etechblog

10 nástrojů pro kontrolu a zlepšení čitelnosti obsahu

Čitelnost je podceňovaný aspekt tvorby obsahu, který může čtenářům narušit obchod. Naštěstí jsou k dispozici výkonné nástroje, které zlepší čitelnost obsahu a zpřístupní jej návštěvníkům.

Mít potřebné dovednosti je skvělý začátek, ale budete potřebovat také správné nástroje. Mít správné nástroje bude vaší jedinou šancí produkovat obsah, který vyčnívá z davu. Nejlepší SEO společnosti používají tyto strategie.

V tomto článku se podíváme na nejlepší nástroje pro zlepšení čitelnosti obsahu, ale nejprve se podíváme na lepší pochopení čitelnosti obsahu.

Co je čitelnost obsahu?

S pojmem „čitelnost“ se pravděpodobně setkáte, ať už máte na starosti tvorbu veškerého obsahu pro svůj web nebo jen jeden blogový příspěvek. Požadavek, abyste se ujistili, že je váš příspěvek „čitelný“, mohl pocházet od vašeho šéfa. Možná jste také slyšeli, že „čitelnost“ zvyšuje vaše hodnocení SEO.

Kromě vágní představy, že váš obsah by měl být „snadno čitelný“, možná nevíte, co tato fráze znamená.

Čitelnost v kontextu psaní na webu a vývoje obsahu souvisí s tím, jak snadné je pro čtenáře porozumět vaší zprávě a pracovat s ní.

Skóre čtenosti je hodnocení určené počítačovým programem, který zvažuje počet prvků, aby určil, jak je váš obsah čitelný, jako je slovní zásoba, různá příslovce, použití aktivního nebo pasivního hlasu, délka odstavce, gramatika a další!

Výhody čitelnosti obsahu

Na čitelnosti záleží všude. Je to však zvláště důležité pro účely SEO, protože zvyšuje použitelnost a převádí čtenáře na kupující.

Pouze pokud čtenáři porozumí tomu, co píšete, budou na vašich slovech jako obchodníka záležet. Zdlouhavý nebo složitý text čtenáře rychle omrzí, protože snižuje míru zapojení a zvyšuje míru okamžitého opuštění. Pojďme se podívat na další výhody čitelného obsahu.

Vyšší žebříček

Rychlost, s jakou návštěvníci opouštějí vaše stránky, je něco, co Google a další nejlepší vyhledávače berou v úvahu. K tomu může dojít z několika důvodů, včetně špatné čitelnosti. Výsledky vyhledávačů obvykle umísťují čitelné weby výše.

Čtenáři se vracejí na webové stránky, které považují za dostupné. Proto váš obsah najde a použije více lidí, pokud jej uděláte čitelným.

Extra provoz

Při vyhledávání obsahu lidé také používají slova, která znají. Váš text se objeví ve výsledcích vyhledávání pouze v případě, že je nabitý snadno použitelnými výrazy. Pokud chcete, aby vás ve vyhledávači našlo více lidí, mluvte jejich jazykem.

  Jak vysílat zprávy na reproduktorech a displejích Google Assistant

Více konverzí a zapojení

Vysoce kvalitní a čitelný obsah podporuje konverze a zvyšuje šance na obchodní úspěch. Při vytváření obsahu mějte na paměti své konverzní cíle. Pamatujte na malé konverze, jako je kliknutí na odkaz nebo sledování videa. Vynikající způsob, jak zvýšit konverze, je vytvářet čitelnější obsah.

Jak zlepšit čitelnost obsahu? (Způsoby a tipy)

Zde je několik tipů, na které byste se měli zaměřit, pokud chcete zefektivnit své psaní, aniž byste obětovali aspekty kvality.

Stručné odstavce

Musíte zkrátit delší odstavce, abyste dosáhli významných zisků. Bude fungovat pouze nacpat pár slov a detailů na jedno místo s dobrým zalomením řádku.

Mluvte k publiku v jejich jazyce

Vaše publikum by vám mělo být dobře známé. Musíte volit slova, která jsou snadno srozumitelná. Pište, jako byste mluvili ke čtenáři, aby váš obsah zněl přirozeně. Udělejte svůj text neformálnější a méně formální. Proto mějte na paměti své cílové publikum a pište, abyste je oslovili.

