Zvyšte produktivitu vývoje s těmito 14 klienty Git pro Windows a Mac

Pokud začínáte projekt vývoje softwaru/aplikace a nevíte, kteří git klienti nebo git GUI se budou perfektně hodit, zde jsou pro vás ty nejlepší 14 git nástroje.

Projekty vývoje softwaru, mobilních aplikací nebo webu musí zpracovávat více zdrojových kódů nebo programovacích skriptů. Pokud jde o psaní technických dokumentů pro tyto programy, autoři nakonec procházejí několika iteracemi, což vede k více než jednomu dokumentu.

Ve vývojových projektech potřebují organizace systém správy verzí nebo Git. Projektoví manažeři, vývojáři a techničtí autoři potřebují synchronizovat své pracovní stanice s jakýmkoli serverem Git nebo hostitelským repozitářem balíčků, aby je mohli rozdělit. Zde musíte použít GUI git nebo klienty git.

Pokračujte ve čtení a zjistěte některé oblíbené klienty git.

Co je klient Git? 🖥️

Klienti Git jsou v podstatě počítačový software, který spolupracuje s vašimi místními nebo vzdálenými hostitelskými repozitáři balíčků. Tyto nástroje jsou základními požadavky na technologický zásobník každého vývojového projektu.

Během iterací vývoje softwaru provádí vývojový tým git clone, git fetch, git pull, git commit, git stash a další úlohy související se správou verzí. GUI git automatizuje tyto úkoly pro vás a váš tým DevOps, takže je méně lidských chyb.

Možná vás zajímá, jak se rozhraní příkazového řádku GitHubu (CLI) liší od jakéhokoli vyhrazeného klienta git. Většina platforem git nabízí CLI pro interakci se softwarovými balíčky z IDE nebo integrovaného vývojového prostředí.

Klienti git však nabízejí grafickou vizualizaci vašeho git a nevyžadují složité programové syntaxe k provádění git commit nebo fetch nebo jakýchkoli jiných úloh.

Jak klienti Git zvyšují produktivitu vývoje? ⏲️

Klienti Git nebo nástroje GUI jsou moderní aplikace, které nabízejí několik výhod, když je používáte ve svých projektech DevOps. Zde jsou nejlepší výhody:

 • GUI GUI vám může ušetřit čas při řešení neočekávaných problémů a chyb git. Nechcete, aby se váš tým zapojil do řešení problémů s úložištěm git, když mohl kódovat softwarový modul.
 • Git CLI je dobré pro základní úkoly. Určitě byste si měli tyto úkoly procvičit, abyste se stali sebevědomým vývojářem. Klienti git však možná budete chtít používat pro složité rutinní úlohy, jako je správa větví, rebasing, stahování, slučování nebo vkládání.
 • Konflikty slučování jsou problematické a ladění těchto chyb je snazší v GUI GUI než v git CLI.
 • Klienti Git jsou užiteční při začleňování začínajícího programátora do probíhajícího vývojového projektu.

Nyní, když jste se dozvěděli více o git klientech, je čas znát nejlepší git GUI pro efektivní projekty DevOps:

GitFinder

GitFinder je git GUI pro počítače macOS, které běží na operačních systémech macOS 10.11.5+. Kombinuje systém správy verzí nebo Git s modulem Finder. Když importujete soubory git do nástroje Finder, zobrazí se stav těchto souborů s popisnými ikonami a odznaky.

Jeho GUI nabízí také propracované menu na panelu nástrojů. Můžete tedy spouštět git commit, git pull, git push, git obvinění a mnoho dalších činností jediným kliknutím tlačítka myši. Navíc přichází s přizpůsobitelným kontextovým menu.

  Jak povolit prohlížeč XPS v systému Windows 10

Jeho okno prohlížeče úložiště dává vývojářům obrovskou sílu během vývoje programu. Prohlížeč úložiště může zobrazit vzdálené pobočky, místní pobočky, submoduly a značky.

