Vzdálená podpora zařízení vašich zaměstnanců a zákazníků pomocí Zoho Assist

Servis počítačů zákazníků nebo zaměstnanců na místě je zastaralý a při rozšiřování vašeho podnikání není proveditelný.

Software pro vzdálenou plochu bezproblémově spojuje technika a zákazníka. Zoho Assist je trendový nástroj vzdálené podpory založený na cloudu, který byste měli vyzkoušet.

Trh nástrojů pro vzdálenou počítačovou podporu neustále roste, protože stále více společností přijalo kulturu práce z domova. Fortune Business Insights předpovídá, že tržní kapitalizace takových nástrojů vzdálené technické podpory vzroste z 2,27 miliardy $ v roce 2022 na 7,22 miliardy $ do roku 2029.

Taková fenomenální míra růstu o 18 % je možná, protože startupy, jednorožci, malé a střední podniky a nadnárodní společnosti důvěřují vzdálené podpoře pro jakékoli potřeby správy IT. V současné době také vývojáři hardwaru rozšiřují vzdálenou podporu svým zákazníkům. A aby toho nebylo málo, většina vývojářů počítačového softwaru a mobilních aplikací také spoléhá na vzdálenou podporu.

Vzhledem k tomu, že podpora vzdálené plochy se stala klíčovým sektorem služeb, nemůžete se spoléhat jen na jakékoli nástroje pro vzdálené sdílení obrazovky. Potřebujete si pořídit aplikaci, která zabezpečí zákaznická data a zároveň usnadní technickou podporu. Při kontrole tohoto nástroje čtěte dále a zjistěte, jak může být Zoho Assist vaší aplikací pro vzdálené plochy.

Co je Zoho Assist?

Zoho Assist je softwarový balíček pro vzdálenou plochu nasazený v cloudu. Umožňuje vám propojit počítač nebo mobilní telefon s klientským zařízením, jako je Windows, Linux, macOS, iPad, iPhone a Android pro technickou podporu. Aplikace vytváří end-to-end šifrované spojení, takže špatní herci nemohou zasahovat, když podporujete zákazníka nebo zaměstnance.

Nástroj má specializované podpůrné moduly pro bezobslužný přístup, vzdálenou podporu, asistenci prostřednictvím živé kamery atd. Můžete tedy provádět servis na počítači zákazníka, když není poblíž, za předpokladu, že s vaší službou souhlasí.

Kromě toho může tým správy IT opravovat pracovní stanice, instalovat aktualizace nebo zálohovat systém, když obchodní tým nepracuje, což zvyšuje celkovou produktivitu.

Když už mluvíme o grafickém uživatelském rozhraní (GUI), nástroj je ultralehký a nabízí cloudové a samostatné nasazení. Pro přehlednost je nástroj dodáván ve třech různých balíčcích, a to:

#1. Vzdálená podpora

Jedná se o plugin vzdálené podpory pro koncové uživatele, kteří obdrží servis od technika. Pracovník technické podpory musí poslat odkaz na tento nástroj cílovému klientovi, aby mohl nabízet služby vzdáleně. Je k dispozici pro Windows, iOS a Android.

  5 nových programovacích jazyků, které byste měli znát

#2. Bezobslužný přístup

Bezobslužný přístup je samostatná aplikace pro zákazníky, kteří chtějí spravovat svůj domácí počítač, pracovní notebook a osobní smartphone z jedné intuitivní aplikace. Kromě tradičních výpočetních zařízení může uživatel ovládat také programovací zařízení Raspberry Pi.

Vývojáři Zoho Assist zpřístupnili nástroj pro několik platforem, jako je Linux, macOS, Android, Windows a Raspberry Pi.

#3. Verze pro technika

Software pro vzdálenou plochu technika je dodáván s bezobslužným přístupem a modulem vzdálené podpory pro podporu na vysoké úrovni. Vedoucí technické podpory může například iniciovat nové zákaznické relace nebo se s jeho svolením připojit k zařízení stávajícího klienta.

Vzdálená podpora může také spojit probíhající relaci podpory s jiným odborníkem, řekněme, pracovníkem úrovně 2, který má více odborných znalostí než agent v první linii. Aplikace je také dostupná pro většinu operačních systémů pro počítače a chytré telefony.

