Nejlepší VPN pro Mac 2024 (Červen)

Větší zabezpečení a streamování pro váš Apple MacBook nebo iMac

Existuje mnoho důvodů, proč si pořídit VPN pro váš Mac. Kromě přidání další vrstvy online zabezpečení do vašeho MacBooku nebo iMacu vám také mohou nabídnout mnohem více možností, pokud jde o streamování, poskytnout vám větší ochranu při torrentování a další.

Mac VPN funguje tak, že šifruje všechna data, která opustí váš počítač. Díky tomu jsou neocenitelné, pokud jste častým uživatelem veřejných sítí (například kavárny, veřejná doprava, letiště atd.).

A protože veškerý váš provoz končí přes zabezpečený server VPN, znamená to také, že můžete zfalšovat umístění své IP adresy, takže se můžete zdát, že se nacházíte na úplně jiném místě, než kde se ve skutečnosti nacházíte. Je to skvělý nástroj, jak obejít bloky webových stránek/aplikací z vaší školy, kanceláře nebo státní správy nebo zajistit, že vám v zahraničí neuniknou oblíbené televizní pořady.

A protože víme, že uživatelská zkušenost a estetika jsou pro uživatele Apple důležité – každá ze služeb na našem seznamu nejlepších sítí Mac VPN nabízí elegantní a intuitivní rozhraní, které bez problémů funguje na jakémkoli počítači Mac.

Jak vybrat vaši Mac VPN

Jakákoli VPN pro Mac, která stojí za stažení (včetně všech níže uvedených), již bude navržena tak, aby perfektně fungovala na macOS společnosti Apple. Budete se však chtít ujistit, že váš vybraný poskytovatel těží z výkonných bezpečnostních nástrojů a jasných zásad bez protokolování, aby byla zajištěna vaše online anonymita.

Dobrá úroveň výkonu samozřejmě také neuškodí, zvláště pokud je vaší prioritou používat Mac VPN pro streamování a torrentování. A pokud je to všechno o sledování obsahu, ujistěte se, že váš vybraný poskytovatel má silnou pověst pro odblokování takových služeb, jako jsou Netflix, Amazon Prime Video a další oblíbené streamovací služby.

Pokud jste Apple skrz naskrz, zkontrolujte, zda si také vybíráte Mac VPN, která má také skvělou aplikaci iPhone VPN. A pokud máte spoustu zařízení, která můžete pokrýt svým novým softwarem, zvažte volbu služby, která umožňuje spoustu současných připojení z jednoho předplatného – tak je můžete rozdávat i členům rodiny.

  Jak se automaticky připojit k VPN pro konkrétní aplikace ve Windows 10

Tři nejlepší VPN pro Mac 2024

1. ExpressVPN – Nejlepší všestranná VPN pro Mac

SPECIFIKACE

Počet serverů: 3 000+

Rychlost: až 580 Mbps

Umístění VPN: 160 v 94 zemích

Maximální podporovaná zařízení: 5

Živý chat 24/7: Ano

30denní záruka vrácení peněz: Ano

DŮVODY K KOUPĚ

Mezi nejrychlejší VPN na trhu

Široká podpora zařízení

30denní bezplatná zkušební verze

24/7 podpůrná služba

ExpressVPN je naší nejlepší volbou pro nejlepší všestrannou VPN na Macu (a iPhone). Specializovaná aplikace společnosti je intuitivní a velmi uživatelsky přívětivá, nabízí možnost připojení jedním kliknutím a také některé pokročilé možnosti.

K dispozici je také velmi dobrá aplikace pro iOS a rozšíření prohlížeče Safari, takže získáte kompletní prostředí Mac VPN. To platí stejně pro uživatele z USA i pro ty z celého světa, aplikace ExpressVPN pro Mac podporuje více jazyků včetně němčiny, španělštiny, ruštiny, japonštiny a mnoha dalších.

Pokročilé funkce Express (a její podrobné návody) jsou skvělé pro uživatele Apple. Pokud se například váš Mac připojuje k internetu pomocí kabelového připojení, můžete jej nastavit jako bezdrátový hotspot pro vaše místní zařízení, což jim umožní připojit se přes VPN, aniž by bylo nutné nastavovat samotné ExpressVPN.

Těží z rychlého a stabilního připojení k serveru VPN v 94 zemích a neomezené šířky pásma. To je solidní volba pro každého, kdo používá VPN pro provoz P2P nebo odblokování obsahu na streamovacích službách, jako je Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, BBC iPlayer a další.

