11 Software pro fakturaci předplatného pro asistenci a správu opakujících se plateb

Chcete dostávat opakované platby od globálních zákazníků? Vyzkoušejte některý z následujících programů pro fakturaci předplatného ještě dnes!

Opakovaná fakturace za předplatné aplikace, produktu nebo služby je záchranným lankem pro každou online firmu. Podniky, jako je streamování videa, streamování her, online časopis, fyzický časopis, posilovna, balíčky potravin ze stránek elektronického obchodu atd., spoléhají hlavně na platby předplatného.

Pokud se také zabýváte fakturačním systémem předplatného a hledáte webovou aplikaci, která nabídne bezproblémové opakované platby, našli jste ten správný článek. Pokračujte ve čtení a prozkoumejte ručně vybraný software pro fakturaci předplatného, ​​který vám pomůže zlepšit zákaznickou zkušenost a tím i výnosy.

Správa předplatného a fakturace pro firmy

Primární výzvou pro jakýkoli online obchod, který má pouze platební bránu, je to, že se velmi spoléhá na včasné platby zákazníka. Vašim uživatelům také do jejich profesního a osobního života. Jsou si jisti, že selžou při platbách nebo prostě ignorují placení druhého měsíce, pokud je platební proces manuální.

Problém se hromadí, když spotřebitelé také potřebují spravovat své předplatné e-mailem nebo zavoláním vašeho prodejního týmu.

Zde jsou služby pro správu předplatného a nástroje pro fakturaci předplatného.

Zajišťují, že se váš zákazník bezpečně přihlásí a zaplatí první měsíc nebo rok. A pak opakující se platby stále přicházejí, pokud nezruší nebo neupraví předplatné ze svého vlastního profilu.

Vy a váš prodejní tým se tak můžete soustředit na získávání nových uživatelů, řešení problémů s produkty/službami nebo přicházet s nápady na další prodej.

Co je software pro fakturaci předplatného?

Software pro fakturaci předplatného je nástroj pro zpracování plateb, který úzce spolupracuje s vaším nástrojem pro správu předplatného a platební bránou.

Takové systémy umožňují vašim uživatelům nastavit automatické platby pro týdenní, měsíční, roční atd., fakturační plány. Nástroje bezpečně ukládají všechny podrobnosti o platebních metodách pomocí systému duálního šifrování (v tranzitu a v klidu).

Zákazníci tak mohou platit bez námahy, aniž by čelili problémům s přerušením služby.

Tyto nástroje také automaticky přiřazují fakturační cykly novým uživatelům, abyste mohli efektivně vybírat platby, odesílat daňové přiznání, plánovat rozšíření podnikání a další.

V tomto okamžiku je dobré objasnit, že předplatitelský fakturační systém sám o sobě nedokáže zpracovat platby. Stále potřebujete řešení pro zpracování plateb eCommerce, abyste mohli platbu inkasovat na svůj obchodní účet.

Stručně řečeno, nástroj pro fakturaci předplatného zajišťuje, že máte stálý tok příjmů ze své skutečné zákaznické základny.

Nyní objevte nějaký trendový software pro fakturaci předplatného, ​​na který spoléhají nejúspěšnější webové stránky elektronického obchodu a další digitální podniky:

Předplatné Zoho

Pokud jste rozvíjející se firma, která má potíže se správou úplného fakturačního cyklu předplatného, ​​nechte Zoho Subscriptions, aby celý proces zvládla za vás. Z této platformy můžete využít pomoc se správou předplatného, ​​automatizací opakované fakturace, zasíláním profesionálních faktur a přijímáním plateb v den splatnosti.

Pomocí funkcí, jako je automatické poměrné rozdělení a nastavení fakturačního cyklu, můžete automatizovat fakturační proces po celém světě, a přitom být v souladu s daňovými předpisy. Podporuje také online a offline výběr plateb. Kromě toho mohou společnosti pro platby předplatného přijímat více měn.

  Jak přizpůsobit plochu Pantheonu

Kromě toho nabízí Zoho Subscriptions vašim zákazníkům přizpůsobený zážitek z předplatného s funkcemi včetně samoobslužného portálu, nabídek kupónů, konsolidovaných faktur, platebních stránek s bílým štítkem, widgetů pro cenové tabulky, panelů metrik a webhooků.