Formát a design

Písmo dělá významný rozdíl. Vyberte písmo nadpisu, které se odlišuje od písma těla. Ujistěte se, že jsou vaše písma čitelná a dostatečně velká. Silné psaní by mělo následovat po silných myšlenkách. Udržujte svůj jazyk jednoduchý, abyste maximalizovali jeho dopad.

Zvolte nástroje pro čitelnost obsahu

Nástroj pro čitelnost patří mezi to nejlepší, co můžete udělat pro zlepšení čitelnosti. Než publikujete jakýkoli text, podívejte se na své skóre čtenosti. Tato jednoduchá akce má významný vliv na váš obsah.

Plugin Yoast SEO vám automaticky poskytne skóre čtenosti a návrhy na zlepšení, pokud vytvoříte obsah ve svém WordPress CMS. Dodržujte jeho rady a získejte zelenou!

Když mluvíme o nástrojích pro kontrolu a zlepšení čitelnosti obsahu, zde jsou některé další nástroje, které je třeba zvážit.

Editor Hemingway

Ernest Hemingway, považovaný za jednoho z nejlepších spisovatelů v americké historii, byl proslulý svým přímočarým přístupem k psaní. Na základě svých dovedností se editor Hemingway snaží pomáhat autorům obsahu při zefektivnění jejich práce pro lepší přehlednost.

Editor zaznamená slabé případy psaní, které sníží vaše skóre čtenosti a celkovou kvalitu článku. Vizuální editor ukazuje, které věty lze rozdělit nebo zkrátit – aplikace vyčlení velmi složité věty. Nástroj také dokáže identifikovat trpný rod a nadměrné používání příslovcí.

AISEO

Nástroj Readability Improver od AISEO aplikuje pravidla Hemingway Editoru na váš obsah a jediným kliknutím využívá superschopnosti umělé inteligence ke snadnějšímu čtení. Analyzuje text pomocí proprietárních algoritmů k identifikaci složitých vět a odstavců, aby se zlepšila čitelnost obsahu.

  Proč dostávám spam z mé vlastní e-mailové adresy?

AISEO Readability využívá umělou inteligenci a strojové učení k identifikaci nedostatků. Tento nástroj může zlepšit čitelnost písemného textu vytvářením návrhů.

Gramaticky

Grammarly patří mezi špičkové a nejspolehlivější editační nástroje, pokud jde o čitelnost obsahu. Gramaticky zlepšuje tón a plynulost obsahu. Upozorňuje na příliš složitá slova a ověřuje, že věty jsou přesné a jasné.

Cloudový nástroj také rozšiřuje svou funkčnost ve formě rozšíření prohlížeče, které efektivně zjišťuje problémy s obsahem, jako je špatná gramatika, pravopis, stručnost a tón.

Navrhuje také alternativy k záhadným slovům a frázím pomocí umělé inteligence. Navíc má také funkci pro kontrolu plagiátorství. Grammarly má tři cenové úrovně: bezplatný základní plán, dva placené plány předplatného a prémiový plán.

Čitelný

Readable je nejpokročilejší nástroj pro hodnocení čitelnosti. Má mnoho funkcí, včetně těch vytvořených speciálně pro webové stránky. Má své standardy, které dávají vašemu textu známku mezi A a E spíše než použití Flesh-Kincaid skóre.

Navíc má metriky zásahu, které můžete použít k určení, jak moc vaše publikum dokáže obsahu porozumět.

Jeho nástroj pro čitelnost webu vyhodnocuje, hodnotí a průběžně monitoruje veškerý text na vašem webu, včetně záhlaví, zápatí a textu, který není součástí hlavního obsahu. Můžete jej také použít ke kontrole hustoty klíčových slov, abyste se vyhnuli sankcím za přeplňování klíčových slov Googlem.

Longshot AI

Longshot AI je špičkový nástroj pro zlepšení čitelnosti vašeho obsahu. Růst každé společnosti závisí na produkci vysoce kvalitního obsahu, ale tento proces vyžaduje čas.

Na konci toho všeho stále určujete, jak dobře bude váš obsah u čtenářů rezonovat. Chcete-li zvýšit prodej, potřebujete inovativnější strategii pro vytváření dobře napsaného a čitelného obsahu blogu.