A pokud jde o zabezpečení, klient pro Mac přichází s přepínačem zabíjení a funkcí rozděleného tunelování, zatímco proprietární protokol Lightway ExpressVPN poskytuje jedny z nejrychlejších rychlostí serveru.

Pro jistotu existuje 30denní záruka vrácení peněz. A přestože je poskytovatel o něco dražší než většina ostatních VPN, je báječný pro ty, kteří chtějí nejlepší zážitek pro Mac. A nyní, když nabízí celý rok neomezeného zabezpečeného cloudového zálohování od Backblaze (v hodnotě kolem 60 $), hodnota se právě mnohem, mnohem zlepšila.

CENY

1 ROK (NEJLEPŠÍ NABÍDKA) = 8,32 $ / měsíc

1 MĚSÍC = 12,95 USD

KLIKNĚTE ZDE PRO NAVŠTÍVENÍ EXPRESVPN

2. SurfShark – Jedna z nejdostupnějších VPN pro Mac

SPECIFIKACE

Počet serverů: 3 200+

Umístění serveru: 100+ v 65 zemích

Maximální podporovaná zařízení: Neomezená

Živý chat 24/7: Ano

30denní záruka vrácení peněz: Ano

DŮVODY K KOUPĚ

Neomezený počet podporovaných zařízení
Spolehlivá spojení
Delší plány mají velkou hodnotu
Skvělé pro streamování

Seznam důvodů ke stažení Surfshark je mnoho. Díky nedávným upgradům, které splňují kompatibilitu s Apple M1, se může pochlubit rychlým připojením po celém světě, krásně přímočarým rozhraním, odblokováním Netflixu a iPlayeru a to vše v produktu, který je na vrcholu našeho seznamu nejlepších levných VPN.

  Jak nebezpečný je torrent bez VPN?

Pokud je hlavním důvodem pro získání Mac VPN další vrstva zabezpečení, pak Surfshark nabízí OpenVPN a řadu dalších protokolů, ze kterých si můžete vybrat – včetně super rychlého WireGuard. Šifrování AES-256 zajišťuje, že nikdo nebude moci zjistit, jaké stránky jste používali, a přepínač připraveného a čekajícího zabíjení pro případ, že by vám při používání veřejné Wi-Fi na vašem Macbooku vypadlo připojení. Můžete dokonce zaplatit za své předplatné Surfshark pomocí bitcoinů, pokud jste tak nakloněni.

Pokud je však vaší prioritou spíše získání VPN pro streamování, pak vás bude zajímat její síla, která vám umožní sledovat vaše katalogy Netflix nebo iPlayer, ať jste kdekoli na Zemi. Přestože byl Surfshark v minulosti vynikající, v nedávném protiútoku Netflixu proti uživatelům VPN jsme měli přístup k americkému Netflixu se středním úspěchem při streamování kanadských a australských knihoven Netflix.

CENY

2 ROKY (NEJLEPŠÍ NABÍDKA) = 2,49 $ / měsíc

1 MĚSÍC = 12,95 USD

KLIKNĚTE ZDE PRO NAVŠTÍVENÍ SURFSHARKVPN

3. NordVPN – Jednoduchá a bezpečná VPN pro Mac

SPECIFIKACE

Počet serverů: 5 100+

Umístění serveru: 80+ v 59 zemích

Maximální podporovaná zařízení: 6

Živý chat 24/7: Ano

30denní záruka vrácení peněz: Ano

DŮVODY K KOUPĚ

Dvojité šifrování dat

Velmi dobrý výkon

Tolik serverů

Pokud jde o bezpečnost, NordVPN to dělá jako nikdo jiný. Její vlastní technologie „Double VPN“ šifruje data dvakrát – jinými slovy, předává vaše data přes dva samostatné servery VPN, aby bylo vše ještě bezpečnější – a existují další bezpečnostní doplňky, jako je šifrovaný chat, rozšíření webového proxy a tak dále. Pokud je tedy online bezpečnost na prvním místě vašeho seznamu přání, pokud jde o vaši Mac VPN, pak Nord je tou výzvou.

Pokud je hlavním využitím VPN, které jste plánovali, streamování, pak je NordVPN skvělým společníkem i pro to. Stejně jako mnoho dalších, které se snažily vrátit zpět zásah Netflixu proti VPN, budete mít přístup k americkému Netflixu, stejně jako BBC iPlayer, Disney+, YouTube a dalším.

Tento poskytovatel je přátelský k P2P a má přísné zásady „nulových protokolů“, které ve skutečnosti každoročně kontroluje společnost PricewaterhouseCoopers (je dobré vědět, pokud hledáte VPN pro torrentování). A výkon byl při našem testování výrazně nadprůměrný, zejména při použití vlastního protokolu NordLynx poskytovatele.

