Získejte Google Now Detection klíčových slov v Apex, Nova, TouchWiz & Sense

Po vydání Androidu 4.4 KitKat na Nexus 5 se Google rozhodl upustit od spouštěče AOSP ve prospěch svého zcela nového spouštěče Google Now, který se vyznačuje těsnou integrací s Google Now, doplněný detekcí klíčového slova „OK Google“ pro správné spuštění hlasového vyhledávání Google Now. z domovské obrazovky, aniž byste se museli telefonu dotknout. Jakkoli je tato funkce úžasná, je omezena konkrétně na spouštěč Google Now a nefunguje s žádným jiným spouštěčem (včetně spouštěče AOSP) ani na KitKat. Pokud však používáte spouštěče Apex, Nova, Samsung TouchWiz nebo HTC Sense, můžete nyní získat podobnou hlasově aktivovanou funkci hlasového vyhledávání Google Now přímo na domovské obrazovce pomocí Active Searching od XDA-Developers Senior Member sam_0829.

Po instalaci aplikace musíte určit spouštěč pro aktivaci funkce detekce klíčových slov. Chcete-li to provést, spusťte Aktivní vyhledávání a přejděte přes nabídku do jeho Nastavení.

Jakmile tam budete, vyberte spouštěč podle svého výběru z Apex, Nova, TouchWiz a Sense. Můžete si také vybrat aktivační klíčové slovo z dostupných možností, které zahrnují ‚Wake Up‘ (výchozí), ‚Hey Buddy‘ a ‚Ahoj příteli‘ (bohužel zde prozatím není žádné ‚OK Google‘, možná kvůli omezením autorských práv). A konečně, offline rozpoznávání hlasu pro spouštění aplikací a volání atd. lze také přepnout z nastavení.

Jakmile máte vše nakonfigurováno podle svých představ, vraťte se zpět na hlavní obrazovku aplikace a klepnutím na velké modré tlačítko spusťte její službu. Aplikace má trvalé upozornění, aby nedošlo k jejímu zabití nebo pozastavení na pozadí, ačkoli aktivně naslouchá klíčovému slovu, pouze když jste na domovské obrazovce, aby se šetřila baterie. Pokračujte a vyslovte klíčové slovo, které jste vybrali; mělo by se zobrazit rozhraní hlasového vyhledávání Google Now. A při vyslovení bez připojení k Wi-Fi nebo datovému připojení se offline rozpoznávání hlasu spustí přesně podle očekávání.

V tuto chvíli je Active Searching k dispozici pouze u XDA-Developers jako APK, který si můžete nahrát do zařízení jako jakýkoli jiný APK. V bezplatné verzi, která je zde aktuálně k dispozici, jste omezeni na používání aplikace pouze s Apex Launcher a offline engine není k dispozici. Ačkoli vývojář plánuje do týdne přinést do Obchodu Play jak bezplatnou verzi, tak i plnohodnotnou darovanou verzi. Do té doby si hrajte s bezplatnou verzí tím, že přejdete na vlákno XDA přes odkaz níže.

Stáhněte si Active Searching APK z XDA-Developers