Zkontrolujte, proč váš počítač není kompatibilní

Očekává se, že Windows 11 dorazí koncem tohoto roku. Tato časová osa může nebo nemusí být skutečná, ale společnost Microsoft vydala minimální hardwarové požadavky pro operační systém. Také vydali a poté odstranili aplikaci Health check, která kontrolovala kompatibilitu systému s Windows 11.

Uživatelé, kteří chtějí provozovat Windows 11 na svém současném systému místo nákupu nového, mají základní požadavky, aby mohli pokračovat, nebo mohou zkusit nainstalovat beta verzi a ta jim řekne, zda je jejich systém kompatibilní s OS.

Windows 11 Zkontrolujte, proč váš počítač není kompatibilní

Proč ne Windows 11?

Minimální hardwarové požadavky a kontrola kompatibility jsou užitečné, ale mnoho uživatelů zjišťuje, že jejich systémy jsou stále označeny jako nekompatibilní s novým OS, přestože splňují uvedené požadavky.

  Jak získat aktualizaci Spring Creators

Hardwarová součást, která činí systém nekompatibilním s Windows 11, není nikdy zmíněna. Uživatelé jsou obecně ponecháni, aby na to přišli sami, což je místo, kde přichází na řadu Proč ne Windows 11.

Proč ne Windows 11 je bezplatný skript pro kontrolu stavu od třetí strany s otevřeným zdrojovým kódem, který vám po komponentách řekne, proč váš systém nemusí být kompatibilní s Windows 11.

Použijte Proč ne Windows 11

Chcete-li použít Proč ne Windows 11, postupujte takto.

Stáhnout Proč ne Windows 11 z Github.
Spusťte soubor EXE.
Umožněte skriptu prohledat systém.
Hardwarové komponenty, které nejsou kompatibilní, budou zvýrazněny.

Proč ne požadavky a omezení Windows 11

Proč ne Windows 11 má nějaké základní požadavky na to, aby fungoval.

  Jak vyzkoušet různá desktopová prostředí na Ubuntu

Skript poběží na Windows 8.1 a je kompatibilní s nejnovější verzí Windows 10
Skript se v systému Windows 7 nespustí.
V systému Windows 8.1 nemusí být schopen přesně zkontrolovat podporu DirectX 12, která je potřebná pro funkci HDR, ale nebrání tomu, pokud jde o instalaci Windows 11.
V systému Windows 10 bude aplikace spuštěna pouze v případě, že jde o 64bitový systém.
V systému Windows 8.1 bude možné aplikaci spustit na 32bitovém i 64bitovém systému.

Přesnost výsledku

Proč ne Windows 11 je poměrně přesný. Měli byste vědět, že když vám systém Windows 11 během procesu upgradu řekne, že systém není kompatibilní, není vždy samozřejmé, že na něm operační systém nepoběží. Nemusí být možné spustit všechny funkce systému Windows 11, ale pokud máte novější hardware, mělo by být možné spustit bez problémů.

  Jak zálohovat nejdůležitější body a poznámky Kindle

Vezměte si příklad skriptu spuštěného na systému se systémem Windows 11 a uvidíte, že CPU je označeno jako důvod, proč systém nemusí být kompatibilní. To je důvod, proč to může Windows 11 také označit, ale jak vidíte, operační systém běží dobře.

Závěr

Proč ne Windows 11 vám pomůže zjistit, co vašemu systému brání ve spuštění Windows 11. V některých případech můžete problém vyřešit, např. pokud jste zakázali zabezpečené spouštění, můžete jej povolit a budete moci k instalaci OS. V jiných případech může být nutné upgradovat hardware, např. pokud nemáte čip TPM nebo pokud čip TPM není verze 2.0 (nebo novější).