Získejte monitor šířky pásma a rychlosti sítě na hlavním panelu systému Windows

Pokud váš domácí internetový tarif není neomezený, nejste sami; časy neomezené šířky pásma jsou ve většině částí světa dávno pryč a měření dat se stalo běžnou praxí mezi poskytovateli internetových služeb kvůli zvýšené spotřebě šířky pásma uživateli. Pokud má vaše internetové předplatné měsíční kvótu, je vhodné si ji sami sledovat, abyste nepřekročili svůj měsíční datový limit. Také ne vždy dostanete rychlost, kterou vám slíbí váš ISP, a hlídat si to může být dobrý nápad, abyste zjistili, jestli se vám to vyplatí. Existuje několik nástrojů, které vám pomohou s oběma těmito úkoly, a NetTraffic je jeden program pro Windows, který vám pomůže sledovat vaše používání internetu v rámci široké řady síťových rozhraní.

Lehký nástroj má slušné a uživatelsky přívětivé rozhraní a při spuštění trvale sedí v oblasti systémové lišty. Po kliknutí na ikonu na systémové liště se zobrazí malé okno s grafem představujícím vaši aktuální rychlost internetu. Barevně označený vzor grafu vám umožňuje zkoumat a analyzovat rychlost stahování, nahrávání a kombinování. Graf se aktualizuje v reálném čase a automaticky odráží jakékoli datové špičky a výpadky.

Klepněte pravým tlačítkem myši na oznamovací ikonu NetTraffic a umožní vám otevřít kompletní statistickou zprávu z kontextové nabídky. Tento přehled vám umožní důkladně prozkoumat vaši historii využití dat. Karta Obecné umožňuje zobrazit dostupné informace podle roku, měsíce, dne a dokonce hodiny. Program sleduje vše, co souvisí s vašimi datovými přenosy. Můžete například snadno zkontrolovat celkový počet odeslaných a přijatých bajtů a celkovou dobu od aktivace síťového rozhraní. Zpráva je rozdělena na aktuální, průměrnou a prognózní část.

Klikněte na záložku Grafy / Tabulky a NetTraffic vám sdělí informace jiným způsobem. Zde můžete zobrazit a analyzovat informace týkající se určitých období. Vše, co musíte udělat, je zadat data „Od“ a „Do“ a program se postará o zbytek. Kromě toho můžete také kliknout a přetáhnout přes konkrétní časový rámec v grafu a vaše statistiky se změní na zvolené časové období.

Tento graf můžete také přizpůsobit z okna nastavení NetTraffic změnou barev a stylu, stejně jako vyladěním některých dalších užitečných možností na kartách Obecné a Graf.

NetTraffic funguje na Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8. Podporovány jsou 32bitové i 64bitové operační systémy.

Stáhněte si NetTraffic