Kromě výše uvedených nástrojů Zoho také spustilo rozšíření pro Google Chrome, konkrétně Zoho Assist – FREE Remote Support Tool. Je vhodný pro osobní domácí použití, pokud budete někdy potřebovat pomoci netechnickému členovi rodiny s řešením problémů s počítačem nebo chytrým telefonem. Rozšíření má bezplatné i placené funkce, takže si vyberte tu, která vyhovuje vašim potřebám.

Také, pokud si někdy budete potřebovat stáhnout aplikaci Zoho Assist z App Store nebo Google Play, okamžitě najdete dvě různé aplikace. Jak jejich názvy napovídají, pokud potřebujete technickou pomoc, měli byste nainstalovat Zoho Assist – zákazník aplikace. Naopak, pokud jste technik, měli byste dostat Zoho Assist – Vzdálená plocha na vašem smartphonu.

Funkce vzdálené plochy Zoho Assist

Zoho Assist si klade za cíl nabízet bezproblémovou technickou podporu pro zaměstnance a zákazníky prostřednictvím řady funkcí a softwarových technologií pro vzdálenou plochu. Níže naleznete funkce této aplikace, které z ní činí preferovaný podpůrný nástroj pro Merck, OnePlus, Hitachi, TATA ELXSI, Radisson Blu atd.

#1. Vzdálená podpora

Vzdálená podpora je základní funkcí Zoho Assist, která slouží různým klientům, jako jsou poskytovatelé spravovaných služeb (MSP), správci IT podniků a agentury počítačové technické podpory. Tato funkce umožňuje vašim agentům spojit se se zákazníkem přes internet a nevyžaduje žádnou předchozí instalaci nástroje ze strany zákazníka.

Během vzdálených relací můžete využít následující funkce, abyste na své zákazníky udělali dojem:

 • Bezpečně přenášejte opravy, aktualizace, software a dokumenty.
 • Vestavěná chatová relace udržuje zákazníka a technika ve spojení.
 • Udělejte svou značku důvěryhodnou tím, že budete zařízení klientů obsluhovat prostřednictvím videa a hlasu.
 • Restartujte zařízení a přistupujte k nim v nouzovém režimu bez jakýchkoli potíží.

#2. Bezobslužný vzdálený přístup

Pokud jste agentura poskytující IT služby, která slouží mnoha podnikům, měli byste tuto funkci využít. Kromě toho tým IT help desk entit na podnikové úrovni používá tuto funkci k obsluze serverů, pracovních stanic a kapesních zařízení.

  Jak zjistit, zda se váš MacBook nabíjí

Pro podporu nesledovaných zařízení můžete nakonfigurovat velké množství zařízení jednoduchým nastavením domény a distributora. Všechny podporované miniaplikace připojené k této doméně budou automaticky spadat pod váš nástroj Zoho Assist.

Další pozoruhodné dílčí funkce, které vám pomohou spravovat mnoho skupin pracovních počítačů, jsou:

 • Nakonfigurujte přístup k systému, instalujte aplikace a pojmenujte pracovní stanice.
 • Wake on LAN pro ovládání offline zařízení.
 • Přístup k systémovému softwaru na vysoké úrovni, jako je Správce úloh, Windows Terminal, PowerShell, Správce zařízení a Správa tisku.

Agentury technické podpory mohou také využít funkci bezobslužného vzdáleného přístupu k obsluze vracejících se zákazníků. Z důvodu bezpečnosti klienta Zoho Assist zobrazí obrazovku potvrzení relace na základě souhlasu.

#3. Sdílení obrazovky

Vzhledem k tomu, že software pro vzdálenou plochu jsou v podstatě aplikace pro sdílení obrazovky, není logické používat pro sdílení obrazovky na schůzkách jiné nástroje třetích stran. Zoho Assist vám poskytne modul zdarma, když získáte originální podpůrný software pro stolní počítače. Dodává se také s inovativním režimem prezentujícího změn, který umožňuje účastníkovi sdílet jeho obrazovku jediným kliknutím.

Mezi další užitečné funkce sdílení obrazovky patří:

 • Použijte sdílení obrazovky jako virtuální tabuli s technologií poznámek na obrazovce.
 • Vytvářejte zprávy o týmových schůzkách.

#4. Bezpečnostní

Zoho Assist chrání veškerý datový provoz pomocí 256bitového šifrování AES. Využívá také Secure Sockets Layer (SSL) pro připojení server-klient. Vzhledem k tomu, že všechna data v klidu nebo během přepravy jsou chráněna kryptografickým šifrováním, špatní herci se nemohou šťourat a ukrást osobní data.

