Vytvořte si účet hosta na svém iPhone pomocí režimu hosta

Funkce Kids Zone ve Windows Phone 8 jistě ukázala, že na trhu je místo pro mobilní platformy, které nabízejí více uživatelských účtů, stejně jako stolní zařízení. Při mnoha příležitostech může být neslušné odmítnout někomu dát svůj smartphone, ale ještě drzejší se zdá být neustále zkoušet a sledovat, co s ním dělá. Jediným způsobem, jak se v takových situacích uklidnit, by bylo vytvoření určitého účtu hosta na vašem zařízení. Pro iOS jsme se dříve zabývali vylepšením pod názvem iPrivacy, které vám umožňuje omezit přístup k aplikacím nainstalovaným na vašem iPhone. GuestMode je nový tweak pro iOS 7, který je založen na stejném principu, ale jeho použití je mnohem intuitivnější. Při pokusu o nastavení nebudete zmateni nesčetnými možnostmi konfigurace a celá věc je připravena začít pracovat hned poté, co si vyberete aplikace a funkce, které považujete za bezpečné pro prohlížení cizích lidí.

GuestMode nabízí spoustu způsobů, jak povolit alternativní uživatelský účet. Většina těchto metod je založena na gestech, což je důvod, proč je vyladění závislé na aktivátoru (nainstalovaném automaticky s GuestMode). Některé ze způsobů, jak lze GuestMode spustit, zahrnují přejetí prstem po obrazovce pro zadání přístupového kódu (jako byste to udělali na zamykací obrazovce), přidání vyhrazeného tlačítka na zamykací obrazovku pro toto vylepšení nebo přiřazení gesta aktivátoru. Chcete-li utěsnit všechny konce s ohledem na soukromí, toto vyladění vám umožní vložit heslo do režimu hosta, nezávisle na přístupovém kódu zamykací obrazovky.

Kromě omezení přístupu k aplikacím lze režim GuestMode použít také k rozhodování o dalších oprávněních. Je možné zablokovat přístup k Oznamovacímu centru, Ovládacímu centru, Přepínači aplikací, Siri, Kiosku a vyhledávání Spotlight. Aby byl GuestMode ještě důkladnější, umožňuje uživatelům omezit funkce, jako je zabíjení aplikací, prohlížení adresáře z číselníku a zkratky Control Center.

Všechny tyto funkce mají své vlastní přepínače v nabídce GuestMode, která je přidána do aplikace Nastavení. Chcete-li vybrat aplikace, které by měly zůstat přístupné v režimu GuestMode, jednoduše přejděte do části „Povolené aplikace“, kde jsou uvedeny systémové aplikace i aplikace třetích stran.

GuestMode nenarušuje uspořádání ikon na vašem Springboardu. Vyladění pouze zešedne ikony a složky, ke kterým nelze v GuestMode přistupovat, a klepnutí na ně nepřinese žádné výsledky. Chcete-li ukončit režim hosta, jednoduše zamkněte zařízení a poté jej odemkněte obvyklým způsobem.

GuestMode je kompatibilní s iOS 7, stojí 0,99 $ a je k dispozici v repozitáři BigBoss v obchodě Cydia.