etechblog

Zapojte se více pomocí obchodní komunikace Vonage

Vonage aktivuje konverzace a nabízí jednotnou komunikaci prostřednictvím hlasu, SMS, týmových zpráv, faxu, sociálních sítí a schůzek pro malé a středně velké společnosti.

Malé a střední podniky tráví značnou část svého času a zdrojů snahou o budování své značky prostřednictvím sdělení přizpůsobených jejich cílovým trhům.

Ať už jde o interní komunikaci pro budování vztahu mezi zaměstnanci, manažery a externími týmy nebo její silná a jasná sdělení o značce, zákaznických službách a strategii, jsou nezbytné správné nástroje pro usnadnění efektivní komunikace.

Kromě toho, že dobrá komunikační platforma je zásadní pro pověst podniku a ziskovou marži, poskytuje nástroje pro řízení a produktivitu podnikání, které mohou pomoci společnosti fungovat efektivněji.

Pokud taková komunikace zahrnuje levné telefonní hovory kdekoli na světě, jsou internetové nástroje vhodnější než zastaralé pevné linky.

Zde vstupuje do hry protokol Voice-over-internet (VoIP). Tento článek zkoumá, co můžete od Vonage Business Communications očekávat ohledně funkcí správy hovorů, nákladů a integrace softwaru. Porovnáme také Vonage s dalšími oblíbenými VoIP řešeními.

Úvod

Vonage Business Communication (VBC) je cloudové řešení telefonních služeb, které nabízí jednotné funkce hlasu, videa a zpráv. Pro podniky, které jsou technicky zdatné, umožňuje Vonage přizpůsobitelnou komunikaci pro jejich specifické obchodní potřeby.

Aplikace také integruje funkce, jako je ID volajícího, konferenční hovory, četné integrace a směrovací funkce, jako je víceúrovňový automatický telefonní systém.

Kromě toho, že uživatelům nabízí neomezené volání a SMS zprávy, je Vonage for business také kompatibilní s desktopovými aplikacemi Microsoft a Mac, operačními systémy Google, Android a Apple iOS.

Vonage se může pochlubit funkcí práce odkudkoli, která nabízí bezplatné mobilní aplikace pro Android a iOS, což znamená, že zaměstnanci společnosti mohou mít stále plný přístup k telefonnímu systému, ať už pracují od svého stolu, doma nebo jinde.

Vonage se v současnosti řadí mezi přední VoIP služby a integruje se se softwarem jako Google Workspace a Microsoft Teams a systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM), jako je Hubspot CRM a Salesforce.

Stáhnout Vonage: iOS | Android

Klíčové vlastnosti

Jak je uvedeno na webu, web Vonage Business Communication uvádí 40+ přizpůsobitelných obchodních funkcí dostupných pro různé platební plány.

Flexibilní funkce VoIP společnosti, které lze snadno integrovat s dalšími komunikačními nástroji, jsou navrženy tak, aby umožňovaly interní i externí komunikaci. Některé funkce, které z něj dělají vynikající volbu pro každého, kdo provozuje malý nebo středně velký podnik, zahrnují následující:

#1. Sjednocená komunikace

VBC nabízí platformu sjednocené komunikace (UC), která usnadňuje spolupráci mezi členy týmu a poskytuje zákazníkům tu nejlepší zkušenost.

Jeho základna VoIP usnadňuje nasazení, přizpůsobení a používání než běžná telefonní linka. Díky funkci práce odkudkoli mohou týmy snadno přistupovat k funkcím a službám VBC odkudkoli, pokud mají internet prostřednictvím mobilní aplikace nebo připojení k počítači.

#2. SmartWAN

Software-Defined Wide Area Network (SD-WAN) je jedinečná funkce, která nabízí polarizaci šířky pásma, prevenci zahlcení, optimalizaci firewallu, šifrování a statistiky výkonu.

Tento životně důležitý nástroj podporuje SmartWAN, který zaručuje optimální kvalitu hovorů a videa a zároveň minimalizuje narušení služeb.

Technologie HD-WAN poskytuje flexibilní a cenově dostupnou hybridní síť ideální pro malé podniky, které využívají cloudové nástroje a služby, zatímco její funkce SmartWAN identifikuje více než 2 000 aplikací.

  Vždy si uvařte perfektní šálek čaje s časovačem, abyste to měli správně

#3. Mobilita a funkce Omni Channel

VBC umožňuje uživatelům spravovat jejich týmovou nebo zákaznickou komunikaci napříč zařízeními pomocí mobilních a desktopových aplikací založených na VoIP. Uživatel se může připojit ke třem telefonům, např. kancelářskému stolnímu telefonu, softwarovému telefonu přes notebook nebo smartphone a stolnímu telefonu doma.

