9 nejlepších systémů řízení výuky (LMS) pro malé a střední podniky

Používání systému řízení výuky (LMS) vám pomáhá poskytovat konzistentní a vylepšené vzdělávací prostředí s užitečnými funkcemi a spoustou výhod.

Dovednost je měnou nové doby, a pokud své zaměstnance školíte a zvyšujete, můžete být svědky lepšího zapojení, výkonu, produktivity a dopadu na vaši ziskovost.

Dynamika podnikání a učení se mění a lidé raději pracují nebo se učí odkudkoli.

Takže místo toho, abyste své zaměstnance zvali, aby se učili ve třídě a platili jim cestovní a jiné náklady, přineste jim učení, a to vše virtuálně pomocí LMS.

Ušetří vaše peníze, čas a úsilí a zároveň jim poskytne flexibilitu při učení a zvyšování kvalifikace odkudkoli a více přispěje vaší organizaci.

V tomto článku proberu LMS více a prozkoumám některé z nejlepších LMS pro vaši organizaci.

Co je systém řízení výuky?

Learning Management System (LMS) označuje softwarové řešení pro správu, automatizaci, reportování, poskytování a sledování školicích programů, vzdělávacích kurzů a programů učení a rozvoje (L&D).

Koncept LMS vzešel z e-learningu, který je v moderní době silně rozšířen. Platformy LMS byly poprvé představeny v 90. letech 20. století a od té doby zaznamenaly růst, zatímco jejich používání se během a po pandemii Covid-19 výrazně zrychlilo.

Moderní LMS také podporují různá použití. Ukládá online obsah, jako jsou kurzy a zdroje. Ve vysokoškolském vzdělávání instituce používají platformu LMS pro správu tříd a školení vedené instruktory. Pokročilé LMS mohou používat inteligentní algoritmy pro automatické doporučování kurzů podle profilu uživatele a sad dovedností pomocí metadat z různých výukových zdrojů.

Některé výrazné vlastnosti ideálního LMS

LMS vám umožňuje organizovat a ukládat informace na jednom místě a umožňuje vám je sledovat. Vše, co potřebujete, je správné přihlašovací jméno a heslo pro přístup k tomuto systému a informacím, které obsahuje.

Některé z klíčových funkcí LMS jsou:

 • Uživatelské rozhraní: Dobrý LMS bude mít uživatelsky přívětivé rozhraní, které studentům pomůže snadno procházet platformou a přistupovat k obsahu.
 • Responzivní design: LMS musí mít responzivní design, který působí příjemným dojmem a umožňuje snadný přístup k obsahu prostřednictvím řady zařízení, jako jsou chytré telefony, stolní počítače, notebooky nebo tablety.
 • Správa kurzů: Ukládá všechny výukové kurzy a související obsah, který administrátoři nebo instruktoři snadno vytvářejí a spravují, aby poskytovali lepší studijní prostředí.
 • Analýzy a přehledy: Možnost vizualizace a sledování výkonu kurzu prostřednictvím přehledného řídicího panelu a podrobných zpráv. Pomáhá vám měřit vaše dobré a špatné body a podle toho se zlepšovat.

 • Gamifikace: Mnoho LMS nabízí herní mechanismy, které nabízejí větší zapojení a motivaci prostřednictvím odznaků, certifikátů, bodů, žebříčků atd.
 • Automaton: Nabízí funkce automatizace, jako je seskupování uživatelů a kurzů, onboarding a další.
 • Lokalizace: Může podporovat různé jazyky, aby se odstranily jazykové bariéry spolu s geolokačními zařízeními.
 • Umělá inteligence: Používá se k přizpůsobení vzdělávacích zkušeností doporučováním vhodných kurzů, navrhováním zájmově orientovaných témat, předpovídáním úspěchu a dalšími.
 • Sociální učení: Může se spojit s platformami sociálních médií a komunikovat a spolupracovat s vrstevníky.
 • Integrace: LMS musí být interoperabilní a musí podporovat integraci s různými nástroji a technologiemi, které používáte, jako je SCORM, komunikační nástroje, bezpečnostní systémy a další.

