. Pokud je však povolena funkce automatického otáčení, můžete vidět, že zobrazení obrazovky se přepne z Portrét na Na šířku a naopak pouhým nakloněním. Toto je druh rušení pro uživatele a může způsobit, že se telefon při používání zasekne. Funkci automatického otáčení můžete v telefonu deaktivovat, abyste předešli problému a uzamkli obrazovku v zobrazení na výšku. Otevřete aplikaci Nastavení, klepněte na kartu Plocha a přepněte na nastavení režimu Otočit na šířku.

Možnost II: Zakázat oznámení

Oznámení jsou zprávy, které se objeví na vaší domovské obrazovce, bez ohledu na to, zda je telefon zamčený nebo odemčený. Oznámení, která se objeví na telefonu, vám pomohou zůstat v obraze, ale v některých případech to může být rušivé. Zprávy můžete dostávat často a nahromaděná oznámení vás mohou rušit při používání jakékoli konkrétní aplikace. Chcete-li vyřešit problémy s mobilním telefonem, musíte v telefonu vypnout upozornění.

Metoda 6: Pomocné metody odstraňování problémů

Pokud se vyskytnou určité opakující se problémy, které vyžadují zvláštní pozornost, pak část Pomocné metody v tomto průvodci odstraňováním problémů se smartphonem vám pomůže tyto problémy vyřešit.

1. Odstraňte problémy s přehříváním zařízení

Smartphone je zařízení, které podporuje různé funkce a aplikace současně. Problém s přehříváním je běžný problém se zařízeními Android a můžete vyzkoušet způsoby, jako je uložení telefonu na chladnějším místě, abyste je ochladili. Chcete-li znát další způsoby řešení problémů s přehříváním, přečtěte si článek spojený s touto částí.

2. Odstraňte problém se spuštěním zařízení

Dalším běžným problémem, který může způsobit paniku, je problém s tím, že se telefon nezapne. Tento problém má různé důvody; můžete je vyřešit pomocí metod popsaných v článku.

3. Odstraňte problémy se zmrazením obrazovky

Vzhledem k tomu, že telefon Android je zařízení, které lidé dávají přednost pravidelnému používání, nechtěli byste při používání aplikací narazit na problémy, jako je zamrzlá obrazovka mobilního telefonu. Toto je běžný problém a v tomto článku jsou popsány některé způsoby, jak opravit zamrzlou obrazovku mobilního telefonu.

4. Zakažte funkci automatických oprav

Funkce Automatické opravy vám umožňuje opravit gramatické chyby a překlepy při odesílání zpráv nebo vytváření dokumentů. Mohou se však objevit některé špatné návrhy automatických oprav, které se budou objevovat neomezeně dlouho během psaní. Pomocí článku můžete chybu opravit a vypnout funkci automatických oprav v telefonu. Navíc, pokud existuje jeden nevhodný návrh, můžete přetáhnout slovo z lišty návrhů a klepnutím na tlačítko Odstranit návrh odstranit.

5. Povolte nouzový režim

Další důležitou věcí pro průvodce odstraňováním problémů se smartphonem je povolení nouzového režimu. Často se vám může stát, že nebudete moci v telefonu opravit chyby pomocí žádné z metod uvedených v tomto článku. To může být způsobeno aplikacemi, které ruší telefon, což vám nemusí umožnit najít vadné aplikace. Chcete-li problém vyřešit, spusťte telefon do nouzového režimu stisknutím tlačítka napájení na nějakou dobu. Dlouze stiskněte možnost Napájení a zobrazí se další obrazovka s možností vstoupit do nouzového režimu. Po spuštění do nouzového režimu vymažte všechny aplikace, které jsou škodlivé pro váš telefon, a opusťte nouzový režim, abyste mohli řešit problémy s mobilním telefonem.

6. Odstraňte problémy s mokrým telefonem

Pokud váš telefon spadl do vody a voda pronikla porty a dalšími otvory v telefonu, může být používání telefonu problematické. Mokrý telefon můžete snadno opravit pomocí metod popsaných v článku.

7. Odemkněte zařízení bez ověření

Pokud jste si jako heslo pro odemknutí telefonu nastavili číselný kód PIN a zapomněli jste jej, metody popsané v tomto článku vám pomohou odemknout telefon bez nutnosti autentizace při řešení problémů s mobilním telefonem.

***

Tento článek je o průvodci odstraňováním problémů se smartphonem, který popisuje běžné problémy se systémem Android. V tomto článku jsou také vysvětleny metody řešení problémů s mobilním telefonem. V tomto článku naleznete řešení problémů s mobilním telefonem a řešení problémů. Pokud jste se v článku dostali až sem, zvažte zanechání svých návrhů a dotazů v sekci komentářů níže.

x