To umožňuje týmům a zákazníkům nadále přijímat informační zprávy bez ohledu na umístění.

#4. Volejte Flip

Vonage Business Communication nabízí funkci správy hovorů, která zákazníkům umožňuje kontaktovat firmu i na cestách. Systém je navržen tak, aby posílal zvukové a vizuální záznamy hlasové pošty do vyhrazené e-mailové schránky.

Mezi další funkce patří směrování hovorů, přesměrování hovorů nebo integrace mobilních telefonů, což zajišťuje, že vaše týmy mohou přijímat zprávy, včetně faxů, hlasových zpráv a textových zpráv.

#5. Nástroj pro týmovou spolupráci a produktivitu

Velké množství nástrojů pro spolupráci a produktivitu, které podniku umožňují zpracovávat konverzace s klienty, umožňuje Vonage Business Communication nastavit skupiny hovorů, které obsahují více rozšíření pro přesměrování hovorů.

Nadřízení mohou tento nástroj použít k monitorování hovorů, šeptání členovi týmu nebo dokonce k vloupání, když je to nutné.

Nástroje pro spolupráci VBC také umožňují uživatelům posílat zprávy členům týmu soukromě nebo vytvářet specifické skupiny v rámci týmů a oddělení. Platforma poskytuje chytrá čísla, která můžete použít k přizpůsobení jakéhokoli cloudového nástroje tak, aby odpovídal konkrétním telefonním číslům souvisejícím s potřebami pracovního postupu.

Mezi další funkce spolupráce patří:

 • Přepis v reálném čase.
 • Programové směrování hovorů.
 • Pracovní postupy hlasu a zpráv.
 • Vlastní komunikační aplikace.
 • Povolení Chabota.
 • Integrace třetích stran.

Uživatelé mohou také využívat chytré funkce, jako jsou oznámení o hovorech, konferenční mosty, týmové zprávy, skupiny stránkování a schůzky Vonage.

#6. Softwarová integrace

Platforma VBC se připojuje k předním aplikacím třetích stran, včetně Google Workspace, Zoho a Zendesk, které uživatelům umožňují používat jejich balíčky v různých sítích.

Centrum aplikací Vonage Business Communication se může pochlubit nejméně 20 softwarovými integracemi třetích stran. Kromě výše uvedených základních integrací mohou prémioví a pokročilí předplatitelé přistupovat k aplikacím CRM, jako jsou Salesforce, Microsoft Dynamics a Bullhorn.

Ceny

Vonage Business Communication nabízí různé plány služeb podle potřeb uživatelů. Tři plány služeb jsou oceňovány pomocí měsíční sazby za uživatele, přičemž cena je relativně nižší, když máte více uživatelů.

Všechny servisní plány zároveň poskytují základní nástroje, které usnadňují týmové propojení a spolupráci. Další nabídky, jako je faxování bez papíru, bezplatná čísla atd., přicházejí s pokročilými plány.

Mobilní tarif Vonage

 • Nejlevnější plán začíná na 19,99 $ za uživatele měsíčně
 • Ideální pro podniky s maximálně 100 uživateli
 • Vstupní plán pro vzdálené týmy
 • Nabízí neomezené volání, textové zprávy a týmové zprávy
 • Skupinový chat umožňuje týmům zůstat v kontaktu odkudkoli s jakýmkoli zařízením

Prémiový plán

 • Začíná na 29,99 $ za uživatele měsíčně
 • Nejlepší pro týmy, které chtějí kombinovat mobilitu s IP stolními telefony
 • Ideální pro typické kancelářské prostředí, kde mohou zaměstnanci zůstat v kontaktu pomocí stolních telefonů a dalších zařízení
 • Víceúrovňový automatický spojovatel umožňující automatické přesměrování volajících
 • Nabízí přístup k vybranému CRM softwaru, jako je Zendesk, Salesforce, Sugar CRM, Zoho a mnoho dalších

Předběžný plán

 • Začíná na 39,99 USD za měsíc na uživatele a může se snížit na 34,99 USD za uživatele a měsíc pro týmy s 20 až 100 uživateli.
 • Všechny funkce tarifu Premium plus volání nebo vyzváněcí skupina, která směruje příchozí hovory na skupinu čísel
 • Vizuální přepisy hlasových zpráv směrované na e-mailovou adresu
 • Vyhrazený tým podpory, který vám pomůže s nastavením a registrací
  Jak vytvořit nové sekce pro seskupení kanálů ve Slacku

NB týmy s více než 100 uživateli musí kontaktovat přímo Vonage pro přesnou cenovou nabídku.

