Zkopírujte cestu a název souboru a složky z kontextové nabídky souboru

Kopírování souborů ve Windows je obvykle stejně snadné jako rychlé přetažení. Ale pokud jde o poskytnutí další flexibility uživatelům, příběh zde do značné míry končí. Systém Windows například neumožňuje uživatelům zkopírovat cestu k položce do schránky, ani nemůžete rychle zkopírovat název souboru bez předchozího zvýraznění jeho názvu. Zde přichází na pomoc Path Copy Copy. Je to malá aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, která vám umožní zkopírovat cestu k souboru do schránky, což vám umožní rychle jej vložit bez jakýchkoli potíží. Aplikace funguje výhradně z kontextového menu.

Program se také poměrně snadno instaluje a nenese s sebou žádné panely nástrojů ani nežádoucí bloatware. Po rychlé instalaci se integruje do kontextového menu po kliknutí pravým tlačítkem. Ve své nejzákladnější podobě vám Kopírování cesty umožňuje zkopírovat název položky a/nebo její cestu do schránky, ale opravdu užitečné je, že můžete spustit několik příkazů kopírování. Program vám umožňuje provádět následující příkazy kopírování z podnabídky souboru:

Kopírovat krátký název
Kopírovat dlouhé jméno
Kopírovat krátkou cestu
Kopírovat dlouhou cestu
Kopírovat krátkou cestu nadřazené složky
Kopírovat dlouhou cestu nadřazené složky
Kopírovat krátkou cestu UNC
Zkopírujte dlouhou cestu UNC
Kopírovat krátkou cestu k nadřazené složce UNC
Kopírovat dlouhou cestu k nadřazené složce UNC
Kopírovat internetovou cestu
Zkopírujte cestu Unix
Zkopírujte cestu Cygwin

A to je v podstatě vše. Když vyberete příkaz pro kopírování, příslušný obsah se zkopíruje do schránky a můžete jej okamžitě vložit do jakéhokoli dokumentu nebo textového souboru.

Pokud potřebujete trochu více kontroly, pak Kopírování cesty nabízí několik dalších možností. Kliknutím na „Nastavení“ z kontextové nabídky můžete upravit několik dalších nastavení podle svých preferencí.

Například na kartě Příkazy můžete určit, které příkazy pro kopírování se mají zobrazovat v kontextové nabídce a podnabídce, nebo v obou, pouhým přepnutím zaškrtnutí. Vývojář uvádí, že tento nástroj má modulární architekturu, což znamená, že každá položka v podnabídce je ve skutečnosti plugin. Proto můžete snadno aktivovat a deaktivovat jakýkoli příkaz za běhu. Pokročilí uživatelé mohou také přidávat a používat vlastní příkazy pro kopírování po zadání příslušných parametrů na kartě Vlastní příkazy.

Stručně řečeno, pokud potřebujete nástroj, který vám umožní kopírovat různé typy cest k souborům do schránky, pak Copy Copy Copy stojí za to vyzkoušet. Funguje na Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8.

Stáhnout Path Copy Copy