FreshBooks

Pokud jde o malé podniky, FreshBooks poskytuje kompletní účetní řešení, včetně opakovaných plateb. Tento software zvládne vaše faktury, platby a další finanční úkoly.

Navíc jej můžete použít ke sledování svých zaměstnanců a klientů. Platforma nabízí snadno použitelný klientský portál, který vám pomůže spravovat klienty a jejich předplatné.

Můžete také použít jeho bezplatnou zkušební verzi, než se rozhodnete pro některý z jejích plánů.

Chargebee

Když vám představujeme Chargebee, nemusíte procházet přizpůsobené kódy pro správu opakovaných fakturačních operací. Tato platforma se stará o celý váš fakturační proces od nastavení pracovního postupu až po automatizaci faktur.

Použitím tohoto nástroje k automatizaci fakturace a vyúčtování se můžete zbavit možnosti ručních chyb. I ve složitých scénářích, jako je globální publikum a více příjmových kanálů, vás Chargebee může zachránit jako profesionál.

Pomocí tohoto softwaru mohou podniky nabízet cenové nabídky a vytvářet zálohové faktury pro zjednodušený schvalovací proces. Nabízí také funkci účtování podle kalendáře, která vám umožní nastavit datum fakturace pro jednotlivé zákazníky bez ohledu na to, kdy se zaregistrovali ke službám.

Mávat

Když necháte Wave automatizovat opakující se fakturační proces vaší společnosti, váš tým se může soustředit na něco důležitějšího a naléhavějšího. Tato aplikace umožňuje přepínat mezi manuálním a automatickým účtováním a umožňuje superrychlé nastavení plateb kreditní kartou.

Uživatelé mohou tento software používat nejen k odesílání faktur více příjemcům, ale také je mohou přizpůsobit logem vaší společnosti a barvou značky. Pomocí Wave mohou společnosti také přizpůsobit faktury pro jakékoli datum, časové pásmo a frekvenci. Dalšími zvýrazněnými funkcemi této platformy jsou automatické potvrzení o platbě, filtrování faktur podle stavu a úpravy přetažením.

SuiteDash

SuiteDash je podnikový software typu vše v jednom, který přichází se všemi nezbytnými řešeními pro odesílání faktur a přijímání plateb. S jeho pomocí se vytváření a odesílání odhadů a faktur stává bezproblémovým procesem.

Společnosti si mohou nastavit vlastní plány předplatného, ​​které je budou automaticky účtovat podle plánu. V případě potřeby jej můžete použít ke generování opakujících se faktur podle pravidelného plánu.

SuiteDash ukládá vaše data v platebním procesoru třetí strany kompatibilním s PCI. Předplatitelé tak mohou bez obav ukládat své platební údaje na portálu. Při odesílání požadavků zákazníkům, kteří žádají o platební údaje, také používá šifrování na úrovni banky.

Zuora

Předplatné Zuora také přichází s fakturačními řešeními, která mohou organizace využít ke zpeněžení svých inovací. Umožňuje vám automatizovat fakturační operace a zavádět flexibilní cenové strategie, které zákazníkům usnadní práci.

Ať už si chcete vybrat plány pro opakující se, jednorázové poplatky nebo poplatky založené na používání, nabízí vám více než 50 cenových modelů. Pomocí Zoura můžete zákazníkům poskytnout chytré stanovení cen a bezproblémový provoz bez ohledu na jejich marketingový kanál.

Tato platforma může také kombinovat předplatné a další jednorázové poplatky v jedné objednávce. Omezuje také ruční operace a centralizuje složité fakturační operace.

Nabít

Hledáte aplikaci, která nabízí flexibilní a automatizovaná řešení pro opakovanou fakturaci při rozšiřování vašeho podnikání? Go for Chargify, aplikace, která vám pomůže zbavit se psaní a údržby vlastních fakturačních kódů.

