7 nejlepších aplikací pro kódování, abyste se naučili Python na cestách

Kódování je v současnosti jednou z nejžádanějších technologických dovedností. Kromě zřejmých profesionálních výhod učení se psát kód to může být zábavný a naplňující koníček.

Začínáme, kódování může být občas náročné. Může to být ještě horší, pokud nemáte čas se učit. Dobrou zprávou však je, že učení můžete vtěsnat do svého rozvrhu a učit se na cestách s ničím jiným než se svým chytrým telefonem.

Tento článek vás provede nejlepšími kódovacími aplikacemi, které se naučí psát kód v Pythonu na cestách.

Co je Python?

Python je univerzální programovací jazyk na vysoké úrovni. Pokud nejste obeznámeni s pojmy vysoká úroveň a obecný účel, nemějte obavy; nech mě to vysvětlit.

Vysokoúrovňový programovací jazyk je jazyk, ve kterém píšete kód pomocí anglických slov. Opakem vysokoúrovňového jazyka je nízkoúrovňový jazyk, jako je strojový kód, kde píšete doslovné binární (jedničky a nuly). Jazyky na vysoké úrovni se obecně považují za jednodušší, protože kód píšeme způsobem, který je pro lidi přirozenější.

Obecný jazyk lze použít ve více doménách. To kontrastuje s jazyky jako R, které se používají ve statistických výpočtech. Univerzální programovací jazyky jsou obecně všestrannější a užitečnější, protože je lze použít k sestavení více věcí.

Python je tedy jak na vysoké úrovni, tak i pro obecné účely, takže se snadno učí a je užitečný.

Proč Python?

Nyní, když víte, co je Python, dovolte mi vysvětlit, proč byste se měli učit Python, zvláště pokud je to váš první programovací jazyk:

  • Python se v porovnání s jinými jazyky snadněji učí a ovládá. Python má jednoduchou syntaxi a pravidla vhodná pro začátečníky. To mu dává jemnější křivku učení ve srovnání s jazyky jako Java nebo C++.
  • Python je široce používán společnostmi. Je to jeden z nejpopulárnějších programovacích jazyků na světě, který používá mnoho společností. Výsledkem je, že více společností najímá vývojáře Pythonu. Může se však také stát konkurenceschopným, protože se jazyk učí stále více lidí.
  • Má velkou komunitu. Protože má Python mnoho uživatelů, má velkou komunitu lidí zběhlých v jazyce, kteří dělají výukové programy a kurzy a píší knihy, které se lidé mohou naučit. Existují také fóra, jako je Stack Overflow, kde můžete získat pomoc s čímkoli, pokud se zaseknete.
  • Python je všestranný. Python lze použít pro vytváření webových serverů, strojové učení, automatizaci psaní a vytváření desktopových a mobilních aplikací. Jakmile se naučíte Python, můžete stavět spoustu věcí.
  Jak zavřít účet Chime

Nyní prozkoumáme nejlepší aplikace, které se naučí kódování Pythonu.

Mimo

Mimo je jedna z nejdokonalejších kódovacích aplikací na trhu. Je k dispozici pro Android a iOS. Kromě Pythonu má Mimo kurzy pro výuku HTML, CSS, JavaScriptu a SQL. S těmito 5 jazyky se můžete stát kompletním webovým vývojářem.

Výuka na Mimo je gamifikována pomocí interaktivních cvičení. Můžete také pracovat na větších projektech, abyste získali dovednosti práce se skutečnými projekty. Jsou zde také hřiště, kde si můžete sami cvičit a stavět věci.

Mimo je zdarma a má placený plán, který nabízí pokročilé funkce, jako je výuka bez reklam, neomezená hřiště a certifikáty ke sdílení.

Sololearn

Sololearn je oblíbená programovací aplikace pro lidi, kteří se učí kódovat na cestách. Kromě Pythonu nabízí řadu dalších kurzů v jazycích, jako je C, Java, HTML a CSS. Je k dispozici jako mobilní aplikace pro Android a iOS.

Sololearn je zaměřen na to, aby vám poskytl vzdělávací zkušenost odpovídající vaší úrovni dovedností. Poskytuje krátké lekce s kvízy, které otestují vaše znalosti během učení. Nabízejí také certifikáty po absolvování kurzů.

Sololearn také poskytuje editor kódu pro psaní a spouštění kódu, abyste mohli v aplikaci cvičit. Je to bezplatná aplikace s placeným tarifem.

  Jak zakázat rozdělenou obrazovku v Safari

Datacamp

Datacamp je populární vzdělávací platforma pro dovednosti související s datovou vědou a umělou inteligencí. Platforma má mimo jiné kurzy v Pythonu, R, Excelu, ChatGPT a Tableau.

