Získejte snadné sdílení obrazovky Screenleap v Gmailu

Webová aplikace Screenleap, kterou jsme probrali v roce 2012, byla zábavná, jednoduchá a mnohem snadněji použitelná než většina ostatních řešení pro sdílení obrazovky, která jsme viděli. Intuitivní služba nevyžaduje absolutně žádnou instalaci, registraci nebo stahování softwaru pro vysílání vaší plochy ostatním. Pokud jste fanouškem této služby nebo jen hledáte snadný způsob, jak sdílet svou obrazovku s někým jiným, tato služba nyní nabízí rozšíření Chrome označené jako Screenleap for Gmail™, které přidává stejnou funkci sdílení obrazovky přímo do vašeho účtu Gmail pro snadné zahajování relací a zvaní ostatních prostřednictvím e-mailu. Podrobnosti po seskoku.

Pro ty, kteří to neznají, Screenleap je bezplatná online služba, která vám umožní sdílet vaši obrazovku s ostatními – jednotlivě nebo veřejně – zasláním malého odkazu nebo devítimístného kódu příjemci, který mohou jednoduše zadat na stránce a okamžitě začněte prohlížet svou aktivitu.

  Jak blokovat telefonní a FaceTime hovory na iPhone a iPad

Používání Screenleap pro Gmail je snadný a zábavný proces. Chcete-li začít, nainstalujte rozšíření do webového prohlížeče Chrome pomocí odkazu ke stažení uvedeného na konci tohoto příspěvku. Když po instalaci přejdete do svého účtu Gmail, všimnete si nové možnosti „Screenleap“ na liště nabídek v horní části. Kliknutím na toto tlačítko se otevře malé okno, ve kterém můžete kliknout na „Sdílet obrazovku“ a zahájit vysílání vaší aktivity na obrazovce.

Relaci Screenleap lze také spustit z okna Napsat zprávu v Gmailu a rychle zahájit relaci sdílení obrazovky a pozvat příjemce najednou. Chcete-li to provést, klikněte na zelené tlačítko sdílení obrazovky přidané do okna, jak je znázorněno na snímku obrazovky níže.

  Jak hrát Couch Co-Op v „Animal Crossing: New Horizons“ (s One Switch Console)

Bez ohledu na to, jak relaci zahájíte, vyskočí okno oprávnění Java Runtime; jednoduše klikněte na ‚Spustit‘ pro připojení k serverům Screenleap. Vytvoření aktivního připojení může trvat 20 sekund nebo déle.

Dále dostanete odkaz pro sdílení relace s ostatními, který můžete poslat tolika lidem, kolik chcete. Dalším způsobem sdílení relace je odeslání 9místného kódu, který lze zkopírovat do schránky a odeslat požadovaným příjemcům prostřednictvím e-mailu, rychlých zpráv nebo sociálních médií. Nejlepší na Screenleap, díky kterému se odlišuje od ostatních nabídek, je to, že ani odesílatel, ani příjemce se nemusí přihlásit ke službě, aby mohli zahájit relaci screenleap.

Po vytvoření relace se zobrazí okno se zeleným obdélníkem s měnitelnou velikostí. Výběrem libovolné z dostupných možností z rozbalovací nabídky můžete sdílet buď celou obrazovku, nebo pouze oblast viditelnou v obdélníku. Kliknutím na možnosti „Pozastavit sdílení“ nebo „Zastavit sdílení“ můžete relaci dočasně nebo trvale zastavit. Zobrazí se také počítadlo, které ukazuje počet lidí, kteří aktuálně sledují vaši obrazovku.

  Otestujte si svůj sluch s iPhonem a tichou místností

Takže až budete příště potřebovat s někým rychle sdílet svou aktivitu na obrazovce, vyzkoušejte Screenleap.

Nainstalujte Screenleap pro Gmail z Internetového obchodu Chrome