Whistle Kamera poslouchá zvukový signál a pořizuje obrázek

Co kdybyste mohli pořídit snímek pomocí telefonu Android, aniž byste museli stisknout spoušť nebo stisknout jednu z kláves? Pokud si myslíte, že se jedná o trik spouštěný časovačem, zamyslete se znovu. Whistle Camera – Selfie & More je aplikace pro Android, která se aktivuje pískáním; zaostříte na předmět, zahvízdáte a aplikace pořídí snímek. Můžete nastavit časovač a píšťalka jej aktivuje. Případně můžete vždy stisknout tlačítko spouště nebo stisknout tlačítko pro zvýšení hlasitosti a pořídit snímek pomocí aplikace, která může k pořizování snímků používat přední i zadní fotoaparát vašeho telefonu.

Než se pustíme do podrobností, možná se sami sebe ptáte, proč byste chtěli fotit pomocí písknutí. Výchozí aplikace fotoaparátu vyhrazuje tlačítka pro zvýšení/snížení hlasitosti pro pořízení snímku, tak proč je potřeba tento příkaz? Odpovědí jsou nervózní obrázky. Při focení telefonem je těžké udržet pevnou ruku a pro lidi s většími přístroji je to složitější.

Po zaostření na objekt můžete pohybem prstů za účelem stisknutí tlačítek hlasitosti nebo tlačítka spouště způsobit ztrátu zaostření objektu nebo roztřesený obraz. Co výrazně snižuje chvění, je používat k držení zařízení obě ruce, nebo si můžete jednu paži přeložit na hrudník a druhou si na ni položit při ostření, ale jak potom pořídíte snímek? „…možná jen zapískat.“ Ty umíš pískat, ne…“

Spusťte aplikaci a vydejte nejslabší pískání, které můžete zvládnout. Na vašem telefonu se objeví hrachová píšťalka, která ukazuje, že vás aplikace slyšela, a pořídí se obrázek.

Časovač můžete nastavit klepnutím na hodiny a vícenásobným klepnutím na prodloužení doby zpoždění

Aplikace za vás odpočítává časovač na obrazovce vašeho telefonu. Pro přiblížení nebo oddálení můžete použít posuvník v horní části. Klepnutím a podržením na obrazovce zaostříte fotoaparát na konkrétní část a zapnete nebo vypnete blesk. Vzhledem k tomu, že se aplikace propojuje také s přední kamerou, můžete nastavit časovač a použít jej k pořízení pěkného selfie.

Pokud máte pocit, že aplikace je příliš citlivá na zvuk a fotí v reakci na sebemenší vrzání z vaší židle nebo podlahových prken, můžete citlivost aplikace na pískavý zvuk spravovat. Klepněte na tlačítko ozubeného kolečka a v nabídce, která se objeví, vyberte, jak citlivou aplikaci chcete mít, a nastavte rozlišení obrázku.

Název aplikace naznačuje, že to bylo určeno pro pořizování dobrých selfie, ale jde ještě dále a naznačuje, že můžete telefon používat jako palubní kameru a pořizovat snímky, aniž byste museli sundat ruce z volantu. Jedinou chybou, kterou jsme zaznamenali, bylo, že pokud aplikaci neexistujete a přepnete displej do režimu spánku, aplikace se zhroutí.

Stáhněte si Whistle Camera – Selfie & More z obchodu Google Play

[via XDA Developers Forum ]