Zlepšete rychlost prohlížení Firefoxu, streamování a stahování pomocí Fasterfox

Firefox v žádném případě není pomalý webový prohlížeč, ale s trochou ladění a pohrávání si jej můžete ještě zrychlit. Přesně to má Fasterfox za cíl. Je to malé rozšíření pro Firefox, které přidává několik způsobů, jak zrychlit prohlížeč. Je navržen tak, aby se mohl pochlubit rychlostí odesílání a stahování, zkrátil dobu načítání stránky a mohl dokonce zrychlit streamování videa z webů, jako je YouTube. Doplněk je dodáván s několika předvolbami, které vám umožní rychle přepínat mezi různými úrovněmi výkonu. Další podrobnosti po seskoku.

Fasterfox vám dává kontrolu nad různými možnostmi, ale když otevřete okno Možnosti poprvé, jediné dostupné karty jsou „Předvolby“ a „Fasterfox“.

  Pomocí této aplikace můžete diagnostikovat hluk auta a zjistit, co je špatně

Předvolby obsahují spoustu různých profilů, které vám umožňují rychle přepínat mezi různými úrovněmi zlepšení výkonu, jmenovitě „Výchozí/Normální“, „Zdvořilý/Světlý“, „Optimalizovaný/Střední“ a „Turbo/Silný“. V případě, že vás zajímá, co každá úroveň obnáší, podívejte se na jednořádkový popis pod každou úrovní.

Normal například ponechává výchozí nastavení Firefoxu, zatímco Turbo Charged zvyšuje výkon na maximum. Pokud jste příležitostný uživatel, použití těchto předvoleb by mělo stačit. Pokročilí uživatelé by na druhou stranu mohli chtít upravit nastavení výkonu sami pomocí možnosti „Vlastní“ ve spodní části karty předvoleb, která také odemkne zbývající karty („Cache“, „Připojení“, „Pipelining“, ‚Vykreslování‘ a ‚Vyskakovací okna‘) v okně Možnosti, z nichž každá obsahuje vlastní sadu vylepšení.

  Jak zarovnat text uvnitř tabulek v aplikaci Microsoft Word

Na kartě Fasterfox můžete přepínat „Vylepšit předběžné načítání“ a určit určitá klíčová slova pro odkazy, které nechcete při načítání stránek načítat předem. Další možnost na stejné kartě vám umožňuje povolit nebo zakázat časovač načítání stránky.

Karta Cache umožňuje zadat požadovaný prohlížeč a hodnoty mezipaměti DNS. Stejně tak počet připojení vytvořených k serveru pro, řekněme, stažení souboru, lze také upravit na příslušné kartě.

Během testování doplňku jsem vyzkoušel profil Turbo Charged a rozdíl, který to způsobilo v celkové rychlosti načítání stránky a streamování videa, byl poměrně významný. Zdá se, že se většina stránek načítala o něco rychleji, zatímco videa YouTube se začala streamovat bez škytavky.

  Stáhněte si soubory PDF přímo vypnutím prohlížeče PDF v prohlížeči Chrome a Firefox

Fasterfox si můžete stáhnout z úložiště doplňků Mozilly prostřednictvím odkazu uvedeného níže.

Nainstalujte Fasterfox pro Firefox