  Jak restartovat vzdálený počítač? (Příkaz + Nástroje)

Ať už je váš obchodní model B2B, B2C, cross-sell nebo resell, můžete tento nástroj použít k provádění složitých výpočtů. Využívá konfigurovatelná pravidla opakovaného účtování, aby vyhovovala tisícům permutací napříč různými obchodními modely.

Pomocí Chargify můžete svým zákazníkům nabídnout více možností platby, jako jsou kreditní karty, PayPal, manuální platba a další. Podporuje také integraci s více než 20 oblíbenými platebními bránami a globálními měnami.

Billsby

Pokud podnikáte v oblasti předplatného, ​​můžete se spolehnout na Billsby pro přesné a snadné opakované účtování. Tento robustní software vám zjednoduší vaše příjmové operace prostřednictvím přizpůsobení a integrace.

Pomocí pokročilé funkce fakturace mohou společnosti získávat více opakujících se příjmů. Mohou také zavádět obchodní pravidla a logiku do pracovního postupu a zároveň nabízet flexibilní plány svým zákazníkům. A co víc, to vše lze provést bez kódu nebo s nízkým kódem.

Než si vyberete jakýkoli plán Billsby, můžete si také rezervovat ukázku, abyste zjistili, jak platforma funguje. Platforma je také plně kompatibilní s PCI-DSS, aby byla zajištěna zvýšená bezpečnost.

2Pokladna

Hledáte řešení pro opakující se fakturaci pro zjednodušenou fakturaci předplatného? 2Checkout je aplikace, která maximalizuje celoživotní hodnotu zákazníka řízením procesu v průběhu celého životního cyklu předplatného.

Tato jediná platforma vám postačí ke správě zákazníků, předplatných, faktur a opakované fakturace. Pomáhá vám také nastavit a přizpůsobit bezproblémovou zákaznickou zkušenost napříč různými kanály.

Verifone vám umožňuje prodávat předplatné s libovolnými flexibilními cenami a balením na různých prodejních kanálech. Můžete také automatizovat procesy objednávek, fakturace a opakované fakturace pro rychlé přihlášení zákazníka.

Pomocí tohoto nástroje mohou společnosti také snadno spravovat upgrady a downgrady. Kromě toho vám nabízí rozsáhlou globální podporu plateb pro opakované vyúčtování a automatické obnovování.

FastSpring

FastSpring je vyhrazená platforma pro SaaS a softwarové společnosti pro globální správu předplatného a fakturaci. Toto kompletní řešení eCommerce pomáhá společnostem spravovat celý životní cyklus klienta, včetně aktivace, upgradů a obnovy.

Nyní získejte každou potenciální prodejní příležitost díky flexibilním modelům opakovaného předplatného a rozvrhům fakturace. Tento nástroj vám umožňuje vytvářet plány předplatného nebo fakturace, které se nejlépe hodí pro vaši firmu, se základními funkcemi, jako je freemium a platba za uživatele: odstupňovaní uživatelé, pevná cena a ceny podle používání.

FastSpring také poskytuje vašim uživatelům samoobslužný portál, kde si mohou prohlížet historii svých objednávek a spravovat předplatné a platební metody. Tato platforma také nabízí lokalizované platební možnosti pro globální publikum.

Náměstí

S Square je proces opakovaného vyplácení mnohem jednodušší. Tato aplikace vám pomůže vytvořit předvídatelné zdroje příjmů. K této platformě se můžete připojit zdarma a neplatíte žádné měsíční poplatky – stačí zaplatit poplatek za zpracování za každou transakci.

Protože je tento nástroj vhodný pro všechna průmyslová odvětví, lze jej použít k nastavení opakujících se plateb za členské poplatky, dary, odborné služby atd. Navíc můžete bez problémů přidávat, pozastavovat, upravovat a obnovovat předplatná. Společnosti mohou také přizpůsobit modely účtování a využívat flexibilní metody účtování a fakturace.

Pokud patříte do tradiční firmy, můžete vytvořit QR kódy a sdílet je se zákazníky. Firmy také mohou uživatelům umožnit přihlášení k odběru prostřednictvím e-mailu, SMS a sociálních médií.