Proč potřebujete LMS?

Používání kvalitního LMS přináší mnoho výhod pro podniky, instruktory a studenty.

 • Vzdálené vzdělávání: Studenti mohou používat LMS odkudkoli – doma, při školení, práci na pracovišti atd., s připojením k internetu. To přináší flexibilitu a pohodlí.
 • Úspora nákladů: Vzhledem k tomu, že za učením nemusíte cestovat, šetří studentům čas a peníze. Organizace také nemusí investovat do cestování zaměstnanců a mohou optimalizovat využití školení a výdaje.
 • Automatizace: Můžete automatizovat pravidelné, opakující se úkoly, jako je onboarding, poskytování certifikátů atd., abyste ušetřili čas.

 • Konzistence školení: LMS centralizuje poskytování kurzů a školení, aby poskytoval konzistentní výuku.
 • Lepší výkon: Vzhledem k tomu, že můžete sledovat výkon pomocí analýzy a sledování, můžete snadno najít nedostatky a opravit je, abyste zlepšili výkon výuky.
 • Zabezpečení a dodržování předpisů: Systémy LMS jsou postaveny na nejnovějších bezpečnostních technologiích a splňují požadavky na shodu, protože mohou sloužit regulovaným odvětvím, jako je farmacie, stavebnictví, banky a další.
  Jak sdílet a soutěžit o cíle aktivity Apple Watch

Pokud tedy hledáte nejlepší možnosti LMS, zde jsou některé.

Adobe Captivate Prime

Poskytujte moderní výukové zážitky pomocí oceňované cloudové LMS platformy – Adobe Captivate Prime. Zvládne potřeby celého vašeho podniku tím, že nabízí vynikající funkce a použitelnost LMS. Společnost G2 označila tuto platformu za lídra v oblasti softwaru LMS na podnikové úrovni.

Získáte rozsáhlý trh s obsahem se 70 000 kurzy spolu se vzděláváním zákazníků, školením o dodržování předpisů, rekvalifikací zaměstnanců, školením partnerů, nabyvatelů franšízy a prodejem. Nabízí doporučení a personalizaci na základě umělé inteligence, bezhlavý LMS, gamifikace, sociální učení a integrace.

Podpořte přijetí produktu pomocí efektivních vzdělávacích programů pro zákazníky, zlepšete udržení sledováním pokroku a snadno spravujte proces registrace. Můžete také shromažďovat podrobné informace z komplexních zpráv, abyste podpořili kampaně na udržení zákazníků, zvýšili spokojenost zákazníků a činili proaktivní rozhodnutí uplatněním vzorců učení.

Modul doporučení AI společnosti Adobe také usnadňuje výukové programy založené na dovednostech. Jeho gamifikační body, odznaky a certifikace také povzbuzují zaměstnance ke zvyšování kvalifikace. Kromě toho mohou manažeři využívat data z reportů k provádění preventivních rozhodnutí.

Uzavřete obchody rychleji díky školení svých externích a interních prodejních týmů s touto platformou. Poskytuje efektivní vzdělávací programy rychle, když je zaměstnanci potřebují. Organizace mohou také využít správu publika k poskytování personalizovaného obsahu a přístupu ke komplexním analýzám výkonu za účelem zlepšení jejich podnikání.

Kromě toho získáte školení o dodržování předpisů, abyste byli připraveni na audit a snadno a škálovatelně nastavili svůj LMS. Vyškolte své zaměstnance tím, že jim poskytnete přístup k interním kurzům a obsahu třetích stran a sledujte metriky prostřednictvím přehledů.

Tato platforma má certifikaci FedRAMP a je bezpečná s SOC2 a SSO a souladem s GDPR a propojuje se se špičkovými řešeními jako Slack, Zoom, Učení na LinkedInatd. Podporuje také adaptivní streamování videa s Brightcove, škálovatelné AWS a rychlé CDN s Akamai.

LearnDash

LearnDash tvrdí, že je jediným LMS založeným na WordPressu, který vyvinuli odborníci na e-learning. Důvěřují mu populární organizace jako Yoast, Keap, University of Florida a další.