Další životně důležité funkce, které GitFinder nabízí, jsou rychlé rozdíly, konflikty sloučení, historie souborů, žádosti o stažení, jednoduchá obvinění, klávesové zkratky, mazání/vytváření vzdálených úložišť, Cherry-pick a Revert.

GitUp

GitUp je open-source řešení pro úložiště git a interakci IDE na počítačích macOS. Nástroj je založen na obecné sadě nástrojů Git známé jako GitUpKit. Tato sada nástrojů je opakovaně použitelná, a proto si můžete vytvořit svou vlastní aplikaci Git založenou na GitUpKit.

Jednou z nejlepších funkcí tohoto nástroje je vizualizace změn repo nebo zdrojového kódu v reálném čase. I když provedete malé nebo významné změny mimo prostředí GitUp, nástroj zobrazí živou aktivitu, která na změny upozorní.

Můžete také využít jeho funkci Snapshots pro návrat v čase, pokud potřebujete starou verzi vašeho softwarového programu. Navíc je to bleskově rychlé GUI GUI, protože dokáže načíst a vykreslit vizualizaci 40 000 potvrzení Git repo za méně než sekundu.

Gitbox

Gitbox je další vyhrazený git klient pro počítače macOS. Umožňuje vám provádět git pull, push a commit jedním kliknutím. Bez použití Git CLI můžete také provádět další složité úkoly, jako je vrácení příkazů Git, pokročilé vyhledávání historie, resetování větví, rebase a třešeň.

Jeho uživatelské rozhraní (UI) udržuje programovací úkoly zaměřené vizualizací všech důležitých sekcí na jedné obrazovce.

Můžete si tak vybrat funkci, kterou potřebujete, aniž byste museli prohlížet různá okna programu. Například uživatelské rozhraní Gitboxu zobrazuje následující:

 • Současná pobočka
 • Vytáhněte, zatlačte, spojte a znovu založte
 • Vzdálená nebo místní cílová pobočka
 • Textové pole pro vyhledávání historie
 • Úložiště
 • Zavazuje se
 • Soubory a změny

Nabízí také různé integrace nástrojů třetích stran pro kontrolu rozdílů. Gitbox se například může synchronizovat s nástroji pro porovnání, jako je Kaleidoscope, DiffMerge, Xcode FileMerge a Changes.

TortoiseGit

Pokud rádi pracujete na počítači s Windows pro vývojové projekty, musíte vyzkoušet TortoiseGit nástroj. Jedná se o program s otevřeným zdrojovým kódem, takže nezatěžuje váš projekt dodatečnými náklady, když tento nástroj přidáte do svého programovacího technologického zásobníku.

Je to v podstatě uživatelské rozhraní Windows Shell pro Git založené na TortoiseSVN. Používání různých příkazů Git je snadné, protože potřebujete pracovat se známým uživatelským rozhraním – kontextovou nabídkou Průzkumníka Windows.

TortoiseGit můžete volně používat s jakýmikoli vývojovými programy, které preferujete, protože se nejedná o integraci specifickou pro IDE pro Eclipse, Visual Studio a tak dále. Je ideální pro rozsáhlé projekty DevOps, protože nástroj můžete také integrovat se systémy sledování problémů.

Vidlička

Pokud chcete vyzkoušet něco nového a svěžího, Vidlička by měl být na vašem seznamu. Je k dispozici pro pracovní stanice macOS i Windows. Můžete buď získat bezplatnou zkušební kopii pro základní úkoly, nebo získat placenou licenci, pokud potřebujete výkonnější vývojové funkce.

Toto grafické uživatelské rozhraní git nabízí mimořádně užitečnou navigaci založenou na kartách, takže můžete snadno organizovat úkoly správy git. Také, pokud hledáte git klienty, kteří vám umožní otevřít aplikaci nebo web vyvíjený na stejném nástroji, měli byste znovu vybrat Fork.