Výhody softwaru pro fakturaci předplatného

Primární výhodou nástroje pro fakturaci předplatného je bezproblémová opakovaná platba ze strany klienta a inkaso plateb na straně příjemce. Další pozoruhodné výhody jsou:

 • Můžete se vyhnout lidským chybám při opakovaném vyúčtování prostřednictvím manuálních faktur a ušetřit tak úniky příjmů.
 • Vzhledem k tomu, že aplikace pro fakturaci předplatného automaticky vypočítává poplatky za upgrade, poměrné refundace, ad-hoc nákupy atd., vyhnete se ručním úpravám faktur.
 • Většina z těchto nástrojů je dodávána s PSD2/SCA, PCI Standard atd. Můžete tak dodržovat předpisy týkající se ukládání platebních metod zákazníků.
 • Profesionálové a technicky zdatní zákazníci preferují online fakturaci s automatickou platbou. Pokud dokážete uspokojit tyto potřeby, uživatelé zůstanou u vaší značky dlouhodobě.
 • Přizpůsobte si platební plány, funkce služeb, doplňkové nákupy atd. podle preferencí zákazníků.
 • Pokud se staráte o tisíce až miliony předplatitelů, jsou tyto aplikace vaší jedinou možností, jak efektivně fakturovat zákazníkům.
  Nejlepší vtipy, hry a velikonoční vajíčka pro Google Assistant

Funkce, které je třeba hledat v softwaru pro fakturaci předplatného

Správný fakturační systém předplatného musí nabízet následující vlastnosti a funkce:

 • Automatické opakované účtování s kupony, slevami, poměrnými částmi, účtováním podle kalendáře atd.
 • Snadný přechod uživatelů freemium na prémiové předplatitele
 • Možnost A/B testování s cenovými plány
 • Možnost zachování původního stavu předplatného, ​​abyste stávajícím uživatelům ponechali svůj starý cenový plán. Noví zákazníci navíc automaticky uvidí nové cenové grafy.
 • Různé možnosti fakturace, jako jsou konsolidované, přizpůsobené, pokročilé a automatické faktury
 • Snadná migrace všech produktů pod jednu střechu se snadno srozumitelnými cenovými tabulkami
 • Možnosti platby jedním kliknutím s automatickou platbou. Nabízí také OTP a manuální ověřování pro zákazníky, kteří jsou velmi skeptičtí k automatickým platbám.
 • Nástroj dokáže efektivně zachytit všechny ad-hoc nákupy a fakturovat je ve správných fakturačních cyklech.
 • Přísné zabezpečení, šifrování a dodržování soukromí pro ukládání platebních metod
 • Minimalizujte neúspěšné platby tím, že uživateli nabídnete nejlepší možnost platby, když uloží více karet

Software pro fakturaci předplatného: Poznámka autora

Vzhledem k tomu, že podnikáte, vím, že je velmi náročné investovat do hledání nejlepšího softwaru pro fakturaci předplatného na webu. Proto jsem prozkoumal a vybral některé z předních nástrojů pro opakovanou fakturaci, na které se může spolehnout každý podnik.

Ušetří vám to čas. V jednom stručném článku se dozvíte o funkcích, funkcích a více o 11 oblíbených nástrojích pro fakturaci předplatného.

Všechny aplikace jsou v pořádku. Můžete však začít s aplikacemi jako Zoho Subscriptions, FreshBooks, FastSpring a Verifone. Pokud zjistíte, že jim chybí funkce, které hledáte, nezapomeňte vyzkoušet zbytek.

Zabalit se

Software pro fakturaci předplatného umožnil dnešním cloudovým firmám rozšířit přijímání opakujících se plateb odkudkoli po celém světě.

Kromě toho vám takové aplikace pomáhají při vytváření přizpůsobených plánů předplatného pro váš web nebo uživatele aplikace, abyste jim ukázali, že vám na nich záleží. Můžete také vytvářet složitá předplatná, ad-hoc platby za zásuvné moduly, úpravy platebního cyklu, poměrné vrácení peněz a další.

Použijte některý z nástrojů shora a sami uvidíte rozdíl!

Další na řadě jsou nejlepší hotové šablony faktur a generátory faktur, které mohou podniky použít ke stylovému vybírání plateb!

x