Zkontrolujte kompatibilitu systému pro Windows 11 pomocí aplikace Health Check

Windows 11 byl oficiálně oznámen. Bude to nějakou dobu trvat, než bude k dispozici stabilní verze, ale pro ty, kteří mají zájem a mají po ruce náhradní notebook, se můžete podívat na předběžnou verzi. Není jasné, zda upgrade z Windows 10 na Windows 11 bude zdarma nebo ne.

Aplikace Kontrola stavu Windows 11

Kompatibilita systému Windows 11

Microsoft má vydala seznam minimálních hardwarových požadavků spustit Windows 11. Nejsou příliš náročné, a to znamená, že většina systémů, na kterých je možné spouštět Windows 10, bude schopna spouštět Windows 11.

Tyto požadavky jsou;

Procesor: 1 gigahertz (GHz) nebo rychlejší se 2 nebo více jádry
Paměť: 4 GB RAM
Firmware systému: UEFI, možnost Secure Boot
TPM Trusted Platform Module (TPM) verze 2.0 (jak zkontrolovat TPM)
Grafická karta Grafika kompatibilní s DirectX 12 / WDDM 2.x
Displej: Větší než 9 palců s minimálním rozlišením 720p

Pro konkrétní funkce si můžete prohlédnout podrobný seznam a zjistit, jaký hardware je pro konkrétní funkci potřeba. Na základě výše uvedeného seznamu může být požadavek na 4 GB RAM tím, co většinu systémů vylučuje z upgradu na Windows 11.

Aplikace Kontrola stavu Windows 11

Když byl Windows 10 vydán, Microsoft umožňoval uživatelům zkontrolovat, zda je jejich systém kompatibilní s novým operačním systémem, nebo ne pomocí nástroje pro upgrade. Uvolnil a poté odstranil aplikaci Health Check. Provádí kontrolu kompatibility ve vašem systému, aby zjistil, zda poběží Windows 11.

Microsoft ji odstranil, ale stále ji můžete získat online úložiště jako Softpedia.

Stáhněte si aplikaci Health Check.
Spusťte soubor MSI a nainstalujte jej.
Otevřete aplikaci a klikněte na Zkontrolovat nyní.

Nepřesné výsledky

Microsoft zrušil aplikaci Health Check, protože mnoho uživatelů si stěžovalo, že dává chybné výsledky. Moje vlastní testy ukázaly, že můj systém není kompatibilní s Windows 11, protože procesor nesplňuje požadavky, což je nesprávné. Můj procesor je více než schopen spouštět Windows 11 na základě systémových požadavků vydaných společností Microsoft. Aplikace má zjevně problémy, kterých si je Microsoft vědom.

Pokud chcete zkontrolovat, zda je váš systém kompatibilní s Windows 11, doporučujeme podívat se na systémové požadavky, dokud Microsoft nevyřeší, co je s aplikací Health Check špatně.

Závěr

Windows 11 nevyjde v dohledné době, ale až se objeví, určitě bude vydáno spousta nových systémů s hardwarem, na kterém je možné jej spustit. Máte čas se rozhodnout, zda chcete upgradovat svůj stávající systém na Windows 11, nebo zda si chcete koupit úplně nový. Postupem času se dozvíme více o systému Windows 11 a funkcích, se kterými přijde, a o hardwaru potřebném k používání těchto funkcí, takže sledujte aktualizace a udělejte informovaná rozhodnutí.