etechblog

Upravujte videa rychleji na Chromebooku pomocí těchto 7 softwaru

Ať už jste profesionální editor nebo začátečník, vždy byste se divili, proč máte jako uživatel Chromebooku omezené možnosti softwaru. Pojďme to dnes vyřešit.

Chromebooky vám možná nenabídnou pokročilý software ve srovnání s Mac a Windows, ale přesto se jim vyrovnají. Dnes vám v tomto blogu pomůžu porozumět různým výzvám, kterým uživatelé Chromebooků čelí při úpravě videa, a prodiskutuji nejlepší software pro úpravu videa, který můžete použít k úpravě videí jako profesionál na svém Chromebooku.

Proč mohou být Chromebooky náročné na úpravu videa?

Jako uživatel Chromebooku už jistě víte, že Chromebook je navržen tak, aby vykonával základní cloudové aplikace, jako je procházení internetu, práce s dokumenty, kontrola e-mailů a další. Proto může být úprava videa na Chromebooku náročná. Mezi významné výzvy úpravy videa v Chromebooku patří:

Procesní výkon

Úpravy videa vyžadují mnoho počítačového zpracování, abyste dosáhli nejlepšího výsledku. Většina Chromebooků má však ve srovnání s tradičními notebooky nízký výpočetní výkon. V důsledku toho je obtížné spouštět software pro úpravu videa hladce. Místo toho uživatele frustruje kvůli pomalé odezvě.

Úložný prostor

Primární potřeba pro plynulé úpravy videa je úložiště, a to je místo, kde Chromebooky chybí. Chromebooky se obvykle dodávají s omezeným interním úložištěm a spoléhají na cloudové úložiště. V důsledku toho možná budete potřebovat pomoc s ukládáním souborů a projektů.

Možnosti softwaru

Jak víte, Chromebooky běží na Chrome OS, což z nich dělá lehký operační systém. Chromebook vám proto nenabízí pokročilý software ve srovnání s jinými operačními systémy, jako jsou Mac a Windows. V důsledku toho možná budete potřebovat pomoc s hledáním výkonného softwaru pro úpravu videa pro Chromebooky.

Grafické schopnosti

Chromebooky mají tradičně integrovanou grafiku spíše než samostatné grafické karty. Tato integrovaná grafika zvládá pouze základní grafické úkoly, jako je přehrávání videa, a snaží se udržet krok s dalšími požadavky na úpravu videa. V důsledku toho můžete zaznamenat zpoždění při přehrávání videa, pomalé časy vykreslování a snížený celkový výkon.

Možnosti připojení

Jak víte, Chromebooky nejsou tak pokročilé jako tradiční notebooky, čehož si lze všimnout na možnostech jejich připojení. Chromebooky fungují v cloudových sítích, tj. primárně online, a nabízejí menší možnosti offline. V důsledku toho potřebujete pomoc s přenosem nebo sdílením velkých video souborů s externími zařízeními.

Omezená RAM

RAM hraje zásadní roli při editaci videa a hladké práci se softwarem. Chromebooky se však často dodávají s omezenou pamětí RAM, což může způsobit zhroucení nebo zamrznutí softwaru a potřebujete pomoc s dokončením procesu úprav.

  Jak vytvořit anketu v telegramu na PC nebo mobilním zařízení

Kromě výše uvedených omezení má Chromebook výhody, jako je dobrá baterie, příznivý rozpočet a další. Abychom vám pomohli vytěžit ze svého Chromebooku maximum, nabízíme vám některé z nejlepších softwarů pro úpravu videa, které můžete zkusit přivést kreativitu ke stolu.

VEED

VEED je považován za nejlepší software pro úpravu videa pro Chromebook, protože je univerzální a kompatibilní s většinou zařízení Chromebook. Na tento software se můžete spolehnout při profesionálních úpravách.

Primární funkce Veed usnadňují produkci náročného videa. Uživatelům nabízí různé předdefinované funkce za minimální cenu. Mezi oblíbené funkce tohoto softwaru patří titulky na jedno kliknutí, překlad, redukce šumu, vlastní branding a další.

Veed je ideální volbou pro mnoho podniků, protože se jedná o cloudový software. Členové týmu projektu se nemusí stresovat ukládáním a pomalými přenosy. Kromě toho můžete také pracovat na stejném projektu se svými přáteli pouhým zasláním adresy URL. Tento software má bezplatnou zkušební i bezplatnou verzi. Vždy se můžete rozhodnout pro prémii za další funkce.