Pokud jde o protokoly, NordVPN dává uživatelům Macu větší výběr než průměrný poskytovatel, přičemž jsou k dispozici na výběr IVEv2 a OpenVPN. A to není vše – můžete také ručně nastavit používání OpenVPN bez instalace jednoho z klientů.

Existuje bezplatná 30denní záruka vrácení peněz a jinak je NordVPN jednou z nejdostupnějších sítí VPN pro Mac.

CENY

2 ROKY (NEJLEPŠÍ NABÍDKA) = 3,71 $ / měsíc

  Dá se ExpressVPN věřit?

1 MĚSÍC = 11,95 USD

KLIKNĚTE ZDE PRO NAVŠTÍVENÍ NORDVPN

Mac VPN: Nejčastější dotazy

Jaká je nejlepší VPN pro Mac 2024?

Na vrcholu našeho nejlepšího seznamu Mac VPN je ExpressVPN.

Boduje tak vysoko díky své úžasné jednoduchosti použití (ať už na Macu, Windows, iPhone nebo v podstatě jakékoli jiné platformě), silnému bezpečnostnímu chytrosti, rychlému a spolehlivému připojení k serveru a zdatnosti, pokud jde o odemykání streamovacích služeb. Jeho skutečně užitečná nepřetržitá zákaznická podpora je také obrovským přínosem.

A pokud máte rádi pozornost, ExpressVPN má také jednu z nich! Přihlaste se k odběru ročního plánu a získáte tak celý rok bezpečného cloudového zálohování od uznávaného Backblaze.

Potřebujete VPN pro Mac?

Všichni už známe staré pořekadlo…Mac jsou mnohem bezpečnější než počítače s Windows, že? A i když to zůstává pravdou, stále se vyplatí mít další vrstvu zabezpečení a anonymitu, kterou vám VPN poskytují nad rámec antiviru Mac.

A samozřejmě, pokud vás více zajímají další funkce virtuálních privátních sítí, jako je streamování zahraničních katalogů televizních streamovacích služeb a odblokování omezených stránek ve vaší kanceláři nebo v jiných zemích (možná vás překvapí, jak užitečná je VPN pro Čínu ), pak budete skutečně potřebovat VPN – nebo virtuální privátní síť – aby to váš Mac udělal.

Jak funguje Mac VPN?

To je velká otázka s poměrně složitou odpovědí – a my se jí věnujeme do určité hloubky v našem vyhrazeném článku o tom, jak VPN fungují. Jednoduše řečeno, když je vaše VPN zapnutá, všechny informace, které odesíláte a přijímáte z a do vašeho počítače nebo mobilu, procházejí šifrovaným tunelem. To znamená, že i kdyby se vám nějakým slídičům podařilo hacknout, stále by nebyli schopni přeměnit data na komplexní informace.

Mají počítače Mac vestavěnou VPN?

Počítače Mac skutečně mají vestavěné protokoly L2TP/IPSec a IKEv2 VPN, které můžete kdykoli zapnout pro extra ochranu na svém Macu. Chcete-li jej zapnout, musíte přejít do nastavení sítě a zvolit přidání VPN pomocí jednoho z těchto protokolů.

To samozřejmě nepomůže s dalšími způsoby použití VPN, které jsme nastínili na této stránce (geo-spoofing, streamování obsahu z jiných zemí atd.), ale je užitečné vědět, zda si zvláště uvědomujete soukromí svého Macu.

Jaká je nejlepší bezplatná Mac VPN?

Pokud jste se rozhodli, že se vám líbí pohled na to, co mohou VPN udělat pro váš Macbook, ale prostě se nemůžete snést s penězi, pak vám doporučujeme jít ProtonVPN. Na rozdíl od většiny svých bezplatných konkurentů Proton neuplatňuje žádná omezení používání dat a stále nabízí servery v USA, Nizozemsku a Japonsku. Je to volba číslo 1 v našem bezplatném odpočítávání VPN.

Při stahování bezplatné VPN pro Mac však doporučujeme být trochu obezřetní. Většina ostatních poskytovatelů omezuje, kolik je můžete denně používat. To je v pořádku, pokud hledáte jen nějaké extra zabezpečení, když se přihlásíte k veřejné Wi-Fi v kavárně nebo na letišti, ale rozhodně to nebude dostatečné, pokud hledáte VPN pro Fire TV Stick, torrenting, streamování nebo prostě mít zapnuté po celou dobu běžící na pozadí.