Výhody a nevýhody

Plusy Vonage 👍

Zkušební verze zdarma: Na rozdíl od jiných poskytovatelů služeb, kteří uživatelům neumožňují vyzkoušet před nákupem, Vonage nabízí 14denní zkušební období, aby se rozhodlo, zda je vybraný plán vhodný pro jejich týmy. Uživatelům, kteří zruší plán po 14denní zkušební verzi, je slíbeno úplné vrácení peněz bez otázek, pokud nebudou spokojeni.

Kvalita hovoru ve vysokém rozlišení: Vonage HD Voice optimalizuje kvalitu hovorů napříč všemi zařízeními pomocí kodeků pro rychlejší a lepší přenos dat než běžné standardy VoIP. Síť operátora Vonage se připojuje k předním operátorům se sídlem v USA, což znamená, že neexistují žádní zprostředkovatelé, kteří by mohli ovlivnit kvalitu hlasu.

Neomezené volání a SMS: Všechny tři plány mají standardní funkce, jako je neomezené volání a textové zprávy. Uživatelé nejsou vázáni na stolní telefony, ale mohou také volat a přijímat hovory pomocí chytrých telefonů, notebooků, stolních počítačů a tabletů. Díky tomu může kancelář snadno oslovit zaměstnance na cestách.

Bezplatné videokonference: Funkce Vonage Meetings dostupná pro stolní počítače a mobilní aplikace usnadňují virtuální schůzky, které mohou všichni členové týmu využívat prostřednictvím svých prohlížečů, aniž by museli cokoliv stahovat nebo instalovat. Účastníci si mohou prohlédnout řečníka kromě sdílení obsahu jediným kliknutím. Základní plán umožňuje schůzky až pro 16 účastníků, zatímco ty vyšší úrovně mohou pojmout až 100 uživatelů.

Snadné nastavení: Mít platformu VoIP znamená, že nemusíte nastavovat složité vybavení nebo najímat odborníky, abyste mohli začít. Vonage poskytuje plug-and-play IP telefony, které fungují kdekoli, pokud existuje vysokorychlostní internet pro uživatele, kteří se zajímají o staromódní způsob. Uživatelé si stačí stáhnout aplikaci a mohou okamžitě začít komunikovat se zaměstnanci a zákazníky.

Uživatelsky přívětivé rozhraní: Aplikace pro stolní počítače je navržena jednoduchým, systematickým a přímočarým způsobem, což znamená, že uživatelé se nemusí zapotit, když něco hledají.

Responzivní zákaznická podpora: Vonage provozuje vysoce závislý tým zákaznické podpory, který může nabídnout pomocnou ruku prostřednictvím telefonu, chatu nebo e-mailu. Firma poskytuje Vonage Support Plus, kompletní IT podporu začínající na 9,99 USD za uživatele měsíčně, což je mnohem levnější než zaměstnávání specializovaného týmu technické podpory. Vonage také podporuje komunitní fórum s komplexní znalostní základnou, kde mohou uživatelé získat odpovědi na téměř všechny výzvy, kterým mohou čelit.

Integrace: Plány Vonage vyšší úrovně umožňují uživatelům integrovat četné aplikace třetích stran tím, že navštívíte Moje aplikace v aplikaci Vonage. Mezi přední aplikace patří Slack, Oracle, Google G Suite, Clio, Bullhorn, ConnectWise, JobDiva, NetSuite a Microsoft 365.

Prvotřídní zabezpečení: Vonage nabízí end-to-end šifrování pro veškerou textovou komunikaci, což umožňuje správcům vytvářet pravidla pro ochranu nahrávek hovorů. Neexistuje žádný prostor pro infiltraci spammerů nebo podvodníků, kromě použití dvoufaktorové autentizace k odstranění podvodných uživatelů a ochraně zákazníků.

Total Uptime Guarantee: Společnost Vonage nastavila četné redundance, aby vyrovnala jakékoli šance na výpadek nebo problémy s konektivitou, což zaručuje téměř 100% kontinuitu hovorů. Platforma dokáže automaticky detekovat hovory přerušené problémy s připojením a okamžitě je přesměrovat na zadaná záložní čísla.

Nevýhody Vonage 👎

Nerafinované videokonference: Funkce Vonage Meetings funguje dobře pouze pro základní potřeby virtuálních schůzek. Nedostatek vestavěných videokonferencí nebo HD pro video a další pokročilé funkce jej staví na nižší piedestal než jeho konkurenti. Až 100 účastníků virtuálních schůzek může také omezit podniky s většími týmy.

Extra náklady na další funkce: Vonage je ideální pro uživatele, kteří potřebují pouze základní nástroje pro spolupráci a komunikaci, protože pokročilé funkce vás budou stát o něco více.