Některé z pozoruhodných funkcí tohoto nástroje jsou Rozdíly mezi obrázky, Konflikty sloučení, Cherry-pick, Submoduly, Git LFS, Git-flow, Interaktivní rebase a Správce úložiště.

  Získejte upozornění, když bude vydána nová sestavení Windows Insider

Klient Aurees Git

Pro vzdálené a distribuované týmy, které používají různé pracovní stanice pro projekty DevOps, Aurees Git Client by mohl být moudrou volbou. Důvodem je, že tento nástroj podporuje většinu počítačů se systémem Windows, MacOS a Linux. Váš tým tak může pracovat na jediném nástroji a poskytovat konzistentnější práci.

Aurees používá účet GitHub. Proto se jeho uživatelé musí přihlásit k tomuto účtu GitHub, aby mohli používat tohoto klienta git GUI. Po přihlášení můžete prozkoumat všechny změny programovacího kódu, značky, ID a autory spojené s těmito úpravami.

Je to životaschopná bezplatná alternativa ke komplexnímu Git CLI, protože na tomto nástroji můžete provádět téměř všechny úlohy související s Git. Jeho barevné značky vám navíc pomohou snadno procházet úložištěm Git.

Dej Cola

Dej Cola je desktopový klient Git primárně vytvořený pro distribuce Linuxu. Je to nástroj s otevřeným zdrojovým kódem a měl by být již přítomen ve vaší pracovní stanici se systémem Linux. Později, jak popularita rostla, vývojáři nástroje vydali kompatibilní verze pro Windows a macOS.

Jednou z jeho nejlepších vlastností je robustní přizpůsobení rozhraní. Můžete si ponechat pouze možnosti, které často používáte, a skrýt všechny ostatní funkce, aby bylo kódovací rozhraní bez nepořádku. Můžete se tak soustředit více na kódování než na hraní se zbytečnými příkazy Git.

Klient GitKraken

GitKraken je dalším špičkovým nástrojem mezi klienty git díky své efektivitě, spolehlivosti a stylovému uživatelskému rozhraní (UI). Tento nástroj je stejně oblíbený mezi zkušenými i začínajícími vývojáři.

Pokud však potřebujete dát novému vývojáři místo ve svém projektu DevOps, GitKraken by měl být první volbou.

Spolu s nezbytnými funkcionalitami pro správu Git nabízí editor pro provádění změn ve stávajících programovacích kódech. Můžete také spustit nový projekt, aniž byste opustili desktopového klienta.

Nové a stávající úkoly se automaticky synchronizují, a proto je to ideální nástroj pro organizovanou týmovou práci na vývoji softwaru nebo aplikací.

Klient Tower Git

Klient Tower Git vám pomůže řídit velké vývojové projekty a je také ideální pro projekty, které potřebují škálování. Je to prémiový git GUI klient pro počítače se systémem Windows a macOS.

I když do tohoto nástroje musíte vložit počáteční investici, rychle se vám vrátí tím, že zvýší produktivitu vašeho projektu.

Dodává se s mnoha robustními funkcemi, jako je správa úložiště, historie závazků, podmoduly a výukové zdroje. Také můžete bez námahy synchronizovat účty služeb do platformy, protože podporuje GitLab, Bitbucket, GitHub, Azure DevOps a tak dále.

Sourcetree Git Client

Zdrojový strom je nástroj git GUI od společnosti Atlassian, IT tech společnosti, která také vyvinula Bitbucket a Jira. Ve srovnání s jinými podobnými nástroji nabízí Sourcetree výkonnější grafické uživatelské rozhraní (GUI.)

Podobně jako u konkurence usnadňuje bezproblémové provádění základních úloh souvisejících s Git, jako je klonování místního/vzdáleného úložiště, stahování, potvrzení, vkládání a slučování změn programového kódu.

Sourcetree podporuje mimořádně velké soubory Git. Nástroj rychle načte a vykreslí diagramy větvení nebo grafy odevzdání takových velkých úložišť balíčků, aniž by zpomalil pracovní postup.