Flixier

Flixier je cloudový výkonný software pro úpravu videa pro Chromebooky. Jeho popularita mezi nezávislými pracovníky a podniky je rychlost pracovního postupu při vytváření videa a plynulá práce v prohlížečích.

Když mluvíme o funkcích, Flixier je oblíbeným softwarem ve většině aspektů. Neomezuje se však na základní funkce, jako je oříznutí, oříznutí atd. Místo toho nabízí mnohem více.

Mezi pokročilé funkce Flixier patří mixování zvuku, animace textu, časové mapování, překryvy a vodoznaky a další. Flixier je bezplatný software. Můžete si ale také zakoupit prémiovou verzi pro nejlepší zážitek za dostupnou cenu.

Bezplatná verze tohoto softwaru má několik pokročilých funkcí. Stále však nabízí 2 GB cloudového úložiště, funkce pro spolupráci, omezené přechody, pohyby a grafickou knihovnu. Celkově je Flixier vynikající software pro začátečníky.

InVideo

Invideo je cenově dostupný software pro úpravu videa navržený speciálně pro Chromebook. Díky tomu je tvorba videa přístupná, zábavná a snadná pro každého na celém světě.

Invideo je cloudový výkonný software pro úpravu videa, který lze používat v různých prohlížečích a zařízeních a spolupracuje s ostatními. Je to nejvíce navrhovaný software pro manažery sociálních médií a malé podniky, který poskytuje více než 5000 jedinečných šablon, rozsáhlou zvukovou knihovnu a další.

InVideo vám nabízí bezplatnou a prémiovou verzi. Podobně jako ostatní software a aplikace nabízí bezplatná verze omezené funkce. InVideo nabízí desítky obrázků istocks, komentáře, převod textu na zvuk a další.

InVideo se díky své všestrannosti a funkcím může rychle stát vaším marketingovým partnerem pro sociální média. Celkově od šablon pro úpravu videa až po 40 minut délky videa vám InVideo nabízí hodně za efektivní cenu.

  Jak zobrazit svůj vlastní příběh na Snapchatu

WeVideo

Najít software pro úpravu videa s rozhraním přetahování, funkcemi pro spolupráci a snadným přístupem k nástrojům je jako hledat jehlu v seně. Své zkoumání však můžete ukončit pomocí jednoho z nejšikovnějších programů pro úpravu videa, WeVideo.

WeVideo je populární cloudový software pro úpravu videa. WeVideo najdete na různých operačních systémech, včetně Androidu, iOS a Chromebooku. Pokud jde o funkce, WeVideo je bezpochyby vynikající software. Mezi primární funkce tohoto softwaru patří pohyblivé titulky, oslnivé zvukové efekty, zelená obrazovka, záběry atd., a to na pár kliknutí.

WeVideo kombinuje všechny základní funkce, které musí mít software pro úpravu videa. Pomocí WeVideo můžete zapomenout na všechny ostatní aplikace, protože WeVideo obsahuje vše od fotografií až po písma v jediné aplikaci.

WeVideo má desítky šablon a návrhů, které vám pomohou vyniknout na všech vašich stránkách sociálních médií. Obvykle je hlavní nevýhodou cloudového softwaru rychlost nahrávání, ale WeVideo porušuje normy i zde. WeVideo vám nabízí rychlé nahrávání a přenosové rychlosti za minimální cenu.

ScreenPal

Hledáte software pro úpravu nahraného videa? Podívejte se na ScreenPal. ScreenPal je komplexní software pro tvorbu videa pro Chromebooky. Nejvýhodnější pro studenty a trenéry, kteří chtějí vytvářet informativní a atraktivní videa.

Úpravy nahraných videí na ScreenPal jsou stejně jednoduché jako ABC. Můžete zachytit obrazovku, importovat video a upravit svůj videoprojekt. Díky ScreenPal je ořezávání a úpravy snadné a rychlé. Bez ohledu na to, jakou velikost obrazovky chcete, můžete snadno změnit velikost nahrávacího okna a obrázku pomocí několika kliknutí.

ScreenPal je software pro úpravu videa s výkonnými nástroji, jako je přidávání hudby ze zařízení a knihovny, desítky obrázků a videí, překrytí rozostřením, překrytí textu, video filtry, nálepky a další.