V LearnDash najdete obsah kurzu strukturovaný s nejlepšími online vzdělávacími postupy a principy pro optimalizaci poskytování obsahu a zvýšení míry dokončení. Nabízí vynikající kvízy, certifikace a úkoly, které studentům nabízejí pohlcující zážitek z učení.

Tento LMS je vytvořen tak, aby se škáloval s vámi; můžete prodat více kurzů online tím, že získáte úplnou kontrolu nad svými kurzy, vyberete si vhodný cenový model, nastavíte automatické upomínky a nabídky dalšího prodeje, abyste mohli sledovat, jak vaše zisky stoupají vysoko. Můžete si vybrat z různých cenových modelů – předplatné, jednorázové prodeje, balíčky, členství atd.

LearnDash podporuje více platebních bran, jako je PayPal, 2Checkout, Stripe a 300 dalších s WooCommerce. Můžete také naplánovat obsah, abyste snížili sazby refundací a zároveň zvýšili své příjmy. Začít s LearnDash je snadné díky zdrojům, které vám poskytuje, abyste mohli rychle vytvářet kurzy online.

Kromě toho získáte instalaci WordPress jedním kliknutím, možnost naplánovat si kurzy automaticky tak, aby doručovaly obsah, a e-maily s upozorněním, které budou uživatele informovat. Obsahuje také výkonnou správu uživatelů a rozšiřuje své možnosti připojením k různým nástrojům.

TalentLMS

Využijte školicí platformu TalentLMS k vybudování chytré organizace, která se zaměřuje na zvyšování kvalifikace a růst zaměstnanců. Poskytuje intuitivní rozhraní, ke kterému je snadný přístup na všech typech zařízení a pomáhá studentům jej používat, kdykoli chtějí.

Tato platforma umožňuje snadné vytváření kurzů pomocí několika kliknutí, přidávání uživatelů a rychlejší zahájení namísto zdlouhavého nastavování. Můžete si jej přizpůsobit tak, aby odpovídal vaší značce a jazyku, abyste zlepšili zkušenosti studentů. To nabízí:

 • Nástupní školení
 • Compliance školení
 • Školení zákazníků
 • Školení prodeje
 • Školení partnerů
  Streamujte videa pro skladby ve vaší knihovně iTunes do Chromecastu

Získáte rozsáhlou knihovnu předem připravených kurzů pokrývajících měkké dovednosti pro studenty, které jim pomohou dosáhnout většího úspěchu v práci.

Eduflow

Využijte snadno použitelnou a výkonnou platformu LMS Eduflow řídit a vytvářet sociální učení. Tento škálovatelný nástroj prokázal potenciál generovat organizacím lepší výsledky. Ve skutečnosti této platformě důvěřuje více než 1000 organizací, včetně Google, Hyper Island a dalších.

Eduflow dělá vytváření kurzů potěšením, nikdy ne tahem. Umožňuje vám rychle navrhovat kurzy, a to i ty nejsložitější, pomocí prvotřídního vytváření. Nabízí maximální svobodu a flexibilitu být inovativní, aniž by to ohrozilo uživatelský dojem.

Pomocí jeho výkonného editoru můžete snadno navrhovat své kurzy a vypadat profesionálně, ale zároveň krásně na všech obrazovkách. Kromě toho nahrávejte soubory, importujte své balíčky SCORM a vkládejte obsah ze stovek různých nástrojů. Podpořte smysluplné učení díky lepší spolupráci a zpětné vazbě od instruktorů, manažerů a odborníků, kromě kvízů a videí.

Udělejte proces učení zapamatovatelnějším a poutavějším prostřednictvím vzájemného hodnocení a ušetřete čas instruktorů. Můžete také vytvářet asynchronní aktivity pro podporu pocitu sounáležitosti a týmové práce mezi studenty. Kromě toho používejte statistiky založené na datech k opakování a zlepšování zkušeností s učením.