Výuková zkušenost Datacamp se točí kolem učení nového obsahu, procvičování dovedností představených v obsahu, aplikace dovedností k řešení problémů v reálném světě a hodnocení toho, jak dobře jste dané dovednosti porozuměli. Výsledkem je, že se učíte praktickým a praktickým způsobem od instruktorů, kteří pracují jako profesionálové ve stávajících společnostech.

Datacamp je placený produkt s plány pro firmy, univerzity a obrovskými slevami. K dispozici má mobilní aplikace pro Android a iOS.

Programovací centrum

Programming Hub je interaktivní a jednoduchý způsob, jak se naučit programovat. Oceňovaná programovací aplikace využívá výukové techniky založené na výzkumu k vytváření zábavných, interaktivních a vizuálních lekcí. Platforma používá tisíce ilustrací, které vám pomohou lépe porozumět konceptům.

Stejně jako většina výukových programů poskytuje Programming Hub ověřitelné elektronické certifikáty, které lze přidat do vašeho LinkedIn a prokázat tak své dovednosti. Platforma má kurzy pro více než 25 programovacích jazyků a více než 5000 programů, které se můžete učit a procvičovat.

Má také kompilátory pro více než 24 nabízených jazyků, takže pro začátek nemusíte do zařízení instalovat žádný další software.

Aplikace je dostupná na App Store a Play Store.

Enki

Enki je programovací aplikace pro dovednosti související s AI. Tyto dovednosti zahrnují kódování v Pythonu a SQL a používání nástrojů jako Excel a Tableau. Aplikace vás učí poskytováním obsahu a interaktivních kvízů, které otestují vaše znalosti důležitých pojmů.

Zahrnuje také výzvy, jejichž řešení vyžaduje kódování. Tyto výzvy vám poskytnou praktické zkušenosti se skutečným psaním a sestavováním věcí.

Když uvíznete, Enki zahrnuje mentora poháněného umělou inteligencí, kterého můžete klást otázky a pomůže vám, když uvíznete. Kromě zaměření na AI pokrývá Enki také koncepty jako Web Development, Java a Understanding Data.

Součástí aplikace je i kódovací hřiště, takže nemusíte nastavovat vývojové prostředí a můžete jej používat na cestách.

  Jak zrušit předplatné Chegg Study Subscription

Mobilní aplikace Enki je dostupná pro Android i iOS.

Hrdina programování

Programming Hero je gamifikovaná aplikace pro výuku kódování. Díky skvělému a dobře navrženému uživatelskému rozhraní je snadné se naučit kódovat. Aplikace je v obchodech s aplikacemi vysoce hodnocena a hodnocena jako vynikající aplikace. Obsah zahrnutý v aplikaci zahrnuje Python a HTML, CSS a JavaScript.

Výuka je založena na projektu – při sestavování hry se naučíte kódovat. To vám pomůže rychle aplikovat koncepty, které byste se naučili. Aplikace je k dispozici ke stažení v Obchodě Play a App Store.

Aplikace je součástí širšího školícího programu Programming Hero, který vás provede od začátečníků až po připravené k práci. Tento kurz zahrnuje školení kódování, školení pohovorů a pomoc s žádostí o zaměstnání.

To znamená, že celý program Programming Hero vás provede od začátečníků, průvodce a naučí vás programovat, dokud nezískáte práci.

Zakódovat

Encode je bezplatná aplikace pro výuku kódování. Stejně jako většina aplikací v tomto seznamu probíhá učení Encode samo. Díky tomu je ideální, takže pokud je to možné, zapadne do vašeho rozvrhu.

Jeho lekce jsou malé a sousto, ideální také pro učení na cestách. Encode je vhodný pro začátečníky a má obsah pokrývající HTML, CSS, JS, SQL a Python. S těmito dovednostmi se budete moci stát full-stack webovým vývojářem.

Aplikace také obsahuje výzvy, takže si můžete procvičit programování, abyste otestovali své znalosti a pomohli vám procvičit. Obsahuje souhrny, takže můžete obsah znovu procházet, aniž byste museli vše opakovat. Aplikace je dostupná pro Android i iOS.

Poznámka autora

Zatímco každá pokrytá aplikace je dobrou volbou pro učení se kódování, moje doporučená programovací aplikace pro začátečníky je aplikace Mimo. Je leštěný, pokrývá jazyky, se kterými chcete začít, a má bezplatný plán.

Prozkoumali jsme různé kódovací aplikace, které můžete použít, abyste se naučili kódovat na cestách. Naučit se kódovat je užitečná dovednost. Chcete-li se zdokonalit, kódování vyžaduje praxi.

Dále se můžete podívat na začátečnické projekty Pythonu, kde si můžete procvičit a naučit se.