Zobrazení zemí a organizací Aplikace pro Android odesílají data pomocí viaProtect

Po četných únikech a odhaleních o programu NSA ‚PRISM‘ pro sledování internetu a dalších podobných projektech mezinárodních bezpečnostních firem se stalo téměř nemyslitelné procházet web bez nějaké formy ochrany. V systému Android již existuje mnoho způsobů, jak zkontrolovat, jaké aplikace odesílají nebo přijímají data z webu, ale nová aplikace viaProtect jde ještě o krok dále. Aplikace – která je stále ve fázi náhledu – zobrazuje země a služby, kterými prochází internetový provoz každé aplikace, spolu s dalšími informacemi o zabezpečení a celkovým hodnocením bezpečnostních rizik pro vaše zařízení.

Při prvním spuštění aplikace zobrazí přihlašovací obrazovku, kde si můžete buď zvolit použití viaProtect v režimu hosta, nebo vytvořit nový uživatelský účet zadáním své e-mailové adresy. Registrace vám samozřejmě umožní synchronizovat vše do cloudu a v budoucnu po vydání konečného sestavení aplikace může nabídnout další funkce.

  Jak nainstalovat Linux z telefonu Android pomocí DriveDroid

V minulosti viaProtect zobrazuje úroveň rizika pro data ve vašem zařízení na základě množství šifrovaného provozu a také regionů a organizací, přes které aplikace odesílají data. Indikátor rizika v horní části je rychlý způsob, jak zjistit, zda jste na bezpečné straně, nebo ne, ale můžete klepnout na „Další informace“ a zobrazit příslušné faktory, mezi něž patří počet neplatných aplikací, které mohou ohrozit zabezpečení a nepřítomnost hesla zamykací obrazovky. Hodnocení bezpečnosti má tři široké úrovně, a to „Nízký“, „Střední“ a „Závažný“.

Pod tím uvidíte jednotlivé sekce pro zobrazení zpráv o společnostech a částech světa, do kterých jsou vaše data zasílána („Organizace“ a „Země“, v tomto pořadí) a procentuální množství šifrovaných a nešifrovaných dat se symbolem „ čas poslední aktualizace uvedený níže.

  Persist zlepšuje ovládání hlasitosti v systému Android prostřednictvím vlastních profilů

Tyto přehledy můžete ručně aktualizovat jednotlivě z každé sekce. Nakonec je tu obrazovka „Sensors“, která jednoduše zobrazuje zdroje, ze kterých aplikace shromažďuje informace, spolu s rychlostí, jakou jsou informace shromažďovány z každého senzoru.

Nabídka viaProtect je základní, ale rozhodně užitečná. Po instalaci nové aplikace od neznámého vývojáře nebo zdroje by to mohlo pomoci lidem, kteří si hlídají soukromí, uklidnit svou mysl.

Aplikace je k dispozici zdarma v obchodě Google Play. Můžete si jej stáhnout do svého zařízení z odkazu uvedeného níže.

Nainstalujte viaProtect z Obchodu Play

[via AndroidPolice]