Zobrazí seznam všech ovladačů zařízení aktuálně nainstalovaných v počítači

Když řešíte novou instalaci Windows, je docela běžné, že narazíte na bolesti hlavy řidiče. Každá komponenta nainstalovaná na vašem PC, včetně tiskárny, skeneru, klávesnice, myši a dokonce i interních zařízení, jako je GPU, síťový adaptér a pevný disk atd., používá ke komunikaci s vaším počítačem a jeho nainstalovaným operačním systémem ovladač zařízení. Lidé řeší problémy s řidiči různými způsoby; někteří se podívají na nástroj Správce zařízení ve Windows, aby napravili problém, zatímco jiní mohou přímo najít a identifikovat chybějící ovladače na webu výrobce. Někdy však existují určité technické informace o příslušné verzi ovladače, které není tak snadné získat. Zde se InstalledDriversList pro Windows snaží pomoci. Přenosný program je navržen tak, aby automaticky zvýraznil všechny ovladače zařízení, které jsou aktuálně nainstalovány na vašem počítači.

Stejně jako všechny ostatní nástroje od Nirsoftu má InstalledDriversList smrtelně jednoduché uživatelské rozhraní. Můžete jej spustit ihned poté, co si jej stáhnete a rozbalíte do systému pomocí jakéhokoli nástroje pro extrakci souborů, jako je WinRAR nebo 7Zip. Po otevření program zobrazí seznam ovladačů na vašem PC, abyste mohli sami analyzovat požadované informace.

Seznam je řazen podle názvu ovladače v abecedním pořadí, i když to můžete snadno změnit kliknutím na požadované záhlaví tabletu podle vašeho výběru. Kromě názvu ovladače aplikace zobrazuje také informace týkající se zobrazovaného názvu, popisu, typu spouštění, typu ovladače, skupiny ovladačů, souboru, velikosti souboru, času úpravy/vytvoření souboru ovladače a informace o verzi souboru ovladače.

Program je také navržen tak, aby zobrazil další informace, když zjistí, že ovladač používá jádro Windows. V takovém případě také zobrazuje adresu základní paměti, koncovou adresu, velikost paměti a počet zatížení.

Každá položka v seznamu je také označena barevně odlišenou ikonou, kde zelená ikona označuje, že ovladač běží v jádře Windows, zatímco žlutá znamená, že ovladač neběží v jádře Windows a pro své správné fungování může používat nějaké jiné jádro. Třetím typem je červená ikona, která znamená, že s konkrétním ovladačem může být něco v nepořádku a že nepoužívá jádro Windows, i když by se měl spouštět automaticky při startu Windows.

Pomocí InstalledDriversList můžete také klepnout pravým tlačítkem na položku ovladače a exportovat její příslušné informace do souboru aplikace Excel a/nebo do formátu CSV, XML a HTML nebo můžete totéž zkopírovat do schránky.

Aplikace je plně kompatibilní se všemi 32bitovými a 64bitovými verzemi operačního systému Microsoft Windows, včetně Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8 / 8.1. Testování bylo provedeno na Windows 8, 64bitové verzi.

Stáhněte si InstalledDriversList