Zabraňte systému Windows 10, aby umožnil vašim přátelům používat vaši WiFi


Přátele rozdělujeme do kategorií; přátelé z práce, přátelé ze školy, přátelé pomozte mi se stěhováním, přátelé přijďte na svatbu, pracujeme spolu a nesnáším vás nejméně přátelé, přátelé na Facebooku a přátelé, sdílíme naši WiFi s. Tato poslední kategorie je pravděpodobně ta, ve které je nejméně lidí. Je to privilegovaná skupina lidí a Microsoft si myslí, že byste ji měli rozšířit. Windows 10 se rozhodl sdílet vaše heslo WiFi s vaší sítí přátel pomocí funkce nazvané WiFi Sense. Sdílí vaši síť s lidmi přidanými do Outlooku, Facebooku a vašich kontaktů Skype. Výchozí chování systému Windows 10 je poskytnout těmto lidem přístup k vaší sdílené síti WiFi. Zde je návod, jak můžete zabránit tomu, aby se to stalo.

  Jak vysílat zvuk mikrofonu do reproduktorů v systému Windows 10

Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte do skupiny nastavení Síť a internet. Na kartě WiFi klikněte na Spravovat nastavení WiFi. Zobrazí se možnost „Pro sítě, které vyberu, sdílet je s mými“ a poté následuje seznam skupin kontaktů, se kterými bude vaše WiFi sdíleno pro vybraná připojení. Zrušte zaškrtnutí každého z uvedených skupin kontaktů.

Abyste byli extra v bezpečí, měli byste pravděpodobně také vypnout možnost „Připojit k sítím sdíleným mými kontakty“, abyste nebyli připojeni k síti sdílené kontaktem, protože existuje možnost, že připojení nebude bezpečné. Takto se v podstatě odhlásíte z WiFi Sense a funguje to za předpokladu, že k vaší síti není připojeno žádné jiné zařízení s Windows 10. Pokud existuje, každé z těchto zařízení se musí odhlásit ze sdílení WiFi. Pokud se nemůžete obtěžovat prováděním změn v jednotlivých systémech, můžete provést malou změnu ve svém routeru. Otevřete administrativní panel routeru a na konec jeho názvu (bez uvozovek) přidejte „_optout“. To říká, že WiFi smysl má toto připojení ignorovat bez ohledu na to, zda je zařízení se systémem Windows 10 v této síti ochotno jej sdílet.

  Jak přidat systémový široký ekvalizér do Windows 10

Jak sdílet WiFi připojení pomocí WiFi Sense

Pokud máte náladu na sdílení, Windows 10 vám umožní vybrat, která připojení otevřete svým kontaktům pro sdílení. Ve stejném okně přejděte dále dolů a vyberte síť, kterou chcete sdílet. Klikněte na tlačítko Sdílet a zadejte pro něj heslo. Samotné heslo není sdíleno s vašimi kontakty. Před odesláním je zašifrováno a oni jej nemusí zadávat, aby se mohli připojit ke sdílené síti.

x