Kapwing

Kapwing je jednoduchý bezplatný online video editor. Tento software je známý svou jednoduchostí s výkonnými nástroji. Kapwing má primární uživatelské rozhraní, které se může naučit každý bez ohledu na své zkušenosti s editací.

Kapwing lze považovat za nejlepšího přítele všech manažerů sociálních sítí. Jedná se o nelineární editor, tj. tento software vám umožňuje přeskupovat videoklipy, přidávat, ořezávat a dělat mnohem více na jedné časové ose.

Kapwing má výkonné funkce a podporuje několik formátů, včetně MP4, AVI, 3GP atd. Pokud jde o export, tento software podporuje pouze formát MP4. Má však vysokou přenosovou rychlost. Svůj výsledek tak můžete snadno sdílet na sociálních sítích.

Clipchamp

Hledáte bezplatný software pro úpravu videa pro svůj Chromebook? Přikryl jsem to za vás. Clipchamp je dokonalý bezplatný software pro úpravu videa, který vám umožní získat ty nejlepší nástroje a výsledky zdarma.

  Zlepšete svá rána pomocí rutin Alexa

Ať už chcete vytvářet videa pro YouTube nebo oblíbené stránky sociálních médií, jako jsou TikTok a Instagram, můžete to udělat vše pomocí Clipchamp. Tento software je dodáván s uživatelsky přívětivým rozhraním, které usnadňuje začátečníkům a šetří čas pokročilým uživatelům.

Mezi primární funkce tohoto softwaru patří přidávání speciálních efektů, ořezávání, přidávání textu, přechodů, hudby a další. Je to však efektivnější, protože tento software umožňuje rychle nahrávat obrazovku a webovou kameru.

Kromě toho vám software umožňuje využívat pokročilé funkce, jako je úprava zelené obrazovky, překryvy a hlasové komentáře AI, aby bylo vaše video autentičtější a poutavější. Inovativní funkce a zkratky zcela kombinují Clipchamp a šetří čas a peníze.

Hlavní funkce, které musíte zvážit před výběrem softwaru pro úpravu videa pro Chromebook

Mít smíšené myšlenky poté, co viděl dlouhý seznam možností, je obyčejná lidská přirozenost. Ale i tak si mohu tento úkol usnadnit. Zde jsou hlavní funkce, které musíte zkontrolovat nebo zvážit před výběrem ideálního softwaru pro úpravu videa pro váš Chromebook.

  • Zkontrolujte kompatibilitu – Na internetu můžete najít několik programů pro úpravu videa. Ale podporují všechny vaše zařízení? No, ne. Ujistěte se proto, že software pro úpravu videa, který si vyberete pro Chromebook, je kompatibilní s jeho operačním systémem.
  • Uživatelské rozhraní – K čemu je instalace pokročilého softwaru, když vám jeho používání nevyhovuje? Vždy hledejte uživatelsky přívětivé rozhraní se snadnou navigací a intuitivním ovládáním bez ohledu na vaše zkušenosti.
  • Nástroje pro úpravy – Neutrácejte peníze a čas za software s omezenými nástroji pro úpravy. Hledejte software pro úpravu videa se širokou škálou nástrojů pro úpravy, od ořezávání až po přidávání efektů.
  • Možnosti exportu – Ujistěte se, že software pro úpravu videa, který si vyberete pro svůj Chromebook, nabízí více možností exportu a formátů souborů. Možná budete muset exportovat své projekty s jinými zařízeními a weby sociálních médií v různých formátech, abyste neohrozili kvalitu
  • Cena – Cena je jedním ze základních faktorů, které musíte hledat. Než začnete uvažovat o jakémkoli softwaru, zkontrolujte jeho cenu a udělejte si demo (pokud je k dispozici), abyste pochopili jeho výkon a hodnotu. Investujte do softwaru pouze tehdy, pokud je to v rámci vašeho rozpočtu a pokud jeho výkon ospravedlňuje vaše potřeby a jeho cenu.

Shrnutí

Úpravy poutavého a atraktivního videa mohou být hektické, bez ohledu na vaše zařízení. V důsledku toho je vždy nejlepší mít k tomu spolehlivý software. Proto jsem dnes v tomto blogu zmínil nejlepší software pro efektivní úpravu videa na vašem Chromebooku. Dále jsem také zmínil funkce, které musíte zvážit před výběrem softwaru pro úpravu videa pro váš Chromebook.

Dále se podívejte na některé z nejlepších kurzů úpravy videa, abyste si vylepšili své editační dovednosti.

x