SmartGit

Pokud hledáte multiplatformní git GUI, můžete to zkusit SmartGit. Software můžete snadno nainstalovat do počítačů macOS, Linux nebo Windows. Nástroj navíc na vašem zařízení běží hladce, aniž by jej zpomaloval.

  Jak otevřu port na bráně firewall systému Windows?

Dodává se se všemi funkcemi Git, které byste mohli potřebovat pro svůj projekt vývoje softwaru. Má také speciální funkci, která automaticky řeší slučování konfliktů.

Můžete si však také vizualizovat dva zdrojové kódy vedle sebe pro hloubkovou studii změn programového kódu.

Odborníci mají rádi tento nástroj pro robustní podporu integrace. Nástroj můžete snadno propojit se svými účty BitBucket Server a GitHub. Můžete také použít doplňky Distributed Reviews pro kontrolu programovacích kódů v reálném čase ze vzdálených poboček.

Vznešené sloučení

Vznešené sloučení umožňuje rychlejší potvrzení, lepší kontrolu programových kódů, efektivní vyhledávání v celém úložišti a automatické nalezení řešení konfliktů sloučení.

Nástroj také podporuje zařízení se systémy Linux, macOS a Windows, takže váš vývojový tým nemusí pracovat na stejném projektu pomocí různých klientů git.

Některé z pozoruhodných funkcí tohoto nástroje související s Git jsou zvýrazňování syntaxe textu, vytváření řádků po řádcích, úpravy závazků, správa dílčích modulů, paleta příkazů a integrace toku Git.

Sublime Merge vám dává pocit skutečného Gitu, protože si můžete vizualizovat přesné příkazy, které v Gitu vidíte.

GitHub Desktop

GitHub Desktop je globální standard pro práci s úlohami souvisejícími s Git v grafickém uživatelském rozhraní (GUI). Jedná se o open-source nástroj, a proto je zcela zdarma k použití pro všechny druhy projektů. Je k dispozici pro stolní počítače a notebooky se systémem Windows i macOS.

GitHub Desktop vám umožňuje:

 • Rychle vytvořte místní úložiště
 • Spolupracujte s interními nebo externími vývojáři
 • Snadno pište kódy s návrhy syntaxe
 • Vizuálně sledujte všechny změny zdrojového kódu, verze a jejich autory.

Existuje obrovská vývojářská komunita, která věnuje talent a úsilí tomu, aby byla GitHub Desktop funkční a neustále se aktualizovala.

Git

Git je vynikající systém správy verzí, protože podporuje celou řadu zařízení, jako jsou Windows, Linux, macOS, iOS a Android. Pokud tedy váš tým miluje správu git na chytrých zařízeních, možná budete chtít Git vyzkoušet.

Ačkoli Git primárně nabízí CLI pro správu git, má také dva vestavěné nástroje GUI pro úlohy související s Git. GUI git je specifické pro odevzdání, zatímco gitk je pro procházení úložiště.

Pro další úlohy správy git musíte Git integrovat s nástroji třetích stran, jako je GitHub Desktop, SourceTree, TortoiseGit a tak dále.

Závěr 👩‍🏫

Klienti Git jsou efektivní nástroje, které zvyšují produktivitu jakéhokoli komerčního nebo nekomerčního programu pro vývoj webových stránek/aplikací/softwaru. Diskutované nástroje jsou preferovanými GUI GUI, na které spoléhá mnoho zkušených softwarových vývojářů.

Všechny tyto nástroje nabídnou základní funkce, které každý vývojový projekt potřebuje pro interakci s git repozitáři. Některé z výše uvedených mohou obsahovat specializované nebo prémiové funkce, které klienti open source git nemusí nabízet.

Můžete si tak vybrat nástroj, který vyhovuje vašemu vývojovému projektu. Navíc můžete použít nástroj pro dokončování kódu s umělou inteligencí pro další pomoc při vývoji softwaru.

x