Eduflow vám umožňuje sledovat výkon pomocí dat z řídicího panelu, grafů postupu, metadat a skóre. Můžete také využít jejich komplexní rozhraní GraphQL API pro přístup k datům vašich studentů, jak chcete. Nabízí také stovky předem připravených bezplatných šablon kurzů pro aktivity, jako je onboarding, prodej atd.

Brainier

The Brainier LMS je řešení podnikového učení a rozvoje zaměřené na vzdělávání, posílení a zapojení studentů. Tento cloudový systém je vytvořen pro všechny typy vzdělávacích aktivit, ať už v kanceláři, na dálku nebo na vašem pracovišti.

Brainier vám pomáhá poskytovat výkonné e-learning na všech typech obrazovek a zařízení, ať už jde o stolní počítače, tablety, notebooky nebo mobily, prostřednictvím jejich nativní mobilní aplikace nebo prohlížeče. Je k dispozici na tržištích pro iOS i Android a umožňuje přístup k obsahu odkudkoli.

Tato platforma může být vysoce přizpůsobena pro branding, žargon a barvy. V důsledku toho získáte skvěle vypadající vzhled, který může usnadnit pohlcující zážitek z učení a působí přirozeně s vašimi stávajícími systémy. Získal několik ocenění od G2, Brandon Hall Group a dalších jako přední LMS díky svým pokročilým funkcím, flexibilitě a lepším studijním zkušenostem.

TalentCards

TalentCards je vynikající mobilní školicí platforma pro pracovníky v první linii, pracovníky bez stolu a pracovníky v terénu. Umožňuje vám vytvářet mikrolearningové kurzy rychle během několika minut a školit své zaměstnance bez ohledu na to, odkud pracují.

Pomocí této platformy nemusíte své zaměstnance v první linii odvádět od jejich práce kvůli školení; přivést školení přímo k nim přes mobil a doručit informace. Začněte vytvořením sad karet naplněných školicím materiálem, přidáním uživatelů, pozváním ke stažení aplikace a sdílením karet se všemi, abyste umožnili mobilní přístup.

Tento LMS využívá skutečný potenciál mikroučení k vytvoření dopadu na studenty. Vše, co potřebují, je pár minut jejich času denně, aby se naučili dovednosti získané v tématech školení. Přináší také hmatatelné výsledky, jako je vyšší míra dokončení, nižší náklady na učení a větší zapojení.

Začněte s TalentCards ZDARMA.

Moodle

Tento seznam platforem LMS nebude s tímto názvem úplný – Moodle, populární vzdělávací platforma. Nedávno vydala novou verzi Moodle 4.0, která přichází s novým vzhledem a vylepšeným uživatelským prostředím pro zlepšení online učení a výuky pro studenty, pedagogy a administrátory.

Tato platforma obsahuje nové rozhraní a chytrou navigaci s kartami, které předefinují způsob učení. Pomáhá školitelům a pedagogům snadno vytvářet kurzy a upravovat je tak, aby upřednostňovaly jejich úkoly a omezily rozptylování.

Vizualizujte veškerý svůj obsah kliknutím, zobrazte strukturu a sledujte, jak daleko jste dosáhli. Můžete snadno najít jakýkoli obsah a najít čekající práci. Můžete také zlepšit zaostření snížením viditelného obsahu na obrazovce, sbalením bloků a snadným přístupem k dalším datům v případě potřeby.

  Co je Google Meet a jak jej můžete používat zdarma?

Získáte tyto funkce:

 • Možnost vypnout pokročilé funkce jedním kliknutím, uložit nastavení konfigurace a importovat a exportovat konfigurace webu.
 • Funguje jako spotřebitel (platforma LTI) i hostitel LTI 1.3 Advantage (poskytovatel softwaru LTI)
 • Urychluje nástup pomocí zvýraznění a rad vysvětlujících funkčnost a vlastnosti každé stránky
 • Rozhraní drag and drop, okamžitý náhled a vlastní, sdílené sestavy pro informovaná rozhodnutí
 • Upozornění na změny kurzu prostřednictvím upozornění v mobilní aplikaci a e-mailů
 • Vestavěné videokonference využívající řešení BigBlueButton s otevřeným zdrojovým kódem, které vám umožní vytvářet oddělené místnosti, sdílet poznámky, snímky, videa a zvuk, chatovat a komunikovat v reálném čase a získávat analýzy účasti uživatelů
 • Prohlédněte si termíny kurzů na řídicím panelu a plánujte své úkoly v kalendáři
 • Integrace s dalšími výukovými nástroji a platformami prostřednictvím protokolu LTI 1.3 Advantage nabízí bezpečnou a bezproblémovou výměnu dat