Další bezpečnostní funkce pro ochranu zákazníků a firmy jsou:

 • Dvoufaktorová autentizace, která zabraňuje neoprávněnému přístupu k zařízení.
 • Auditujte podniková zařízení pomocí prohlížeče Action Log Viewer.
 • Nativní brána firewall a antivirus zařízení aplikaci okamžitě rozpozná.

Výhody Zoho Assist

#1. Pro zákazníky

 • Získejte snadno technickou podporu od poskytovatelů internetových služeb, výrobců počítačů a vývojářů softwaru.
 • K ovládání aplikace nejsou potřeba žádné předchozí technické zkušenosti, protože nemusíte nic dělat. O relaci se postará agent technické podpory.
 • Získejte bezplatný nástroj pro vzdálenou správu zařízení pro domácí a osobní použití.

#2. Pro zaměstnance

 • Pracujte bez obav na firemních pracovních stanicích s vědomím, že tým podpory IT vám může snadno pomoci prostřednictvím Zoho Assist.
 • Není třeba plýtvat produktivní pracovní dobou, protože po skončení směny může správa IT vaší společnosti obsluhovat vaše zařízení na dálku.

#3. Pro firmy

 • Startupy a malé firmy mohou spravovat a obsluhovat firemní zařízení z jedné jednoduché aplikace, čímž šetří náklady na další IT nástroje.
 • Podporujte své zákazníky ve venkovských a městských oblastech, kde je dostupný internet. Není třeba platit statnou dopravu a denní příspěvky terénním technikům.
 • Nákladově efektivní a ziskový nástroj pro podporu milionů zákazníků po celém světě. Tento nástroj se snadno spouští na počítačích nižší třídy, čímž šetří náklady na pracovní stanice.
  Oprava Aktuálně nelze odeslat vaši zprávu v aplikaci Outlook Mobile

#4. Pro podniky

 • Označte aplikaci logem vaší společnosti a barevnými paletami, které jí dodávají nativní vzhled.
 • Konfigurace přístupů zaměstnanců k firemním zařízením v reálném čase vám umožní řešit složité situace vyžadující změny přístupu uživatelů v reálném čase.
 • Získejte jednotné přihlašování založené na standardu SAML 2.0, které většina podniků potřebuje ke splnění podnikových zásad zabezpečení.

Zoho Assist Alternatives

#1. GoToMyPC

GoToMyPC je další software pro vzdálenou plochu, na který se můžete spolehnout. Je to v podstatě nástroj pro sdílení obrazovky pro podporu PC a smartphonu s obsluhou nebo bez obsluhy. Dále nástroj využívá Bitdefender‚s API, které nabízí antivirovou službu GoToMyPC pro počítače, které instalují nástroj vzdálené podpory.

Na rozdíl od Zoho Assist vám neumožňuje používat žádné cloudové aplikace pro relaci podpory. Místo toho vyžaduje, aby zákazník a technik instalovali samostatné nástroje pro usnadnění podpory.

#2. TeamViewer

TeamViewer je již dlouho nezpochybnitelným lídrem v oblasti softwaru pro vzdálenou plochu, dokud se trh nerozrostl a jeho konkurenti nenasadili špičkové technologie. Přestože se jeho tržní kapitalizace zmenšila, mnoho zákazníků, týmů IT služeb a agentur zákaznické podpory dává přednost TeamVieweru před ostatními kvůli jeho povědomí o značce.

Nabízí připojení ke vzdálené ploše s přítomností klienta nebo bez něj. Také můžete obsluhovat jakékoli zařízení z jakéhokoli počítače nebo smartphonu. Ale háček je v tom, že vy a váš zákazník musíte nainstalovat samostatný software. Pokud tedy dáváte přednost cloudovým aplikacím, TeamViewer nemusí být to pravé.

Slova na závěr 💻

Recenze nástroje vzdálené podpory Zoho Assist měla přinést jasnou zprávu, že je to nástroj, který stojí za to vyzkoušet, pokud před všechno ostatní dáte zabezpečení dat zákazníků, soukromí, pohodlí a pokročilé technologie.

Kromě toho tento nástroj přináší cenově dostupné balíčky vzdálené podpory pro malé týmy a možnosti škálování, pokud sníte o tom, že se stanete IT gigantem. Vyzkoušejte to před dokončením svého rozhodnutí pořídit si nejlepší nástroj vzdálené podpory pro vaši firmu.

x