  Jak provést obnovu zpráv na Instagramu

Základní tarif nabízí omezené funkce: Mobilní tarif, jehož cena je podobná cenám některých konkurentů, nabízí mnohem méně funkcí než konkurence. Například nejlevnější plán RingCentral nabízí až 100 bezplatných minut měsíčně kromě neomezeného volání a textových zpráv. Ekvivalentní tarif společnosti Nextiva, i když je dražší, přichází s neomezeným hlasovým a videohovorem, více než 1 500 bezplatných minut a neomezeným bezpapírovým faxem.

Alternativy

VBC nabízí nezbytné minimum pro podniky s týmy, které mají zájem pracovat kdekoli z jakéhokoli zařízení. Je ideální pro malé a střední podniky, které hledají primární komunikační platformu pro spolupráci bez investic do dalšího drahého hardwaru.

Zatímco Vonage Business Communication nabízí cenově výhodné řešení, má několik omezení pro uživatele, kteří chtějí doplňky, jako jsou bezplatná čísla a hlasová schránka na textové zprávy, za které musí platit více. Pokud vaše firma potřebuje trochu víc, podívejte se, jak si VBC vede ve srovnání s několika konkurenty ve světě VoIP.

RingCentral

Přestože RingCentral existuje již od dob původních strojů PBX, nabízí telefonní systém VoIP pro různé typy podniků. Jejich platforma umožňuje uživatelům uskutečňovat a přijímat hovory a pořádat videokonference, kromě zasílání okamžitých SMS a MMS zpráv podobně jako u konkurenčních poskytovatelů sjednocených komunikačních služeb.

Funkce

 • V aplikaci lze snadno přepínat ze zvukového hovoru na videohovor
 • Široká škála integrací
 • Business SMS umožňuje uživatelům odesílat textové zprávy pomocí firemních čísel z počítačů nebo mobilních zařízení.
 • Video konference

I když RingCentral z větší části nabízí stejné funkce jako jiné platformy sjednocené komunikace a poskytovatelé VoIP, přidal některé prémiové funkce, které z něj dělají životaschopnou alternativu k VBC.

Nejlevnější plán RingCentral nemusí mít funkce, jako jsou videokonference, ale jeho možnosti, jako je DialPad, nahrávání hovorů a automatický operátor, více než činí.

Nextiva

Poskytovatel firemních telefonních systémů sjednocené komunikace a VoIP Nextiva je na trhu již nějakou dobu.

Stejně jako RingCentral zahrnuje jeho řada řešení telefonní hovory, zasílání zpráv a funkce videokonferencí. Upozorňujeme však, že Nextiva je prodejcem svých dvou populárních řešení, UCaaS4 a CCaaS. To často vede k potřebě větší interní podpory nebo konzistentních uživatelských zkušeností.

Funkce

 • Mezinárodní volání na základě VoIP za dostupné ceny
 • Týmový chat, který spojuje týmy pracující odkudkoli
 • Videokonference jeden na jednoho nebo týmové videokonference
 • Automatický operátor, který přijímá a řídí hovory

Za ceny v rozmezí od 17,95 USD za měsíc do 52,95 USD za uživatele za měsíc za prémiový plán se Nextiva dobře srovnává s VBC a její základnou zákaznické podpory. Základní plán společnosti Nextiva neposkytuje SMS/MMS, automatickou obsluhu, nahrávání videokonferencí ani přepisy hlasových zpráv.

Závěrečná slova

Vonage Business Communication je vynikající základní platforma pro cloudové řešení jednotné komunikace.

Platforma nabízí vynikající nástroje pro týmovou spolupráci a její komplexní mobilní aplikace funguje dobře pro členy týmu, kteří jsou stále v pohybu. Je také ideální pro uživatele se zájmem o cenově dostupné balíčky a dostupnost.

VBC zůstává životaschopné, pokud váš tým potřebuje řešení, které nabízí flexibilitu oproti škálovatelnosti. Uživatelé, kteří vyžadují další funkce, jako jsou skupiny hovorů a nahrávání hovorů na vyžádání, si mohou vybrat prémiové nebo pokročilé platební plány nebo si dokonce zakoupit další doplňkové funkce, aby zajistili, že dostanou funkce, které splňují jejich potřeby.

Ostatní poskytovatelé jako RingCentral a Nextiva s více nabídkami, pokud jde o funkce a integrace, mohou dobře fungovat pro týmy, jejichž podniky vyžadují více technických potřeb a další funkce.

Dále se můžete podívat na nástroje práce z domova (WFH) pro malé a střední podniky.

x