Windows 11 Hacked a Immersive View Map Google je online

Ahoj! 🙋Dnes pro vás máme následující aktualizace! 📣

OpenAI připojuje ChatGPT k internetu

Zdá se, že Open AI zůstane ještě chvíli ve zprávách a oznámí řadu nových vylepšení.

V rámci nejnovějšího vývoje OpenAI oznámila začlenění zásuvných modulů pro ChatGPT, které zvyšují schopnosti robota tím, že mu za určitých okolností umožňují přístup k externím znalostním bázím a databázím, včetně internetu.

Služba je aktuálně ve stavu Alpha a je přístupná uživatelům ChatGPT a vývojářům na čekací listině. OpenAI uvádí, že zpočátku poskytne přístup ke svému prémiovému plánu ChatGPT Plus malému počtu vývojářů a předplatitelů, než rozšíří přístup k API ve větším měřítku.

Plugin pro prohlížení webu OpenAI umožňuje ChatGPT shromažďovat informace z celého webu a odpovídat na různé otázky. Plugin používá vyhledávací API Bing ke shromažďování obsahu z internetu a odkazování na ty adresy URL, které navštívil při vytváření odpovědi.

  Oprava Roblox se neinstaluje ve Windows 10

Zároveň blog také citoval, že chatbot s webovým přístupem je riskantní vyhlídka. Rizikové v tom smyslu, že se ChatGPT může zapojit do různých nepříznivých akcí, jako je rozesílání spamu a phishingových e-mailů a dalších zavádějících informací. Aby tomu zabránila, uvedla, že Open AI zavedla několik opatření k zastavení takových aktivit.

Kromě webového pluginu byl od OpenAI zpřístupněn také interpret kódu pro ChatGPT, který lze použít k řešení matematických problémů, analýze a vizualizaci dat a převodu souborů mezi různými formáty.

OpenAI pozvalo některé z významných společností, aby vytvořily své pluginy, které uvedou jejich seznam, jsou Expedia, FiscalNote, Instacart, KAYAK, Klarna, Milo, OpenTable, Shopify, Slack, Speak, Wolfram a Zapier.

Pokud máte zájem, můžete se přidat do čekací listiny Open AI.

Windows 11, Tesla, Ubuntu a macOS napadeny na Pwn2Own 2023

Budete překvapeni, když si přečtete, že špičkové produkty, včetně Apple macOS, Microsoft Windows 11, Microsoft SharePoint, Ubuntu Desktop, Tesla Gateway, Adobe Reader a Oracle VirtualBox, byly napadeny hackerskou soutěží Pwn2Own Vancouver 2023.

  Oprava Systém Windows nemá dostatek informací k ověření tohoto řešení certifikátu

Špičkoví elitní hackeři prokázali své špičkové dovednosti a nabourali se do předních světových produktů. Celková cena udělená v první den byla 375 000 $.

Trend Micro Zero-Day Initiative (ZDI), fungující od roku 2005, pořádá každoroční hackerskou soutěž Pwn2Own. Obsahuje soutěže mezi některými z nejlepších hackerských týmů využívajících nedávno neobjevené „zero-day“ exploity proti sobě a předem určené technické cíle.

Tito zero-day hackeři rychle nahlásí každou zjištěnou zranitelnost prodejci, který pak vydá záplaty k vyřešení problému.

Obrázek níže ukazuje, kdo a co byl hacknut první den Pwn2Own Vancouver 2023.

Imerzivní zobrazení Map Google je pro některé uživatele dostupné

A konečně Google zavádí imerzivní zobrazení Map Google ve vybraných městech, jako je Londýn, Los Angeles, New York, San Francisco a Tokio, a pro vybrané uživatele.

„Pohlcující pohled“ na dlouho očekávané Mapy Google. Tato funkce je kombinací 2D obrazu a technologie 3D renderingu spojeného s umělou inteligencí, aby vytvořily zážitek z plavby po městě.

  Jak odebrat přepínač jazyků z hlavního panelu Windows 11

Google oznámil funkci pohlcujícího zobrazení v loňském roce a nyní je k dispozici na vybraných místech, jako je Londýn, Los Angeles, New York, San Francisco a Tokio.

Je to zcela nová metoda prozkoumávání lokace, která ve vás vyvolává dojem, že už tam jste. Bohatý digitální model světa je vytvořen pomocí AI a vylepšení počítačového vidění, které spojují miliardy Street View a leteckých snímků.

Navíc přidává užitečné detaily, jako je počasí, provoz, hustota místa atd. Google k vytvoření těchto realistických scénářů používá pole neuronového záření (NeRF), špičkovou metodu umělé inteligence, která převádí 2D obrázky na 3D reprezentace.

Google dokonce plánuje v nadcházejících měsících nabízet živý náhled v interiéru na více než 1000 dalších letištích, nádražích a nákupních centrech v Barceloně, Berlíně, Frankfurtu, Londýně, Madridu, Melbourne, Paříži, Praze, So Paulu, Singapuru, Sydney, a Taipei.

Další aktualizace najdete v naší kategorii Nejnovější technologie.

x