Tento nástroj s umělou inteligencí dokáže vytvářet blogové příspěvky s vysokou mírou konverze během několika sekund! Takže s LongShot můžete zlepšit čitelnost vašeho nového příspěvku za méně než 10 minut, než abyste tím trávili hodiny!

Copywritely

Copywritely je nástroj pro čitelnost vytvořený výslovně pro analýzu textu a optimalizaci obsahu. Hodnotí čitelnost vašeho obsahu a kontroluje problémy se SEO, aby bylo zajištěno, že je vhodný pro čtenáře i pro vyhledávače.

Když problémy s vaším obsahem ovlivní vaše hodnocení ve vyhledávání, funkce SEO je označí a podle potřeby navrhnou jejich úpravu, smazání nebo přepsání.

Kontrola čitelnosti využívá Flesch-Kincaidův vzorec k identifikaci a opravě hustého obsahu. Tento nástroj vám umožňuje přepisovat, nahrazovat a mazat obsah nízké kvality tím, že nabízí interaktivní tipy pro psaní.

  Chybí vám Touch ID? Já určitě ne

Webfx

Rychlý způsob, jak zjistit, jak dobře je váš obsah hodnocen, je použít test čtenosti WebFX. Chcete-li otestovat celou stránku nebo pouze určitou část, můžete zkopírovat a vložit text, zadat adresu URL stránky nebo použít kód pro vložení.

Tento nástroj shrnuje úroveň čtení textu, věkové rozmezí, pro které je vhodný, a různá skóre.

Získáte informace o průměrném počtu slabik na slovo, počtu složitých výrazů a počtu slov na větu. WebFX nabízí pět možností, protože existují různé názory na to, který standard čitelnosti je nejpřesnější.

Prepostseo

Nejnovější, ale velmi populární web pro kontrolu čitelnosti zdarma je Prepostseo.com. Pomocí této webové stránky můžete zkontrolovat čitelnost a gramatiku textu. Uživatelé mohou také zkontrolovat čitelnost souborů DOC, DOCX, TXT a PDF na tomto webu jejich zadáním.

Využívá čtyři různé metody – Coleman Liau Index, Automated Readability Index a Flesch Kincaid Reading Ease – k posouzení čitelnosti textu.

Pro určení konečného skóre čitelnosti textu pak zprůměruje výsledky čtyř testovacích metod. Kromě toho také zobrazuje různé textové statistiky spojené se vstupním textem.

Spisovatel

Na základě toho, jak dlouhá jsou vaše slova a věty, bude nástroj TheWriter pro kontrolu čitelnosti hodnotit vaše psaní pomocí Fleschovy stupnice snadnosti čtení. Způsob kontroly obsahu je zkopírování a vložení do editoru. Statistiky o celkovém skóre čtenosti obdržíte po zadání vaší kopie.

Je zcela zdarma používat tento neuvěřitelný nástroj pro čitelnost. Nástroj také analyzuje tón vašeho obsahu a v případě potřeby předkládá návrhy na zlepšení.

Nakonec tu máme SEO Review Tools, nástroj pro kontrolu čitelnosti, který okamžitě určuje čitelnost jakékoli adresy URL. Způsob použití nástroje je mnohem jednodušší; místo kopírování a vkládání celého obsahu stačí zadat svou adresu URL a vypočítat skóre.

Poté nástroj pečlivě analyzuje čitelnost vašeho obsahu na základě vzorce pro usnadnění čtení Flesch. Nástroj pro kontrolu SEO poskytuje analýzu obsahu, aniž by vám účtoval ani korunu, a nástroj je dostupný online.

Poslední slova

Dosažení vyššího skóre kvality pomocí vyhledávačů je výsledkem toho, že vaše webové stránky jsou snadněji čitelné a pochopitelné. Ale i pro ty nejzkušenější spisovatele je někdy náročné vytvořit obsah, který se snadno čte.

Naštěstí je k dispozici spousta užitečných nástrojů, které vám pomohou zlepšit kopii obsahu, snížit nejednoznačnost a přesně předávat informace – to vše bude pro SEO výhodné.

Můžete také prozkoumat některé nástroje pro parafrázování, abyste zlepšili kvalitu svého obsahu.

x