Moodle je platforma s otevřeným zdrojovým kódem, která je celosvětově podporovaná a řízená komunitou a již přináší rozdíl díky otevřenému a kvalitnímu učení pro všechny. Je podporováno více než 70 certifikovanými partnery po celém světě, včetně Nomad, Ballistic Learning, VidyaMantra a dalších.

Pokud se rozhodnete pro Moodle, můžete hostovat na těchto platformách.

Looop

Automatizujte celý proces učení a rozvoje (L&D) pomocí Looopod registrace a školení až po vzdělávání zákazníků a dodržování předpisů. Pomocí této platformy LMS můžete školit svůj prodejní tým, manažery a partnery a vytvářet tak větší obchodní dopad.

Můžete snadno vytvářet kampaně a poskytovat užitečné zdroje v případě potřeby a zároveň automatizovat své rutinní úkoly, abyste ušetřili čas. Looop vám umožňuje automaticky odesílat zdroje a komunikovat, ať už je uživatelů 100 nebo 100 tisíc. Pomáhá vám také vizualizovat zapojení, zlepšit návratnost investic a rychle opakovat zpětnou vazbu.

Tento LMS nové generace vám umožňuje snadno vytvářet a nahrávat obsah a doručovat jej přímo studentům prostřednictvím SMS, týmového chatu, e-mailu nebo aplikace. Je vytvořen pro učení a dopad a umožňuje vám získat přehled pomocí podrobné analýzy.

Nabízí tyto funkce:

 • Inteligentní automatizace založená na pravidlech
 • Předem vytvořené přizpůsobitelné šablony a zdroje pro spouštění pokročilých kampaní, což snižuje potíže s vytvářením všeho od začátku
 • L&D vzdělávací komunita pro sdílení učení, řešení problémů a společné učení
 • Integrace s vaším týmovým chatem, existujícím obsahem a HR stacky, jako je Salesforce, Google SSO, Drive, Okta, Slack, Teams, aplikace pro iOS/Android, LinkedIn Learning, SCORM, AICC a další.

SkyPrep

Více než 1000 tisíc studentů využilo SkyPrep aby se zdokonalili. Jde o intuitivní LMS navržený tak, aby splňoval očekávání moderní pracovní síly. Pomáhá vám automatizovat školení, nabízí dálkové studium a zvyšuje produktivitu zaměstnanců.

SkyPrep zjednodušuje nástup zaměstnanců a umožňuje jim pracovat od prvního dne. Pomáhá také zaměstnancům růst a efektivně škálovat organizaci. Díky školení zákazníků můžete budovat důvěru, posilovat vztahy a podporovat zákazníky.

Kromě toho centralizujte své záznamy o dodržování předpisů na jednom místě a chraňte svou společnost. Nabízí nástroje pro webináře k digitalizaci vašich zkušeností ve třídě a poskytuje robustní nástroje elektronického obchodování pro zpeněžení kurzů.

SkyPrep má uživatelsky přívětivý software pro studenty i administrátory a je poměrně snadné začít s vytvářením a provozováním kurzů. Nabízí sociální učení, gamifikaci a pokročilé výukové funkce pro zvýšení zapojení zaměstnanců.

Závěr

Learning Management Systems jsou skvělým způsobem, jak poskytovat vaše kurzy a školení online a zlepšit jejich dostupnost a použití. Dodává se s užitečnými funkcemi, které vám šetří čas a peníze, usnadňují vaši práci, splňují požadavky na zabezpečení a dodržování předpisů a zlepšují celkovou zkušenost uživatelů s učením.

x